Slavnostní zakončení školního roku


Prezentace ročníkových prací našich deváťáků

 

foto zde


Výlet 4. a 5. ročník

Dne 9. června jsme vyrazili na třídní výlet do brněnského JumpParku. Toto místo si vybrali žáci naší třídy, kteří se v poslední době ve svém volném čase věnují se zálibou akrobacii.

JumPark je velká hala, ve které jsou umístněny trampolíny s různými zajímavými prvky.

V jedné části si zaskáčete do molitanových kostek, jinde si zahrajete košíkovou nebo jen tak zaskáčete na trampolínách.

Po JumpParku jsme se přesunuli do kapucínské hrobky, kde jsou pohřbeni přátelé kapucínů, řeholníci a hlavně baron Trenck.

Někteří žáci hned paní průvodkyni sdělili, že nedaleko naší školy je Treckova rokle, kde se zmíněný šlechtic nějaký čas skrýval.

Poté následovalo občerstvení a drobné nákupy a návrat do Žďárce.

Celý výlet se nám moc vydařil.

Jaroslav Štěpánek

 

foto zde


Pštrosí farma

V pondělí 12. června jsme navštívili farmu v Moravci, kde chovají pštrosy dvouprsté. Díky zajímavému vyprávění paní Dostálové už poznáme samce od samice, víme, že do pštrosího vejce se vejde 25 až 30 vajec slepičích a že tito ptáci jsou velmi zvědaví a nebezpeční. Kluky nejvíce zajímal samotný sběr vajec, tedy spíše auta, kterými ve výběhu při sbírání jezdí.

Jakešová Jana

Fotogalerie:

Výlet 6. ročníku

Výlet 6. ročníku – Pernštejn, Lanové centrum Proud a Laser Games Brno


6. ročník zahájil dvoudenní třídní výlet příhodně – na Den dětí 1. června. Hned ráno nás vlak přepravil do Nedvědice. Tady začala naše trasa k hradu Pernštejnu plná překvapení. V odpočinkové zóně poměřily děti svou rychlost a paměť v tzv. „běhacím diktátu“. Před prvním nádvořím pak zkoušely obstát v lukostřelbě. Po prohlídce hradu následovalo skládání puzzle a honba za pokladem. Na závěr si výletníci dopřáli ještě jednu odměnu v podobě výborné pizzy a dortu. Všichni uvítali variantu noclehu „ve vlastních postýlkách“.

Druhý den ráno s chutí do víru velkoměsta. Vydali jsme se směr Brno – Lesná do lanového centra. Všichni lezci zaslouží pochvalu a obdiv za svoje výkony. Naučili se překonat sebe samé, důvěřovat druhému a pomoci kamarádovi k úspěchu. Za hbitost a mrštnost uděluji všem „Řád hadimršky“. Kristián, který jako jediný ze všech návštěvníků zdolal skok na kladinu, získává cenu „Skokan roku“. Poté jsme se přesunuli do taktické arény Laser Games na Hybešově ulici. Nakonec nás čekal zážitek v 5D kině.

Oba dny nám přálo štěstí i počasí, a tak jsme mohli v pátek navečer konstatovat, že výlet dopadl na jedničku s hvězdičkou.

 

Vlasta Rousová

 

Foto zde:


Výlet do Březové u Třebíče

 

V úterý 30. května si třídní učitelky i žáci 8. a 9. ročníku museli přivstat, protože už v 6.00 hodin jsme měli všichni sraz ve Velké Bíteši a společně se vydali linkovými autobusy na cestu do Březové u Třebíče. Asi po dvou hodinách cestování jsme byli na místě, v outdoorovém centru. Tam nás čekalo plno zábavných i fyzicky náročnějších aktivit, kterými nás provázel ochotný instruktor Nathaka.

První den jsme s nasazením “dobývali pevnost“, zkušeně pluli na raftech, zdatně lezli na lanovém okruhu a úspěšně zkoušeli lukostřelbu. Večer byla plánovaná diskotéka, ale stahovala se mračna, začalo pršet a pak asi dvě hodiny bouřilo a lilo. Ale ani to nikomu nezkazilo náladu. Jen pro nás byl totiž zdarma připravený koncert, na který dlouho nikdo nezapomene. Účinkující do noci stále přidávali další a další árie….

Ve středu ráno byla obloha bez mráčku a nás čekala lezecká stěna, na které se mnozí borci dostali až nahoru. Pak následovala v lese army game airsoft a bungee trampolíny. V každé volné chvíli jsme navíc mohli využít různé prolézačky.

I když se výlet neobešel bez unavených svalů, modřin a žaludečních nevolností, na tyto problémy jistě brzy všichni zapomenou a budou s úsměvem vzpomínat i na ten žabí koncertUsmívající se.

Hana Valíková

foto zde

Fotogalerie:

Opět na Senecké sportovní olympiádě.

Ve středu 17.května 2017 jsme se podobně jako v předchozích dvou letech vydali do slovenského Sence na XIV. ročník „Seneckej olympiády žiakov“, kam jsme byli pozváni vedením města Sence a partnerskou Základní školou J.G. Tajovského Senec. Zcela zaplněný autobus dorazil po 3 hodinách jízdy v 8 hodin na první sportoviště v tělocvičně základní školy s vyučovacím jazykem maďarským, kde se hrály turnaje ve florbalu starších chlapců a dívek. Na hřišti s umělým povrchem další, tentokrát „klasické“ slovenské školy, proběhl turnaj v malé kopané mladších chlapců (v našem družstvu startovala také jedna dívka). Celkem se těchto soutěží zúčastnilo 27 žákyň a žáků naší školy. Další působili jako publikum.

 

Zajímavostí je, že jsme letos, na rozdíl od jiných roků, byli jedinými zahraničními účastníky.

Naše florbalová družstva letos nedosáhla na nejvyšší příčky jako loni. Především děvčata působila na hřišti velice dobře. Prakticky ve všech utkáních držela míček na svých hokejkách po většinu hrací doby. Produktivita byla bohužel slabší. Porážka po rozstřelu a podle děvčat i nepřízeň a nepřesnosti rozhodčích nás zařadili mimo stupně vítězů. Méně zkušené družstvo chlapců se na medailové pozice také nedostalo.

 

Družstvo malých fotbalistů získalo po 2 vítězstvích, 1 remíze a 1 prohře výborné 3. místo. Od celkového vítězství v turnaji je dělila jediná branka, kterou obdrželi několik vteřin před koncem utkání právě s partnerskou školou Tajovského.

Po sportovním dopoledni následoval již tradičně oběd ve školní jídelně ZŠ J.G.Tajovského Senec. Celkový počet žáků naší školy (96) by nenaplnil ani jediný ročník této školy, která je  počtem 1220 žáků stále největší základní školou na Slovensku. Druhou v pořadí je ZŠ v Šamoríně s 1189 žáky.

 

Část pedagogů naší školy se zúčastnila během dopoledne setkání s vedením ZŠ J.G.Tajovského a následně s vedením ZUŠ Senec, s kterými nás poutá také dlouholeté osobní přátelství. Navazujeme totiž na více než desetiletou spolupráci mezi ZŠ Velká Bíteš a ZŠ J.G.Tajovského Senec. Tato spolupráce byla novým vedením ZŠ Velká Bíteš v roce 2013 jednostranně ukončena.

