Třídní výlet 7. ročníku

Kdy se výlet konal?

6. - 8. června 2018

 

Kam jsme zavítali?

Sportovní a rekreační areál Borovinka a Outdoor centrum Domanín u Bystřice nad Pernštejnem

 

Co bylo součástí programu?

Lanové překážky, aquazorbing, skákací boty, paintball a airsoft

 

Čím jsme se po večerech bavili?

Minigolfem, házenou, koupáním v bazénu, posezením u táboráku, míčovými i slovními hrami

 

Co nás mile překvapilo?

Útulný pokoj s kuchyňkou, vyhřátý bazén, krásné prostředí areálu Borovinka, příjemní istruktoři outdoor centra

 

Kam jsme se ještě podívali?

Zajeli jsme do blízkého města Bystřice nad Pernštejnem a podnikli jsme pěší túru k hradním zříceninám Aueršperk a Zubštejn.

 

Co všechny nejvíc bavilo?

Paintball a airsoft

 

Jak hodnotí výlet děti?

Honza: "Nejvíc mě bavil paintball, protože jsme byli skoro všichni růžoví od té potravinářské barvy..."

Adam: "...ale trochu to bolelo..."

Eliška: "Nejvíce se mi líbil paintball, bazén a náš večerní program na pokoji. Jsem ráda, že jsme tam byli všichni spolu..."

Aneta: " Nejvíce nás zaujal paintball, airsoft a také lanové centrum, kterého se většina obávala. Myslím ale, že jsme to všichni zvládli..."

 

Jak hodnotí výlet třídní učitelka?

- Počasí nám po celou dobu přálo.

- Užili jsme si spoustu legrace.

- Mnohdy jsme překonali svoje limity, strach i únavu.

- Posílili jsme týmového ducha třídy.

 

Děkuji všem "sedmi statečným" a jejich rodičům za spolupráci!

 

V. Rousová

Fotogalerie:

Slavnostní zakončení školního roku

V pátek 29. června jsme slavnostně zakončili školní rok 2017/2018. Byli oceněni žáci, kteří reprezentovali naši školu v okresních i krajských kolech olympiád, ve sportovních soutěžích a žáci, kteří donesli nejvíce usušených léčivých rostlin. Závěr patřil loučení letošních deváťáků.

Všem žákům přejeme krásné prázdniny.

Foto:


Sedmý ročník na bobové dráze

Ve středu 9. května 2018 se dočkala i sedmá třída slíbeného výletu do Brna, Mariánského údolí. Naším již prověřeným cílem byla místní bobová dráha. Od začátku se všichni těšili na adrenalinový zážitek. Pokud někdo zprvu váhal nebo se bál, po první jízdě ho veškeré obavy opustily a museli jsme dát za pravdu panu instruktorovi, že strach je od toho, abychom ho překonávali.

 

V. Rousová

Fotogalerie:

Třídní výlet Prudká 8. ročník

Ve dnech 18. - 20. června jela osmá třída na výlet do rekreačního střediska Prudká nedaleko Doubravníka. Během výletu jsme sportovali, podnikli krátký výlet do Doubravníku a večer jsme si užili na prostorné chatě.

 

FOTO: ZDE

Fotogalerie:

"Prostřeno" v osmém ročníku

V rámci pracovní výchovy se žáci osmého ročníku pustili do přípravy jednoduchého ale delikátního pokrmu. Tradiční belgické vafle jsou oblíbenou pochoutkou, která se, jako téměř všechno, dá koupit již hotová v supermarketu. My jsme si vafle ale připravili pěkně od začátku, z čerstvých surovin a s čerstvým ovocem.

 

Neváhejte vyzkoušet náš recept:

 

3 vejce, 2 hrnky polohrubé mouky, 1,5 hrnku mléka, 1/3 hrnku oleje, 3 lžíce cukr krupice, 2 lžičky prášku do pečiva, 1/2 lžičky soli

Žloutky utřeme s cukrem a olejem, postupně přidáváme mléko, mouku s práškem do pečiva a trochou soli. Můžeme přidat vanilkový cukr. Z bílků ušleháme zvlášť tuhý sníh. Zlehka smícháme a po částech pečeme ve vaflovači (cca 2 min). Můžeme potřít marmeládou, ozdobit šlehačkou a ovocem.

