Pomoc dětem z Ukrajiny

Vážení rodiče,
 
obracím se na Vás s žádostí o spolupráci v nadcházejících dnech a týdnech. 

Jistě pozorně sledujete současné dění na Ukrajině, která se ze dne na den ocitla uprostřed válečného běsnění. Následky této války, která je tak nedaleko našich hranic, se dříve či později dotknou každého z nás. 
Z Ukrajiny v současné době prchají především matky s dětmi a se seniory a hledají útočiště také v naší České republice. Odhaduje se, že právě dětí do 6 let je mezi nimi snad nejvíce. 

Určitě se shodneme všichni na tom, že velmi ceněna je konkrétní pomoc konkrétním lidem, které potkalo toto neštěstí. Jak pomoci, jakým způsobem a komu, se teď řeší snad úplně všude.
 
Také my jsme se rozhodli být v této době nablízku někomu potřebnému. Kraj nyní zjišťuje, která školská zařízení by byla schopna přijmout děti z Ukrajiny. Jak možná víte, naše školka je kapacitně zcela naplněná a navíc ještě máme udělenu výjimku na počet dětí ve třídě - místo běžného počtu 24 dětí je u nás 26 dětí.
Přesto jsme se rozhodli nabídnout 4 - 6 míst pro ukrajinské děti v naší MŠ. Také ZŠ je připravena poskytovat vzdělání určitému počtu žáků z Ukrajiny.
 
Zatím nevíme, kdy a v jakém počtu sem váleční uprchlíci přijdou, ale už teď se připravujeme a řešíme organizaci a konkrétní praktické věci. 
 
Předběžně bych tedy chtěla požádat ty z Vás, kteří máte tu možnost a mohli byste si své děti vždy po dobu např. týdne nechat doma (samozřejmě by se nejednalo  o stále stejné děti, ale byli bychom rádi, kdyby se děti střídaly), abychom zde mohli na zatím blíže neurčenou dobu umístit i děti z Ukrajiny.
Je také možné, že vzhledem k přirozené nemocnosti dětí nebude třeba k tomuto kroku vůbec přistoupit - pokud bude např. docházet do MŠ 18 - 20 dětí, 8  jich bude v domácí péči z důvodu nemoci, budeme mít v pohodě místo pro 6 dalších dětí z Ukrajiny. 
 
Vše bychom pak řešili operativně, zatím Vás spíše připravuji na tuto možnost. Důvodem je především bezpečnost a také celkový prostor (jak na hraní, tak i např. u stolečků - tvoření, svačinky), protože už tak je naše školka při plnějším počtu k prasknutí a hrozí pak i větší riziko úrazů.
Možnost neposkytnout pomoc pro nás však byla nepřijatelná a nepředstavitelná, a proto jsme se rozhodli pro toto řešení.
 
Předem Vám děkuji za Vaše pochopení i snahu pomoci.
 
S pozdravem
Irena Širhalová, vedoucí učitelka MŠ Žďárec

 

Fotogalerie:KONTAKTY

Základní škola a Mateřská škola
Václava Havla Žďárec,
okres Brno-venkov
Žďárec 28
594 56

zszdarec@seznam.cz

IČO: 709 405 84
Datová schránka: t847aex
FORMULÁŘ

Přejete si nás kontaktovat?

Jméno:
Telefon:
Email:
Zpráva:
Nevyplňujte email:


© ZŠ a MŠ Václava Havla Ždárec & Štefl software