Poděkování patří ředitelům Mgr. Ladislavu Kásovi a Mgr.art. Gabrielu Škriečkovi a také skvělé výtvarnici Mgr.art. Valérii Tittlové. Bývalá ředitelka ZŠ Tajovského paní Mgr. Božena Venerčanová, iniciátorka dřívější spolupráce začínající již rokem 2002, se bohužel našich setkání nemohla zúčastnit. Naopak, setkání se zúčastnila ředitelka ZŠ a MŠ Strážek paní Mgr. Anna Knoflíčková, která přijala naše pozvání.

 

Odpoledne potom patřilo tříhodinovému pobytu v aquaparku Aquathermal Senec, několik jedinců absolvovalo asi 7 km okruh kolem známých Seneckých jezer.

 

Do Žďárce jsme se vrátili se zapadajícím sluncem po 20 hodině.

Myslím, že jsme strávili příjemný den v příjemném prostředí za slunečného, takřka letního dne.

Poděkování patří všem kolegům za vedení družstev a dalších žáků a také žákům za reprezentaci a bezproblémové chování po dobu celého pobytu.

 

Spolupráce mezi oběma školami rozhodně nekončí. V září t.r. očekáváme ve Žďárci třídenní návštěvu slovenských přátel podobně, jak tomu bylo na podzim před dvěma roky. Předpokládáme a máme příslib, že se do těchto aktivit zapojí také ZŠ Strážek.

 

Dalibor Kolář


Časopis - duben 2019


Den Země

Jako každý rok i letos se naše škola připojila k oslavám naší planety Země. Zvolili jsme pátek 21. dubna a jak se ukázalo, udělali jsme dobře. Po celém chladném týdnu nás páteční sluníčko a jen slabý vítr mile překvapily. A co jsme vlastně dělali? Pozvání přijali členové mysliveckého spolku z Tišnovské Nové Vsi – pan Žmol a pan Babička, kterým velmi děkujeme za zajímavé povídání, prezentaci i ukázky práce myslivců. Starší žáci uklízeli park u kostela a připravili pro mladší spolužáky čtyři stanoviště s ekologickou tématikou – třídění odpadů, poznávání  přírodnin, počítání s bobry a skládání  puzzle. Poděkování také patří třídním učitelům, kteří pro žáky vytvořili pracovní listy a ekohry. Příjemně strávený den jsme zakončili opékáním nejenom párků.

Jana Jakešová

Fotogalerie:


Školní besídka

ZŠ a MŠ Václava Havla Žďárec pořádá 7. 6. 2017 školní besídku

Začátek v 15:00 v Kulturním domě

Podrobnosti naleznete v příloze.


Ke stažení:


Medové snídaně

V letošním školním roce se na naší škole uskutečnil projekt Ministerstva zemědělství ČR, který se jmenuje Medové snídaně.

Jeho cílem je zábavnou formou seznámit žáky základních škol s živoem včely medonosné a s péčí o včelstva.

Naše škola byla vybrána mezi čtyřicet škol v celé ČR, kde se projekt uskutečnil.

Během dopoledne jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o včelařství. Přednášku vedl pan Roman Šiblík, vedoucí včelařského kroužku mládeže ve Slavkově. Vypracovali jsme výukové materiály, které zaslalo ministerstvo a nakonec jsme si pochutnali na výborném chlebu s máslem a medem, který jsme obdrželi od pana včelaře Ing. Karla Kolína z Nedašova.

A nebyl to med ledajaký. Tento medovicový med získal známku Regionální potravina Zlínského kraje.

Celý program se nám moc povedl a všem se líbil.

 

Jaroslav Štěpánek

 

další foto zde

Fotogalerie:

Projektový den 1. pomoci v Tišnově

Dne 26.4.2017 se žáci 9. třídy zúčastnili projektového dne 1. pomoci na ZŠ 28. října v Tišnově. Program probíhal od ranních hodin na čtyřech připravených stanovištích.

Na prvním stanovišti byl zdravotnický záchranář, který nám vtipně a s nadsázkou vylíčil, co všechno jeho práce obnáší.Na druhém stanovišti si žáci mohli vyzkoušet na figurínách Kardiopulmonální resuscitaci dospělého člověka i dítěte.

Na třetím stanovišti měla děvčata z oboru Ošetřovatel ze SOU Tišnov připravena soutěžní stanoviště (krvácení z nosu, nehoda na kole, popálenina nohy, poranění ruky, epileptický záchvat, poranění páteře) s nasimulovanými zraněními. Naši deváťáci měli za úkol co nejrychleji a nejsprávněji poskytnout  první  pomoc. Za každé stanoviště mohli získat 10 bodů.Soutěžili jsme společně se třídou 9.C z Tišnova. Skupina ve složení Michael Holánek, Monika Štursová, Klára Syslová, Eliška Crhová, Milan Marek a Karolína Drápelová se umístili na krásném 2. místě. Poslední stanoviště bylo v rukou HZS Tišnov. Mohli jsme si prohlédnout hasičský vůz a hasičskou techniku.

Myslím, že se program vydařil a společně jsme mohli prožít  hezké a naučné dopoledne.

 

Lenka Dosadilová

Fotogalerie:

Školní potřeby 2. stupeň 2019/2020


Knihovna 3. 5. 2019

V pátek 3. 5. navštívili žáci 4. - 7. třídy základní školy besedu v knihovně na téma státní svátky. Po příchodu byli rozděleni do 7 skupin, ve kterých vypracovali zadané úkoly. Paní knihovnice pak povídala o státních svátcích a ptala se na různé věci. Na většinu otázek žáci uměli odpovědět. NAkonec si knihovnu prohlédli. Všem se den v knihovně líbil.

 

FOTO: ZDE


Výtvarná galerie školního roku 2018/2019

V hodinách výtvarné výchovy jsme experimentovali s různými výtvarnými technikami i náměty. Děvčata se snažila, ať už jim bylo dáno do vínku umění malovat a kreslit nebo nikoliv. Z námětů můžeme jmenovat např. tyto: vzpomínka na moře, naši prezidenti, podzim ve sklenici, podzimní listy, živly, siluety postav, světla adventu, zimní krajina, polární zvířata, sněženky, grafitti, květinová vitráž, inspirace Vincentem Van Goghem nebo Op art. Jak se nám dařilo, můžete posoudit v galerii výkresů níže.

 

V. Rousová

 

Fotogalerie:

Botanická zahrada Brno

V pátek 31. května jsme se vypravili s žáky 7. ročníku do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty MU v Brně, kde právě probíhala výstava Masožravé rostliny. Výklad k těmto zajímavým kytkám nám dal sám pěstitel Ing. Miroslav Sedláček.

Prohlédli jsme si také vegetaci tropických deštných lesů, pouští i subtropického pásu v několika sklenících - zajímavé byly nezralé plody banánovníku, bavlník, kávovník, cykasy a mnoho dalších.

Bylo fajn vidět rostliny, které u nás nerostou, na vlastní oči a ne jenom v učebnici.

Jana Jakešová

 

Fotogalerie:

Okresní kolo olympiády z anglického jazyka

V úterý 19. února 2019 se v Modřicích konalo Okresní kolo olympiády z anglického jazyka.