 

V. Rousová

Fotogalerie:

Exkurze ČT BRNO

V úterý 13. března 2018 jsme s deváťáky navštívili ČT Brno. Provázela nás Petra Eliášová, která moderuje zprávy v ranní relaci Dobré ráno. Nahlédli jsme do kostymérny, šatny, několika studií, dílny na výrobu kulis. Vyprávění bylo velmi zajímavé. Žáky nejvíce zaujalo největší studio a studio, ze kterého se vysílá program Události z regionů. Měli jsme štěstí, že právě v tomto týdnu se Dobré ráno vysílá z Brna a my jsme mohli vyzkoušet, jaké to je, sedět jako host v televizním studiu. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí - např. ráno moderátory sváží do televize taxík, AZ kvíz se natáčí v jeden den pět dílů, viděli jsme čtecí zařízení pro moderátory,...

Jana Jakešová

Fotogalerie:

Fotbal Nedvědice 25. 6. 2018

25. 6. se vybraní žáci 5. - 9. ročníku zúčastnili přátelského fotbalového turnaje. V prvním utkání porazili naši žáci ZŠ Stražek 4:0, ve druhém podlehli Nedvědici 2:4 a obsadili celkové druhé místo.

Fotogalerie:

Olympiáda z anglického jazyka

Koncem ledna opět proběhlo školní kolo Olympiády z anglického jazyka. Všichni žáci 6.-9. ročníku si nejdříve vyzkoušeli 2 písemné části: poslech a čtení s porozuměním. Následně si někteří zkusili konverzační část, kde si vylosovali jedno ze tří základních témat - My family, My friends, My school. Do okresního kola postoupily:

V kategorii 8. a 9. ročník - Libuše Babičková

V kategorii 6. a 7. ročník - Adéla Holánková


Toto klání se uskutečnilo 27. února v Modřicích. V tvrdé konkurenci obě dívky obstály.

Libuše Babičková se umístila na velmi pěkné 8. pozici z celkového počtu 18 soutěžících.

Adéla Holánková obsadila 13. místo z celkového počtu 20 žáků.

Oběma dívkám blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 

Mgr. Vlasta Rousová


Zeměpisná olympiáda

Během ledna se žáci zúčastnili školního kola Zeměpisné olympiády. Do okresního kola postoupili:

kategorie C - Kristýna Svobodová, 9. ročník

kategorie B - Adam Holubář, 7. ročník, náhradník - Aneta Šubertová, 7. ročník

Žákům gratulujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Jana Jakešová


Tvoření s prvňáčky

Vánoce jsou už za dveřmi, a tak žáci devátého ročníku přišli pomoci prvňáčkům s výrobou vánočních přání, věnečků a dalších dekorací. Paní učitelka Vonešová vše připravila a my jsme strávili příjemný předvánoční čas se svými spolužáky.

Foto:

Fotogalerie:

Divadelní představení v anglickém jazyce

V pondělí 11. prosince navštívili žáci 9. ročníku představení Winter´s Tale (Zimní pohádka) v prostorách divadla Buranteatr v Brně. Akce probíhala v rámci tradičního projektu města Brna -  "Anglické Vánoce". Hra na motivy Williama Shakespeara o hloubce lidské lásky i nenávisti byla skvěle ztvárněna studenty gymnázia. Naši žáci tak měli možnost naslouchat angličtině ve zcela jiných souvislostech než při vyučování, navíc mohli posoudit, jak cizí jazyk ovládají studenti jen o málo starší než oni sami. Věřím, že pro mnohé to bude další motivační pohon pro studium cizích jazyků.

