LVK 13-16.2.2024, Fajtův kopec

Lyžařský kurz 2024.

 

V úterý 13.2.2024 v 8:10 hodin vystoupilo z autobusu a několika automobilů ve Skiareálu na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí  www.skivm.cz 51 žáků ZŠ a MŠ Václava Havla Žďárec společně s doprovodem učitelů, instruktorů a asistentů.Již desátým rokem mají všichni žáci naší školy možnost absolvovat lyžařský a snowboardový výcvikový kurz, letos byl čtyřdenní.

 

Tentokrát to bylo o týden dříve než v loňském roce, využili jsme jarních prázdnin škol Kraje Vysočina, které byly z důvodu konání světového šampionátu v biatlonu v Novém Městě na Moravě o 14 dnů dříve, než odpovídalo dlouholetému celorepublikovému rozpisu těchto práznin. Předpoklad, že budou volné sjezdovky, vyšel. Počasí odpovídalo spíše březnu, teplotně byla první polovina února za posledních více než 100 roků údajně rekordní. První a poslední den byl slunečný, zbývající dva pod mrakem.Překvapivě dobré sněhové podmínky po předchozích dnech oblevy nám umožnily realizovat výcvik v plném rozsahu.

 

Jestliže většina podobných skiareálů v širokém okolí už byla uzavřena, zde na nás díky úsilí pracovníků SKI KLUBU Velké Meziříčí v čele s jeho jednatelem Jiřím Pálkou čekaly všechny 3 upravené sjezdovky.

 

Z 65 žáků I. stupně přijelo 40 žáků, zbývajících 11 bylo z 6. -9. ročníku. O výcvik se postaralo celkem 7 instruktorů na lyžích a 3 na snowboardu. Pomáhala jim další učitelka, vychovatel a asistentka pedagoga, kteří se starali především o 17 prvňáků a druháků, většinou začátečníků.

Absolvování závěrečného slalomu poslední den takřka všemi žáky bylo důkazem, že i úplný začátečník, který chce, zvládne během 3 dnů nejzákladnější lyžařské dovednosti tak, aby sám sjel sjezdovku a samostně použil vlek. Umístění jednotlivců je v přiložené výsledkové listině.

 

Děkuji všem našim žákům za zodpovědný přístup a dodržování zásad bezpečnosti a ohleduplnosti, společně jsme si lyžování užili.

Poděkování patří externím instruktorům v čele s nestorem Petrem Zezulou a Ondrou Rosou, kolegyním Janě Jakešové,  Petře Tellerové, Lucii Slavíčkové, Anně Zhořové, Veronice Pařilové a kolegovi Zdeňku Smrkalovi, stejně jako provozovateli Skiareálu panu Jiřímu Pálkovi a jeho spolupracovníkům.

 

Dalibor Kolář, vedoucí kurzu

 


Ke stažení:
KONTAKTY

Základní škola a Mateřská škola
Václava Havla Žďárec,
okres Brno-venkov
Žďárec 28
594 56

zszdarec@seznam.cz

IČO: 709 405 84
Datová schránka: t847aex

Prohlášení o přístupnostiFORMULÁŘ

Přejete si nás kontaktovat?

Jméno:
Telefon:
Email:
Zpráva:
Nevyplňujte email:


© ZŠ a MŠ Václava Havla Ždárec & Štefl software