Volba reprezentace v kategorii mladších žáků (6.,7. ročník) padla letos na velmi nadaného žáka 6. ročníku - Vojtu Drápelu.

Poslechovou část zvládl s přehledem. Dobře pojal i konverzační téma Clothes (Oblečení) a obsadil velmi pěkné 10. místo.

Vojtovi děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

 

V. Rousová


Zeměpisná olympiáda

Ve čtvrtek 31. ledna se žáci 6. ročníku zúčastnili školního kola zeměpisné olympiády. Celkem mohli získat 30 bodů. Úspěšní řešitelé byli ti, kteří zvládli práci alespoň na 60% tedy 18 bodů.

Do okresního kola postoupil s počtem 24 bodů Vojta Drápela, dalším úspěšným řešitelem byl Jan Valík s 18 body.

Děkuji všem žákům za účast.

Jana Jakešová


Beseda 8. + 9. ročník

V pátek 30. listopadu ve škole proběhl program všeobecné primární prevence pro žáky 8. a 9. ročníku nazvaný "Zájmy chráněné trestním zákonem", který vedla paní Mgr. Lenka Cupalová z PPP Brno.

V první části byli žáci rozděleni do skupin a dostali kartičky s různými činy a přestupky, které měli poskládat podle závažnosti. Pak následovala diskuse nad jejich sestavením. Žáci uvažovali o nebezpečnosti různých trestných činů.

Doufejme, že si některá doporučení a rady "vzali k srdci"Usmívající se.

Hana Valíková

Fotogalerie:

Dějepisná olympiáda

V pátek 23. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku zapojili do školního kola Dějepisné olympiády. Téma bylo: Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace. Žáci mohli získat maximálně 70 bodů, pokud získali 42 bodů a více, byli úspěšnými řešiteli. Do olympiády se zapojilo celkem 16 žáků, úspěšných řešitelů bylo 7.

 

Pořadí:

1. místo Ivana Jakešová  63,5 b

2. místo Jan Mühlhansl    51 b

3. místo Adam Holubář    50,5 b

 

Ivana Jakešová postoupila do okresního kola, které se bude konat na Gymnáziu Tišnov. Gratulujeme!

Všem žákům děkujeme za účast a gratulujeme úspěšným řešitelům.

Jakešová, Valíková


První pomoc

V úterý 13. října k nám přijely učitelky i žákyně ze SŠ A ZŠ Tišnov oboru ošetřovatelství s ukázkou první pomoci. Měly pro žáky 8. a 9. tříd připravenou prezentaci a následně si také žáci zkusili v praxi masáž srdce, zástavu krvácení a obvazování poranění. Opět nám všem připomněli, že je naší občanskou povinností poskytnout potřebným první pomoc.

Jana Jakešová

Fotogalerie:

Spaní ve škole - 8. ročník

Rozhodli jsme se navázat na loňské vydařené halloweenské nocování ve škole a uspořádat podobnou akci i letošní školní rok. Sešli jsme se ve čtvrtek 8. listopadu v 15 hod. odpoledne v budově školy. Hodinu jsme věnovali halloweenským hrátkám a poté jsme si vyjeli na bowling do Tišnova. Jako třída jsme tu byli poprvé, ale o to více jsme si to užili. Téměř dvě hodiny naše dva týmy měřily svůj um a sílu na bowlingových drahách. Zpět jsme cestovali vybavení krabicemi s vonící pizzou. Večeře na obřím letišti sestaveném ze školních lavic byla vynikající. Pak přišly na řadu různé jazykové i nejazykové hry - např.: balónky s rozstříhanou větou, slovní páry, nemocná strašidla, ponorka, rozhovor "ala Partička" a další. Potom se všichni schoulili ke sledování hororového filmu It (To). Mnozí si našetřili tolik energie, že i po filmu vydželi bdít a skotačit. Není divu, že následující den chodilo po škole osm náměsíčných - energie došla! Co je ale nejdůležitější, dobrý pocit a zážitky nám zůstaly.

 

V. Rousová

Fotogalerie:

Burza minerálů Tišnov

V pátek 2. listopadu jsme s žáky 9. ročníku navštívili mineralogickou burzu. V přírodopisu probíráme minerály a horniny, a tak žáci mohli vidět mnoho zajímavých krystalů, výrobků i zkamenělin.

Jana Jakešová

Fotogalerie:

Přírodovědný klokan

 

V pátek 12. října 2018 se žáci 8. a 9. ročníku zapojili do celorepublikové soutěže Přírodovědný klokan.

Jejich úkolem bylo v průběhu čtyřiceti minut vyřešit celkem 24 úloh z přírodopisu, zeměpisu, matematiky a fyziky.

Na prvních pěti místech skončili:

1. Aneta Vokřálová,  8.ročník

2. Eliška Musilová,  8.ročník

3. Adam Holubář,  8.ročník

4. Anna Jakešová,  9.ročník

5. Pavla Matoušková,  8.ročník

Všem žákům děkujeme za účast!

Výsledky našich žáků zpracovala Hana Valíková a byly zaslány okresnímu důvěrníkovi Přírodovědného klokana panu Petru Přikrylovi.


Exkurze - Brno s průvodcem, 8. ročník

V pondělí 22. října 2018 jsme se s žáky 8. ročníku vypravili poznávat historickou část Brna. Prohlídku jsme začali na Staré radnici u brněnského draka a dále pokračovali na Zelný trh, Kapucínské náměstí, ke katedrále sv. Petra a Pavla, na Denisových sadech jsme si prohlédli obelisk a přes Dominikánské náměstí jsme prošli na náměstí Svobody. Cestou žáci plnili různé úkoly z pracovního sešitu a odměnou jim byla vstupenka na vyhlídkovou věž na Staré radnici. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí, jednou z nich bylo, že Brno se ubránilo několikanásobné přesile švédských vojsk.

A protože je pro Brno typický hantec, zkusme pár slovíček, jestli budeme rozumět: šrajtofla, lapat bronz, šmirgl, céprat se, spakovat, čapa, hodit čučku, špínka, flígr, hokna, vyžvéknót,...

Jana Jakešová

Fotogalerie:

ZOO Brno

Ve středu 10. října 2018 se konala v ZOO Brno soutěž s názvem Den přírodních věd. Naše škola se této soutěže chtěla zúčastnil již v loňském roce, ale pro velký zájem škol to nebylo možné. Proto organizátoři letos soutěžící rozdělili do dvou kategorií. Z naší školy byla tři tříčlenná družstva žáků deváté třídy, která procházela v ZOO celkem sedmi stanovišti. Na stanovištích si žáci vyslechli desetiminutový výklad a pak odpovídali na otázky, které jim organizátoři po každém stanovišti vyhodnotili. Stanoviště se týkala botaniky, mikrobiologie, fyziky, geologie, chemie,... Poutavé bylo stanoviště chemie, kde nás zaujala chemická šou - efektivní pokusy s dýmy, výbuchy a ohněm.

Jsem ráda, že jsme se mohli této soutěže zúčastnit a chválím žáky za pozornost a aktivitu.