 

Mgr. Vlasta Rousová

 


Návštěva PBS ve Velké Bíteši

Ve čtvrtek 30. listopadu byli žáci devátého ročníku pozváni do Velké Bíteše. Nejprve je čekala prohlídka První brněnské strojírny a poté návštěva SOŠ Jana Tiraye. Prohlídka PBS byla velmi zajímavá, žáci byli rozděleni do dvou skupin a prohlédli si slévárnu i část zaměřenou na letectví. Na středisku praktické výuky se potkali i s bývalými žáky naší školy.

Potom si prohlédli SOŠ Jana Tiraye, která nabízí pro žáky několik oborů - slévač, obráběč kovů, mechanik seřizovač, ale také cukrář, kuchař - číšník, kadeřník. Překvapením bylo pohoštění, které si pro naše žáky připravili studenti z Velké Bíteše.

 

Jakešová Jana

Fotogalerie:

Já písnička

Dne 11. června 2018 se v projektové učebně školy konala tradiční hudební soutěž Já písnička.

Žáci školy se utkali ve zpěvu a hře na hudební nástroje.

Soutěž se konala ve dvou kategoriích - první a druhý stupeň.

Soutěžící byli odměněni pěknými cenami, které věnovala firma Subterra.

Všem divákům se odpolední vystoupení moc líbilo.

Fotky z akce naleznete zde.


Školní časopis

Přinášíme první číslo školního časopisu :-)


Ke stažení:


Dějepisná olympiáda

V listopadu se žáci devátého ročníku zúčastnili školního kola dějepisné olympiády na téma: "To byla první republika aneb Československo v letech 1918 - 1938"

Žáci mohli získat max 60 bodů.

K úspěšným řešitelkám, které dosáhly minimálně 36 bodů, patří:

1. Babičková Libuše, 46 bodů, postupuje do okresního kola

2. Svobodová Kristýna, 42 bodů

3. Matoušková Natálie, 41 bodů

Úspěšným řešitelkám gratulujeme, ostatním žákům děkujeme za účast.

 

Jakešová Jana


Prezentace ročníkových prací

V pondělí 4. června měli žáci devátého ročníku svůj velký den, čekala je prezentace ročníkových prací. Ročníkové práce jsou zpracovaná témata dle výběru samotných žáků. Letošní témata byla, jako každým rokem, opět velmi zajímavá:

1. Poruchy příjmu potravy

2. Sportovní móda

3. Kriticky ohrožená zvířata

4. Oběhová soustava

5. Nových sedm divů světa

6. Epidermolýza

7. Josef Lada

8. Sportovní gymnastika

9. Naše motocyklová historie

10. Zeměpisné rekordy světa

11. Český fedcupový tým

12. Pístové spalovací motory

13. Motokros

14. Nový Zéland

Žáci nejprve vypracovali vlastní práci ve wordu a následně prezentaci, kterou přednášeli rodičům, příbuzným, kamarádům i spolužákům. Trému i nelehké otázky učitelů zvládli výborně a nyní se mohou těšit na třídní výlet a prázdniny.

Foto:

Jana Jakešová


Opět úspěšní na Senecké olympiádě

Ve středu 16. 5. 2018 jsme se vydali na základě pozvání města Sence na Seneckou olympiádu dětí, tentokrát to bylo již po čtvrté v řadě za sebou. Ve více než 40 členné výpravě žáků a pedagogů naší školy bylo 10 členek florbalového týmu děvčat, 8 chlapců florbalového mužstva, 6 hráčů a 1 hráčka fotbalového družstva a 1 stolní tenista. Dopolední sportovní klání skončila nad očekávání výborně. Florbalistky suverénně zvítězily, florbalisti byli druzí, ve finále podlehli až na nájezdy. Fotbalisté se stejným počtem bodů jako vítěz získali bronz.  Za největší překvapení považuji 2. místo Honzy Šimka ve stolním tenise. Nikdo nebyl bez medaile!