Jana Jakešová

Fotogalerie - všechny fotografie:

Fotogalerie:

Divadelní představení v anglickém jazyce v kině Svratka a Jamborova galerie

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 navštívil 8. ročník Jamborovu galerii v Tišnově. Zúčastnili jsme se edukačního programu s názvem "Hledej rád řád! Řádně i neřádně!" Seznámili jsme se s tvorbou malíře Petra Kvíčaly, zkoušeli jsme sami kreslit různé ornamenty na motivy názvu vernisáže "Ornament krajiny". Pokusili jsme se také zahrát si na kaleidoskop a tvořit různé ornamenty z vlastních těl.

 

Poté nás již čekala návštěva kina Svratka. Zde se konalo divadelní představení v anglickém jazyce Jack & Joe. Protože jsme se na tuto hru poctivě připravovali, nečinilo nám porozumění žádné obtíže. Inscenace nepostrádala spád a notnou dávku humoru. Živá angličtina na jevišti tak přispěla k připomenutí Evropského dne jazyků, který se tradičně slaví 26. září.

V. Rousová


Exkurze EVVO - CHKO Žďárské vrchy

Ve středu 12. září jsme se žáky 6. - 9. ročníku jeli na exkurzi do CHKO Žďárské vrchy. Jeli jsme přes Žďár nad Sázavou a naše první zastávka byla u plastiky Michala Olšiaka Hraniční kámen - je umístěna na břehu Pilské přehrady, socha orlice střeží moravské území, socha lva české a mezi nimi je hraniční kámen.

Následovala komentovaná prohlídka kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, stavitelem byl Jan Blažej Santini, zaujala nás symbolika čísel, především čísla 5.

Od parkoviště Pod Lisovskou skálou jsme po žluté turistické značce stoupali k nejvyššímu vrcholu Žďárských vrchů - Devíti skalám, nadmořská výška 836 m n. m. (je jen o 1 m nižší než nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny - Javořice). Název je odvozen z faktu, že rulové skály zde tvoří devět hlavních věží a každá má své jméno např. Záludná věž, Královský zámek,...

Cestou po modré turistické značce do Křižánek byly v lesích další rulové skály, zajímavá byla Bílá skála.

Počasí bylo slunečné, příroda krásná a žáci pozorní, co víc si přát...

Fotogalerie - všechny fotografie:

Jana Jakešová

Fotogalerie:

Slavnostní ukončení školního roku

Na pátek 28. června se určitě těšily všechny děti naší školy. Nejprve jim třídní učitelé rozdali vysvědčení a potom následovalo slavnostní ukončení školního roku v tělocvičně.

 

Ocenění byli žáci, kteří

 • reprezentovali školu v okresních kolech olympiád
 • aktivně sbírali léčivé rostliny
 • při 100. výročí vzniku Českolovenska připravili prezentace pro žáky školy i veřejnost.

 

Závěr patřil rozloučení našich deváťáků. Nejprve vzpomínali na roky strávené v lavicích a poté, za tónů písně - Já už jdu, jdu, jdu..., odcházeli...  Přejeme jim hodně spokojenosti na středních školách.

 

Pěkné prázdniny!  Fotografie:

 

J. Jakešová


Školní výlet - Kunštátsko

Školní výlet  4. a 5.ročníku - okolí Kunštátu

 

1. den:

Jump park

Rudka u Kunštátu - jeskyně Blanických rytířů, smyslová zahrada, lesopark

Zámeček Hodonín  u Kunštátu - ubytování, sportoviště, přírodní koupaliště

 

2. den:

Hrad Svojanov

Olešnice - vroba modrotisku, Muzeum strašidel

Návrat

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie:

Putování pohádkami 2019


Ke stažení:


Tonda Obal na cestách

 

V pátek 10. května naši školu navštívil lektor společnosti EKO-KOM s výukovým programem Tonda Obal na cestách. Každá třída z 1. až 9. ročníku strávila jednu hodinu povídáním o recyklaci odpadů a možnostech jejich dalšího zpracování a energetického využití. Aktivně si vyzkoušeli třídění odpadů do barevných kontejnerů, shlédli několik krátkých filmů z prostředí dalšího zpracování odpadů i jejich skladování.

Hana Valíková

Fotogalerie:

Zápis do prvního ročníku - seznam žáků podle registračního čísla


Ke stažení:


Výchovný koncert

Dne 26. dubna 2019 se v naší škole konal výchovný koncert.

Do naší tělocvičny jsme si přišli vyslechnout hudební vystoupení v podání Falta bandu z nedaleké ZUŠ v Tišnově.

V průběhu koncertu, který moderoval pan učitel Miroslav Falta pak vystoupilo i trio VVT, na trubku zahrál i pan učitel Aleš Cecava.

Někteří spolužácuï si i hudební nástroje vyzkoušeli.

Celá akce se nám moc líbila.

J. Štěpánek

 

foto zde


Zápis do prvního ročníku

Dne 25. dubna 2019 se odpoledne konal v naší škole zápis do prvního ročníku pro školní rok 2019/2020.

K zápisu se dostavili se svými rodiči 17 budoucích prvňáčků.

Na všechny se již těšíme.

Jaroslav Štěpánek

 

foto zde


Ekologická exkurze - Dům přírody v Moravském krasu

Ekologická exkurze - Dům přírody Moravský kras, Punkevní  jeskyně

Ve čtvrtek 25.dubna žáci 4. a 5. ročníku navštívili Moravský kras. Nejdříve jsme absolvovali výukový program Svět pravěkých lovců, ve kterém jsme se přenesli do doby člověka neandertálského a seznamovali se s jeho dobou. Poté jsme si vybrali roli podle knihy E. Štorcha Lovci mamutů a vydali se lovit soba pomocí pravěkých zbraní. Příběh Lovců mamutů nás provázel celým putováním velmi strmou cestou až nad propast Macochu. Sluníčko a příjemné počasí nás těšilo i při sestupu po modré turistické značce až k branám Punkevních jeskyní. Tam jsme se zchladili a kochali se krásou a majestátností této přírodní památky. Jízda lodičkami zakončila naši prohlídku jeskyní. Všichni jsme odjížděli unaveni, ale plni zážitků. Usmívající se

Fotogalerie:

Časopis - duben 2019


Ke stažení:


Velikonoční florbalový turnaj

Ve středu 17. dubna uspořádala naše škola florbalový turnaj, kterého se zúčastnili žáci ze základní školy ve Strážku a v Předklášteří. Bohužel se na poslední chvíli omluvila nedvědická škola. Turnaj byl uspořádán ve třech kategoriích:

 

Chlapci druhého stupně – vzhledem k absenci žáků z Nedvědice odehráli žáci Strážku s našimi žáky dvě utkání:

Žďárec – Strážek 5:0 (3:0) a 10:0 (4:0).

sestava (počet branek/počet asistencí): Adam Tlustoš (0/0) – Jirka Sysel (1/3), Tomáš Jízdný (4/0), Martin Habán (0/3), Jakub Mühlhansl (1/2), Václav Jakeš (3/1), Jan Mühlhansl (2/0), Jan Valík (1/0), Libor Hubl (1/0), Dominik Šibor (0/1), Vít Štěpánek (1/0), Adam Holubář (1/0).

 

Děvčata druhého stupně – situace totožná jako u chlapců, děvčata odehrála dvě utkání s žákyněmi základní školy ve Strážku:

Žďárec – Strážek 11:0 (5:0) a 8:0 (4:0).

sestava (počet branek/počet asistencí): Eliška Musilová (0/0) – Ivana Jakešová (0/2), Lenka Štursová (0/2), Aneta Šubertová (16/0), Martina Jarošová (0/4), Pavla Matoušková (0/2), Veronika Wasserbauerová (0/1), Anna Jakešová (0/1), Vendula Jízdná (3/0).

 

Smíšené družstvo prvního stupně – zde byla tři družstva a každé družstvo se utkalo jednou s každým soupeřem.

Žďárec – Strážek 11:3 (6:1).

Žďárec – Předklášteří 12:2 (5:1).

Předklášteří - Strážek 3:7 (2:0).

sestava (počet branek/počet asistencí): Nikolas Doležal (0/0) – Aneta Mynářová (1/0), Kristina Novotná (0/0), Jan Bredfeld (13/4), František Jakeš (9/6), Lucie Habánová (0/1), Lukáš Liška (0/6).

 

Děkujeme všem zúčastněným za férový boj a divákům za podporu. Poděkování zaslouží i žákyně prvního stupně, které svým vystoupením vyplnily pauzy mezi zápasy. Velký obdiv si zaslouží nejvytrvalejší a nejhlasitější fanoušek – Rosťa Dolíhal, ale i početné publikum z Předklášteří. Důležité je, že se nikomu nic nestalo a my se můžeme připravit na další sportovní akce.

Nás těší úspěch všech našich týmů, ale to nebylo zdaleka to nejdůležitější.

 

FOTO: ZDE


Pythagoriáda

S náročnými úkoly letošního ročníku Pythagoriády si někteří naši žáci poradili takto:

4. + 5. ročník (žáci 4. ročníku počítali úkoly pro 5. ročník)

Lenka Žáková (5.r.)             9 bodů

Radka Musilová (5.r.)           7 b.

David Sobotka (5.r.)             6 b.

Aneta Mynářová (5.r.)          6 b.

Patrik Kopečný (5.r.)            5 b.

Vanesa Přikrylová (4.r.)        5 b.

Kristina Novotná (4.r.)          5 b.

Nela Pařilová (5.r.)               4 b.

Jan Bretfeld (5.r.)                 3 b.

František Jakeš (4.r.)            2 b.

 

6. ročník

Vojta Drápela                       7 b.

Jan Valík                              5 b.

Václav Jakeš                         2 b.

 

7. ročník

Libor Hubl                           5 b.

Martina Jarošová                 2 b.

 

8. ročník

Eliška Musilová                  12 b. postupuje do okresního kola

Jan Mühlhansl                      5 b.

Adam Holubář                      4 b.

Pavla Matoušková                 4 b.

Aneta Šubertová                   4 b.

 

Všem zúčastněným děkujeme Usmívající se!!!


Matematický klokan 2019

 

Každoročně se naši žáci zúčastňují mezinárodní soutěže Matematický klokan a v tomto školním roce tomu nebylo jinak.

V každé kategorii jsou uvedeni žáci, kteří skončili na prvních třech místech:

Kategorie CVRČEK – 2. a 3. ročník

1. Michaela Svobodová, 3. ročník              63 bodů

2. Patrik Valík, 3. ročník                           55 bodů

3. Petra Svobodová, 3. ročník                   52 bodů

Štěpánka Babičková                                52 bodů

Kategorie KLOKÁNEK – 4. a 5. ročník

1. Nela Pařilová, 5. ročník                         74 bodů

2. Aneta Mynářová, 5. ročník                    66 bodů

3. Vanesa Přikrylová, 4. ročník                  62 bodů

Lenka Žáková, 5. ročník                           62 bodů

Kategorie BENJAMÍN – 6. a 7. ročník

1. Vojta Drápela, 6. ročník                        70 bodů

2. Martina Jarošová, 7. ročník                   48 bodů

Jan Valík, 6. ročník                                  48 bodů

3. Libor Hubl, 7. ročník                            43 bodů

Kategorie Kadet – 8. a 9. ročník

1. Pavla Matoušková, 8. ročník                 61 bodů

2. Adam Holubář, 8. ročník                      58 bodů

3. Jan Štěpánek, 9. ročník                       50 bodů

 

Všem žákům přejeme další úspěchy v matematických i jiných soutěžíchUsmívající se!

Hana Valíková


Noc s Andersenem mezinárodně

Kromě žáků Čtenářského klubu, kteří opětovně  strávili tuto noc v nedalekém Heřmanově, se zúčastnilo Noci s Andersenem také několik žáků 2. a 3. ročníku naší školy, tentokrát na ZŠ Hudcova Brno.

Setkání mělo mezinárodní punc, zúčastnili se ho také žáci a pedagogové z našich partnerských ZŠ J.G.Tajovského Senec a ZUŠ Senec. S nimi jsme v rámci doprovodného programu navštívili v pátek 29.3.2019 Moravskou galerii Brno, konkrétně expozici moderního umění v Pražákově paláci a Špilberk, v sobotu pak zábavní vědecký park VIDA!

Vlastní večer byl kromě četby přítomného pana Andersena v češtině a paní Šalkovičové ve slovenštině věnován také malbě na obličej a tvorbě kratičkého hraného animovaného filmu, to vše v režii našich slovenských přátel.

 

Ohlasy našich slovenských přátel shrnu do slov paní učitelky Andrei Šalkovičové:

„Dva super dni ubehli ako voda, my sme sa museli rozlúčiť a vybrať sa na cestu domov. Ďakujeme za krásny program a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.“

 

Další setkání na sebe nenechá dlouho čekat, 5.6.2019 se žáci naší školy znovu zúčastní Senecké sportovní olympiády.

 

Dalibor Kolář

 

Fotogalerie:

Noc s Andersenem se Čtenářským klubem

Noc z pátku 29.března na sobotu 30.března patřila žákům ze Čtenářského klubu. Ti se již po několikáté zúčastnili akce, která nese jméno velkého dánského pohádkáře H. Ch. Andersena.

Pro letošní rok byla zvolena dvě témata: Andersen známý a neznámý a 70. narozeniny vydavatelství Albatros. My jsme si zvolili Andersenovy pohádky. Jsou jiné než klasické české, a proto nás zaujaly.Princezna na hrášku, Ošklivé káčátko, Malenka, atd. jsou pohádkami známějšími,ale nás zaujala pohádka Křesadlo.

V pohádce hrají velkou roli tři psi. V dílničkách jsme si je ušili z filcu. Ti zdatnější si  ještě vyrobili další výrobek - psí tlapku.

Večer jsme netrpělivě čekali na příchod samotného pana Andersena. Cesta z Dánska k nám byla dlouhá, tak jsme si čas krátili hrami.

A nakonec jsme se dočkali: Andersen přišel.

Přivítali jsme ho a dávali mu několik otázek, abychom se seznámili s jeho životem. Měli jsme celou noc o čem přemýšletUsmívající se. Noc byla přece naše!!!

 

Iva Vonešová

Fotogalerie:

Zájezd do Velké Británie

Zájezd do Velké Británie

 

Ve dnech 12.3. - 16.3. 2019 jsme se s některými žáky 9. a 8. ročníku zúčastnili zájezdu do Velké Británie. Čekala nás nejen návštěva Londýna, ale i přímořského letoviska Brightonu a bílých útesů White Cliffs. Program byl velmi pestrý - posuďte sami:

 

1) 12.3. jsme vyrazili od školy kolem 9 hod. ráno směr hraniční přechod Rozvadov, dále přes Německo do francouzského přístavu Calais. Zde jsme se kolem 2 hod. ranní nalodili na trajekt. Po překonání kanálu La Manche jsme si přetočili hodinky o 1 hodinu zpět. Z přístavu Dover jsme směřovali na Londýn, kde jsme zahájili druhý den pěší prohlídku kolem 8 hod. ráno.