 

Po sportovním dopoledni následoval oběd ve školní jídelně naší partnerské ZŠ J. G. Tajovského Senec. Odpoledne tradičně potom patřilo tříhodinovému pobytu v aquaparku Aquathermal Senec.

 

Poděkování patří vedení města Sence a vedení ZŠ J. G. Tajovského v Senci za pozvání a pohoštění, všem soutěžícím i přihlížejícím žákům naší školy za skvělé výkony a povzbuzování a v neposlední řadě mým kolegům, kteří skvěle koučovali naše soutěžící týmy.

 

Na konci září se chystáme podobně jako loni zúčastnit přespolního běhu v okolí Seneckých jezer. Zcela nově předpokládám účast několika našich žáků na závodě, který proběhne koncem dubna příštího roku, jeho charakter odpovídá dřívějším branným soutěžím.

 

Dalibor Kolář

 

FOTO: zde


Další úspěch v matematické olympiádě

Na letošní úspěchy Libuše Babičkové (9.ročník) v okresním a krajském kole matematické olympiády navázala další žákyně.

Eliška Musilová reprezentovala naši školu v okresním kole matematické olympiády na Gymnáziu v Tišnově. Ve Šlapanicích u Brna a v Tišnově změřili svoje matematické schopnosti a důvtip žáci sedmých ročníků a studenti sekundy gymnázií okresu Brno-venkov. V této konkurenci Eliška obsadila 3. místo.

Blahopřejeme a děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci naší školy.Usmívající se


NÁVŠTĚVA SENCE - SENECKÁ OLYMPIÁDA 16. května 2018

Na základě pozvání vedením města Senec a partnerskou ZŠ J.G.Tajovského Senec pořádáme opět po roce zájezd na Seneckou sportovní olympiádu.Více informací (včetně přihlášky k tisku) v přiloženém souboru.

 

Dalibor Kolář

 


Ke stažení:


Přírodovědný klokan 2017

 

Ve středu 11. října 2017 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili celorepublikové soutěže Přírodovědný klokan.

Jejich úkolem bylo v průběhu čtyřiceti minut vyřešit celkem 24 úloh z přírodopisu, zeměpisu, matematiky a fyziky.

Na prvních pěti místech skončili:

1. Libuše Babičková,  9.ročník

2. Kristýna Svobodová,  9.ročník

3. Kristýna Hublová,  9.ročník

4. Ivana Jakešová,  8.ročník

5. Radek Pitour,  9.ročník

Všem žákům děkujeme za účast!

Výsledky našich žáků zpracovaly paní učitelky Jana Jakešová a Hana Valíková
a byly zaslány okresnímu důvěrníkovi Přírodovědného klokana panu Petru Přikrylovi.


Den Země 2018

V pátek 20. dubna se také naše škola připojila k oslavám Dne Země. Žáci se zúčastnili ekologického programu ve svých třídách a deváťáci měli připravená stanoviště pro mladší žáky - poznávání vodních živočichů, křížovky, doplňovačky a hry. V kině Svratka jsme shlédli film o přírodě naší republiky - Planeta Česko. Po návratu jsme uklízeli v parku u kostela a den zakončili ekologickým kvízem.

Foto:

Jakešová Jana

Fotogalerie:

Exkuze EVVO - CHKO Pavlovské vrchy

Využili jsme páteční babí léto k exkurzi do oblasti CHKO Pavlovské vrchy. Nejprve jsme se vydali po červené turistické značce k vrcholu Pálavy. Bílé vápence, krásná příroda a nádherné výhledy nám byli útěchou při náročném výstupu. Prohlédli jsme se Děvičky a sestupovali do Pavlova. Přivítali nás vinohrady a ohlušující rány plašící špačky i nás. Další část exkurze jsme strávili v Mikulově při komentované prohlídce města. Na závěr jsme navštívili Archeopark Pavlov, který je zajímavý nejenom svou architekturou.