 

2) 13.3. Londýn nám nejprve nabídl pohled na Big Ben s Houses of Parliament a Westminster Abbey. Poté jsme kráčeli k Buckighamskému paláci. Královnu jsme sice nespatřili, ale zahlédli jsme bryčku vezoucí premiérku Mayovou. Někteří zblízka obdivovali veverky v parku nebo krásně rozkvetlé narcisy. Prošli jsme Trafalgar Square s památníkem admirála Nelsona, Leicester Square se sochou Shakespeara a nejrůznějšími obchody a na Piccadilly Circus vstoupili do londýnského metra The Tube. To nás zavezlo k muzeu Madame Tussaud´s. Kromě voskových figurín slavných osobností na nás čekala projížďka minitaxíkem historií města a 5D kino. V podvečer jsme se dočkali vytoužené projížďky na London Eye, které nás vyvezlo do výšky 135m a zhruba 30 minut jsme mohli pozorovat Londýn jako na dlani. Potom už všichni toužili jen po jediném - padnout do postele v hostitelských rodinách.

 

3) 14.3. Autobus nás vezl zelenou krajinou anglického venkova se stády ovcí k bílým útesům White Cliffs lemujících jih Velké Británie. Počasí při pobřeží bylo pro všechny životním zážitkem. Museli jsme se doslova prodírat obrovskými nárazy větru, ale pohled na útesy a procházka po pobřeží stála za to. Poté jsme vystoupili v městě Brighton, které získalo přezdívku "bílý slon" podle majestátního bílého Pavillionu podobajícího se indickému Taj Mahalu. Pozorovali jsme podmořský svět v Sea Life Center, někteří si zahráli v zábavním kasínu na Brighton Pier a všichni se těšili na nakupování v uličkách The North Lanes. Obchodní dům Primark vzaly útokem především holky, aby se mohly pochlubit módními úlovky. Poundland se zbožím za 1 libru uspokojil touhu všech koupit domů nějaké dárečky. Druhá noc v rodinách nám dodala síly na následující perný den.

 

4) 15.3. Pohltila nás londýnská pevnost Tower. Všichni se šli podívat na korunovační klenoty. Pak někteří pozorovali venku krkavce, strážce Beefeaters a davy turistů. Jiní si prošli další vnitřní části pevnosti. Po mostě Tower Bridge jsme přešli na druhý břeh Temže. Minuli jsme London Bridge, divadlo The Globe, galerii moderního umění Tate Modern a po Millenium Bridge se vrátili ke katedrále Sv. Pavla. Naše nohy pořádně ztěžkly, ale donesly nás až k přístavišti. Hurá na loď! Projížďka po Temži patří také k největším zážitkům. Dopravili jsme se k O2 Aréně. Tady jsme také překročili nultý poledník. Se stmíváním se blížil čas definitivního odjezdu. V 19:45 jsme se posilnění teplými párky vypravili na cestu k trajektu. Počasí opět ukázalo svou moc a na trajekt jsme si museli skoro tři hodiny počkat. Nalodili jsme se kolem 1 hodiny v noci.

 

5) 16.3. Jak už to bývá, zpáteční cesta ubíhala mnohem rychleji. A tak jsme plní dojmů vystoupili v sobotu před školou v 19:30 hod.

 

Děkujeme CK Royal, skvělým řidičům a paní průvodkyni. Chválím všechny žáky za vzorné chování, dochvilnost, ochotu napnout síly a celkovou pohodovou atmosféru během zájezdu. Třeba se v budoucnu na půdu Velké Británie ještě někdy podívají.

 

V. Rousová

 

Všechny fotky zde:

Fotogalerie:

Lyžařský a snowboardový přebor škol Jihomoravského kraje

Na závěr lyžařské sezóny proběhl ve čtvrtek 14.3.2019 na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí VII. ročník lyžařského a snowboardového přeboru škol Jihomoravského kraje.

 

Letos se poprvé tohoto přeboru zúčastnilo také 5 žáků naší školy. Nejlepšího umístění docílila v kategorii snowboard dívek 8. a  9. ročníku Pavla Matoušková, druhé místo nás všechny příjemně překvapilo.  Na bodovaném 8. místě se v kategorii lyže chlapci  6. a 7. ročník umístil Martin Habán.

 

V pohárovém závodu vyššího stupně základních škol jsme tak obsadili 13. místo mezi 22 školami, což považuji za úspěch. Žďárec měl zastoupení také v organizačním týmu závodů.

Předávání medailí bylo v rukou starosty obce Žďárec pana Ing. Jaroslava Valíka.

 

Dalibor Kolář

Fotogalerie:

Lyžařský kurz II. stupně

V týdnu od 18. do 22.2.2019 proběhl ve Ski areálu ve Velkém Meziříčí lyžařský kurz pro žáky 6.-9. ročníku vždy v dopoledním čase s každodenním dojížděním.

Stejně jako loni jsme využívali dopravu společně se ZŠ Strážek. Celkem 15 žáků z naší školy a 29 žáků ze ZŠ Strážek si poslední den kurzu projelo v rámci závodu slalomovou trať.

 

Pořadí na prvních místech obsadili žáci naší školy.

 

Slalom dívky:

 1. Aneta Šubertová
 2. Adéla Holánková
 3. Veronika Lišková

 

Slalom chlapci:

 1. Martin Habán
 2. Jan Valík
 3. Jakub Mühlhansl

Slalom snoboard:

 1. Pavla Matoušová
 2. Jiří Sysel

Poděkování patří všem instruktorům lyžování a snowboardingu, především pak panu Petru Zezulovi, a také jednateli Ski klubu panu Jiřímu Pálkovi.

Půjčování lyží a snowboardů a jejich servis perfektně jistil pan Mirek Potoč. Také jemu patří poděkování.

 

 

Dalibor Kolář, vedoucí kurzu

 

Fotogalerie:

Kašírování

Kašírování

Tento týden jsme v  pracovním vyučování vyráběli technikou kašírování pomocí škrobu, lepidla, novinového papíru a balónků zvířátka a velikonoční kraslice. Práce nás bavila a výrobky se nám podařily.Smějící se

Fotogalerie:

Mezinárodní Noc s Andersenem

Základní škola a Mateřská škola Václava Havla Žďárec

 

připravuje ve spolupráci se ZŠ Hudcova Brno, ZUŠ Senec a ZŠ Tajovského Senec

 

„Noc s Andersenem.“

 

 

více informací v přiloženém souboru, který je ke stažení níže.

 Ke stažení:


Školní bowlingová liga

Od listopadu do února jezdili někteří žáci 1. - 9. ročníku na školní Bowlingovou ligu do Tišnovu. Naším soupeřem byla po 4 hrací dny ZŠ Doubravník se dvěma družstvy. Naši žáci vytvořili družstva čtyři.  28.únor byl posledním dnem společného klání obou základních škol. Bojovalo se do poslední chvíle. Dokonce to vypadalo, že budeme mít dvě medaile. Půl bodu nakonec rozhodlo, že byl kov jeden. Stříbrné družstvo tvořili: Katka Kolářová, Vašek Jakeš, Honza Valík, Veronika Lišková a Tomáš Jízdný. Nejlepší hráčkou z obou škol byla vyhlášena Lenka Štursová.