Jana Jakešová

Foto zde:


Pomůcky pro školní rok 2017/2018 2. stupeň


Ke stažení:


Přednáška 1. pomoc

V pátek 13.4. naši školu navštívil pan Mgr. Josef Flek, který nám oprašil naše znalosti týkající se zásad první pomoci. Přednáška byla rozdělena do dvou skupin. První skupinu tvořili žáci čtvrtého a pátého ročníku, druhou skupinu žáci osmého a devátého ročníku.

Každý z nás, ať už dospělý či dítě se v životě může setkat ze situací, kdy bude potřeba, aby někomu poskytnul „laickou“ první pomoc a tím zachránil lidský život. Cílem přednášky bylo na tyto situace  žáky připravit a ukázat jim, jak se mají v dané chvíli při poskytování první pomoci zachovat a jak mají správně postupovat při určitých typech zranění. Přednáška se skládala z teoretické i praktické části. Na cvičných figurínách si žáci mohli vyzkoušet „kardiopulmonální resuscitaci“. Dále se žáci dozvěděli, jaké rozeznáváme typy krvácení a jak v případě jednotlivých krvácení postupovat, jak zraněnému pomoci a jaký použít obvazový materiál.

Na závěr si  vyzkoušeli použití tlakového obvazu.

Foto z akce zde:

 

Lenka Dosadilová


Vánoční tvoření

Vánoce jsou už za dveřmi, a tak žáci devátého ročníku přišli pomoci prvňáčkům s výrobou vánočních přání, věnečků a dalších dekorací. Paní učitelka Vonešová vše připravila a my jsme strávili příjemný předvánoční čas se svými spolužáky.

Jakešová Jana

Foto:

Fotogalerie:

Organizační pokyny závěru školního roku 2017/2018


25., 26., 27. a 28. června - končí vyučování v 10. 55 hod.  29. června končí vyučování po krátkém programu v tělocvičně asi v 9 hod. Po skončení programu bude následovat oběd.

26. června (úterý) - odevzdávání a rozdávání učebnic.

27. června (středa) - projektový den, s sebou sportovní oblečení, pokrývka hlavy, svačina, pití.

28. června (čtvrtek) - pěší výlet do rekreační oblasti Kutiny. Odchod 7. 25 ze školy, návštěva RANČE U BIZONA, návrat v 11. 45 do Žďárce. S sebou: svačina, pití, pokrývka hlavy, kartička pojišťovny, vhodnou obuv, malé kapesné, případně léky na alergie.  Za nepříznivého počasí se exkurze neuskuteční.

29. června (pátek)- končí vyučování po krátkém programu v tělocvičně asi v 9 hod. Po skončení programu bude následovat oběd.

 

!!!Do konce školního roku musí mít žáci vráceny příp. zaplaceny všechny učebnice, uhrazeny všechny poplatky, zaplaceny obědy, kroužky...!!!


Já písnička

Tradiční hudební soutěž Já písnička se uskuteční

dne 11. června 2018 v 15 hodin v budově školy - projektové učebně.

Srdečně zvou pořadatelé.


Pampeliškování

Pampeliškování

První pokusy uplést věneček z pampelišek.......

Fotogalerie:

Třídní schůzky

V přiložené prezentaci naleznete projednávané body třídních schůzek.


Ke stažení:


Zápis do prvního ročníku

K zápisu do prvního ročníku přišlo jedenáct předškoláků.

Foto ze zápisu naleznete zde.

Těšíme se do školy!!!


Ke stažení:

Fotogalerie:

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Žáci Čtenářského klubu 1.stupně prožili 23.března  pohádkovou noc s příběhy knihy Povídání o pejskovi a kočičce, která vznikla v r. 1928. Celým dnem nás provázely postavičky pejska a kočičky.

Nejdříve jsme poslali pohlednici našim nejbližším, stejně jako to udělali pejsek a kočička. Poté jsme uvařili mýdlo, které si děti odnesly domů jako suvenýr. Ti nejzkušenější se pokusili ušít pejskovi nové kalhoty. Vyrobili jsme si také papírové figurky obou postav.