Všem hráčům gratulujeme!

Hana Musilová

Fotogalerie:

Lyžařský kurz I. stupně.

Již po páté v posledních pěti letech jsme uskutečnili lyžařský výcvikový kurz pro žáky 1.-5. ročníku, opět ve třech dnech od 5. do 7. února 2019 a opět s ubytováním ve Ski areálu na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí.

Mezi 16 žáky, 8 děvčaty a 8 chlapci, což je více než třetina žáků I. stupně, bylo 5 úplných začátečníků. Ani mě nepřekvapilo, že i oni již druhý den výcviku sjížděli hlavní sjezdovku.

Zapálení a chuť zvládnout úskalí základů lyžování bylo evidentní. Napomohly tomu výborné sněhové podmínky a v prvních dvou dnech i slunečné bezvětrné počasí.Tři děvčata se kromě lyží zdokonalovala společně s jedním spolužákem také na snowboardu.

Výcvik proběhl v šesti půldnech, poslední odpoledne absolvovali všichni závod ve slalomu.

 

Výsledky byly následující:

Kategorie chlapci:

 1. Filip Chylík – 37:12 s
 2. Matyáš Berčík – 37:46 s
 3. Nikolas Doležal – 38:68 s
 4. Todor Ralevski – 42:34 s
 5. Daniel Rous – 43:98 s
 6. Tomáš Kadlec – 45:81 s
 7. Tadeáš Marek – 56:00 s

Jan Bretfeld na snowboardu dojel v čase 56:28 s.

Kategorie dívek:

 1. Kateřina Kolářová – 31:31 s
 2. Lucie Habánová – 34:96 s
 3. Daniela Štěpánková - 36:03 s
 4. Aneta Mynářová – 38:68 s
 5. Denisa Štěpánková – 39:18 s
 6. Judith Marková – 49-06s
 7. Lenka Gricová – 55:45 s
 8. Michaela Čechová 59:78 s

Sladká odměna čekala všechny bez ohledu na umístění stejně jako pamětní list.

 

Další lyžařský kurz tentokrát pro 6.-9. ročník proběhne hned po jarních prázdninách od 18. do 22. února 2019.

 

Dalibor Kolář

vedoucí kurzu

 

Fotogalerie:

Staré pověsti české

V pátek 18. ledna k nám přijela agentura Pernštejni s divadelní hrou na motivy knihy Aloise Jiráska "Staré pověsti české".

Přenesli jsme se do časů bájných praotců našeho národa, kteří se vydali na cestu, aby zde v srdci Evropy našli zemi zaslíbenou. Herci nám připomněli příběhy praotce Čecha, Kroka a jeho dcer Kazi, Tety a Libuše, Přemysla Oráče, siláka Bivoje a statečného Horymíra s jeho koněm Šemíkem. Nechyběl ani šermířský souboj.

Představení se nám moc líbiloUsmívající se.

Hana Valíková

foto zde

Fotogalerie:

28. Školní ples, 1.2.2019

FOTO: ZDE

 

Fotogalerie:

Vánoční besídka 2018


Mikulášská nadílka 2018

Dne 6. prosince 2018 proběhla na naší škole Mikulášská nadílka. Kromě čertů a Mikuláše přišli do naší školy i dva andělé. Každý žák obdržel pár sladkostí. Fotogalerie: ZDE


Edukační příprava


Vánoční besídka

Fotogalerie:

Plavecká výuka

Od 14. 9. do 23. 11.2018 probíhal pro všechny žáky I. stupně naší školy plavecký výcvik a to 1x týdně, vždy v pátek v Aquaparku Kuřim.

 

Stejně jako v loňském školním roce jsme v rámci rozvojového  programu MŠMT ČR „Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2018 (III. etapa)“ (č. j.: MSMT-10011/2018-1) – PLAV-02-0491-2018 získali dotaci pokrývající náklady na dopravu.

Po výborných zkušenostech z předchozích let jsme  opět využili nabídky Plavecké školy paní Naděždy Hemberové. Celkem 44 žáků bylo rozděleno do 4 skupin dle svých schopností a dovedností. V deseti dvouhodinových lekcích se výrazně vpřed posunuly plavecké dovednosti všech dětí. Závěrečné hodnocení ve formě „mokrého vysvědčení“ bylo důkazem zvládnutí základů plavání odpovídající danému věku žáka.

Nemalou měrou se na celém zdařilém průběhu výuky plavání podílelo všech 5 učitelek – instruktorek plavání výše uvedené plavecké školy. Poděkování patří nejenom jim, ale také vždy dochvilným a ochotným řidičům ČSAD Tišnov, které zajišťovalo naši dopravu.

Podobně jako v předchozích letech zakončíme i letošní rok 20. prosince odpoledne  v kuřimském bazénu společným předvánočním plaváním všech zájemců z řad žáků ZŠ.


Vzdělávací program  pro 4. a 5. roč.

 

v pátek 30.listopadu se uskutečnil ve spojeném 4. a 5. roč. program všeobecné primární prevence vedený Mgr. Lenkou Cupalovou z PPP Brno nazvaný " Třída jako tým".

Aktivity, které byly vybírány, měly vyzvednout hlavně pozitivní stránky každého z nás, naši výjimečnost a možnosti spolupráce ve třídě. Žáci se o sobě dozvěděli nové věci a možná si i našli nové kamarády. Usmívající se

 

Iva Vonešová

Fotogalerie:

Planetárium Brno - 4. a 5. ročník

Žáci o exkurzi napsali:

V úterý 20. listopadu jsme jeli do planetária v Brně.

Jely s námi paní učitelky Jakešová a Vonešová.

Cestovali jsme autobusem, vlakem a MHD.

Když jsme v Brně čekali na autobus, mávali jsme na auta. Jela kolem nás i policie a zablikala a zahoukala na pozdrav.

Museli jsme vyšlapat velký kopec na Kraví horu.

Uvnitř byla velká obrazovka, ve které jsme se viděli ve vesmíru.

Vypadalo to tam jako v kině, ale sedadla se dala sklopit a film se promítal nahoře v kopuli.

Viděli jsme noční oblohu a různá souhvězdí - Hadonoš, Pegas, Jednorožec,...

Zaletěli jsme se podívat také na Měsíc, Mars, Venuši a Saturn s prstenci.

Paní nám pustila film Země v pohybu.

Bylo to zajímavé a dozvěděl jsem se mnoho nových věcí.

Mohli jsme si něco koupit v automatu a v Tišnově.

Výlet jsem si užila.

Domů jsme dojeli za sněžení.

Fotogalerie:

Nejlepší v tišnovském okrsku!

Družstvo mladších florbalistů dobylo ve středu 21.11.2018 1. místo v okrskovém turnaji hraném v tělocvičně ZŠ Smíškova Tišnov.

 

Jan Bretfeld, František Jakeš, Lukáš Liška, Nikolas Doležal a brankář Daniel Rous, kteří tvořili náš tým, postupně porazili soupeře z Lomnice, Dolních Louček a z pořádající školy.

 

Všichni už se těší na okresní finále, které se uskuteční 28.11.2018. Bedna by nás nemusela minout.

 

Dalibor Kolář

Fotogalerie:

Florbalové turnaje

Pravidelně koncem října a začátkem listopadu vrcholí florbalovými turnaji výuka tohoto sportu na naší škole, celoročně se v něm mohou zájemci zdokonalovat ve florbalovém kroužku.

 

Děvčata z 6.-9. ročníku poměřila síly na okrskovém turnaji na ZŠ Smíškova Tišnov. Postup do okresního kola jim unikl v utkání se ZŠ Bílovice n/Svitavou až po samostatných nájezdech. Reprezentovali nás Aneta Šubertová, Vendula Jízdná, Pavla Matoušková, Lenka Štursová, Ivana Jakešová, Anna Jakešová, Veronika Lišková, Martina Jarošová a Eliška Musilová.

 

Ve stejné kategorii chlapců se turnaje ve sportovní hale SSK Tišnov zúčastnili Tomáš Jízdný, Jan Mühlhansl, Jakub Mühlhansl, Václav Jakeš, Vít Štěpánek, Jan Štěpánek, Adam Tlustoš, Libor Hubl, Jan Valík, Adam Holubář, Martin Habán, a Dominik Šibor. Ve skupině třikrát prohráli, což na další postup samozřejmě nestačilo.

 

Letos poprvé jsme využili nabídky a zúčastnili se florbalového turnaje ČEPS cup, určeného pro žáky 1.-5. ročníku. Sportovní hala Tatran Bohunice hostila 12 týmů z okresu Brno-venkov. Propozice tohoto turnaje umožňují hrát v počtu 3+1. Pro nemoc nebo odřeknutí jsme nakonec vyjeli v tom nejmenším možném počtu ve složení Daniel Rous – brankář, František Jakeš (4 branky), Lukáš Liška (2) a Nikolas Doležal (2). Celkem 3 utkání po 13 minutách jsme tak odehráli bez možnosti střídání!  Jedno vítězství a dvě prohry s týmy, které měly 9 a více hráčů rozhodně považuji za úspěch.

 

Poděkování patří všem reprezentantům naší školy.

 

Dalibor Kolář

Fotogalerie:

Knihovna Jiřího Mahena - 4. a 5. ročník

V pátek 8. března navštívili žáci 4. a 5. ročníku Knihovnu Jiřího Mahena v Brně s programem Tajemství knihy. Paní knihovnice jim poutavě vyprávěla, co vše je potřeba, aby kniha vyšla. Dále se žáci seznámili s typy knihoven a se způsobem, jakým jsou v knihovnách jednotlivé knihy uspořádány. Na závěr si prošli knihovnu a prohlédli si knihy.

 

FOTO: ZDE


Den slabikáře

Dne 20. listopadu 2018 se na naší škole v první třídě konal Den slabikáře.

Tento den naši prvňáčci obdrželi slabikář.

Ráno jsme si zahráli některé hry, poté přišel pan ředitel a rozdal dětem nové slabikáře.

Pak jsme si pochutnali na dobrotách, které připravily naše maminky.

Na závěr nás navštívili naši deváťáci.

Celý den se nám moc podařil.

J. Štěpánek, třídní učitel

Fotogalerie:

Přespolní běh v Senci

Na základě pozvání vedením města Sence a partnerské ZŠ J.G. Tajovského jsme se  26. září 2018 zúčastnili 29. ročníku přespolního běhu -„Behu zdravia.“ Letos se k nám připojili žáci ZŠ Hudcova Brno pod vedením ředitele školy Mgr. Jakuba Cimaly a jeho zástupce Mgr. Ivo Šmardy.

Vypsáno bylo celkem 16 kategorií chlapců a dívek vždy podle ročníku narození, konkrétně od ročníku narození  2003  po ročník 2010.

Náš školní tým čítající 12 běžkyň a běžců tvořili v pořadí podle věku - Kolářová Kateřina, Jakeš František, Valík Jan, Hubl Libor, Habán Martin, Jakeš VáclavMühlhansl Jakub, Šubertová Aneta, Holubář Adam, Mühlhansl Jan,  Matoušková Pavla a Jízdný Tomáš

 

Jaké byly výsledky?

Nejúspěšnější byla Aneta Šubertová ziskem 3. místa ve své kategorii ročník 2005. Na 4. místě se v nejmladší kategorii ročník 2010 umístila Kateřina Kolářová, na stejném místě pak Václav Jakeš v kategorii ročník 2005. Tomáš Jízdný se v nejstarší kategorii chlapců umístil na 5. místě.

 

Ředitelé ZŠ a MŠ V. Havla Žďárec a ZŠ Hudcova Brno využili příležitosti k jednání s ředitelem ZŠ J.G.Tajovského Senec a také ZUŠ Senec Mgr.art.Gabrielem Škriečkou. Výstupem z těchto jednání jsou možné společné aktivity nejenom sportovní, ale také výtvarné.

Výlet na Slovensko pokračoval již tradičně obědem ve školní jídelně naší partnerské ZŠ J.G. Tajovského Senec.

Odpolední hodiny jsme strávili v bazénech Aquathermalu Senec.

Na místě je poděkování všem našim soutěžícím, kteří se beze zbytku vydali z posledních sil. Jejich chování bylo přáteli ze Sence velice pozitivně hodnoceno.

 

Podobně je třeba poděkovat pořadatelům tohoto závodu a  vedení města Sence, které zastupovala paní Ing. Gabriela Rebrošová a Mgr. Alžbeta Vinczeová, stejně jako řediteli ZŠ J.G. Tajovského Senec Mgr. Ladislavu Kásovi. Opět máme přislíbeno pozvání na soutěže Senecké sportovní olympiády, která se uskuteční ve třetím květnovém týdnu 2019.

 

Podrobněji k uvedenému závodu na:

https://www.senec.sk/sk/aktualita/xxix-rocnika-behu-zdravia


Dalibor Kolář, vedoucí týmu

Fotogalerie:

Informační leták 2018/2019


Ke stažení:


Pozvánka na den otevřených dveří

Ve středu 24.10.2018 proběhne na ZŠ a MŠ Václava Havla Žďárec v dopoledních hodinách

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Tematicky bude zaměřen na 100. výročí vzniku Československé republiky.

Mimo jiného bude součástí připomenutí tohoto výročí zasazení pamětní lípy.

Do prostor školy v tento den zvou širokou veřejnost žáci a zaměstnanci školy.

 


Dotazník


Slavnostní zahájení školního roku

Dne 3. září jsme v slavnostní náladě zahájili nový škoní rok.

Pan ředitel přivítal osm nových žáků první třídy a předal jim dárky, které věnoval Žďárecký impuls a Obec Žďárec.

J. Štěpánek

foto zde
KONTAKTY

Základní škola a Mateřská škola
Václava Havla Žďárec,
okres Brno-venkov
Žďárec 28
594 56

zszdarec@seznam.cz

IČO: 709 405 84
Datová schránka: t847aex
FORMULÁŘ

Přejete si nás kontaktovat?

Jméno:
Telefon:
Email:
Zpráva:
Nevyplňujte email:


© ZŠ a MŠ Václava Havla Ždárec & Štefl software