Blížil se večer a všichni netrpělivě očekávali příjezd samotného H. Ch. Andersena. Dočkali jsme se a nebyli jsme zklamáni. Mistr nám odpověděl na všechny naše otázky a na dobrou noc nám přečetl pohádku Statečný cínový vojáček. Rozloučil se s námi, ale nám se spát ještě nechtělo...

Fotogalerie:

Bruslení

Na základě zájmu ze strany žáků a jejich rodičů jsme ve čtvrtek 15.3.2018 uskutečnili předem plánované bruslení na zimním stadionu ve Velké Bíteši. Dvě hodiny bruslení strávila třicítka žáků od prvního po devátý ročník hraním hokeje, zdokonalováním se v základech bruslení, někteří absolvovali jedny z prvních krůčků na ledě.

Předpokládáme, že v příštím školním roce uskutečníme v březnu sérii 4 bruslařských dnů tak, abychom umožnili dětem toto sportovní vyžití, ale současně minimálně omezili počet hodin běžné školní výuky. Celou aktivitu posuneme do poledních až odpoledních hodin.

Fotogalerie:

Vikingové

 

V pondělí 12. března nás navštívili členové skupiny Pernštejni a předvedli žákům vzdělávací pořad Vikingové - válečníci, mořeplavci, objevitelé a obchodníci. Žáci se dozvěděli mnoho nového a navíc si někteří vyzkoušeli "plavbu" na lodi Vikingů i jejich útočné postavení.

Nakonec jsme shlédli ukázku souboje vikingských bojovníků.

foto zde

Fotogalerie:

Lyžařské kurzy

Druhý a třetí týden v únoru 2018 proběhly ve Ski areálu ve Velkém Meziříčí dva lyžařské kurzy, které organizovala naše škola.

První kurz o 10 žácích z 1. - 5. ročníku proběhl ve třech dnech od 13. do 15. února. Podobně jako loni jsme byli ubytovaní přímo ve ski areálu, výcvik probíhal vždy dopoledne i odpoledne. Letos se mezi nejmenšími objevili také snowboardisté -začátečníci.

Druhý kurz pro žáky 6.- 9. ročníku následoval ve dnech 19.-23.2. vždy v dopoledním čase s každodenním dojížděním. Stejně jako loni jsme využívali dopravu společně se ZŠ Strážek. Také mezi staršími žáky byla početná skupina snowboardistů, především úplných začátečníků. Poslední den si účastníci kurzu z obou škol projeli v rámci závodu slalomovou trať. Výsledky jsou uvedeny níže.

Po nevlídném lednu přišly po oba výcvikové týdny výborné lyžařské podmínky tvořené umělým i přírodním sněhem a prakticky každodenním slunečným mrazivým počasím.

Poděkování patří všem instruktorům lyžování a snowboardingu, kteří bez újmy na zdraví našich žáků je naučili základům lyžování nebo snowboardingu, resp. zdokonalili lyžaře i snowboardisty v těchto bohulibých aktivitách na sněhu.

 

Slalom sjezdové lyžování CHLAPCI

Pořadí Jméno Čas

1. Mühlhansl Jan 20:78

2. Šubert Vlastimil 21:33

3. Štěpánek František 23:37

4. Šimek Jan 23:78

Habán Martin 23:78

6. Šibor Dominik 24:56

7. Štěpánek Jan 27:50

8. Štěpánek Vít 27:68

9. Pavlík Aleš 30:50

10. Fic Miloš 31:34

11. Kocián David 32:03

 

Slalom snowboard SMÍŠENÉ

Pořadí Jméno Čas

1. Sysel Jiří 29:45

2. Šustal Dominik 49:42

3. Mühlhansl Jakub 51:32

4. Matoušková Pavla 57:03

5. Pozděnová Kateřina 57:43

6. Mynářová Nikola 1:02:90

7. Lišková Veronika 1:19:02

Slalom sjezdové lyžování DÍVKY

Pořadí Jméno Čas

1. Hatláková Jitka 20:32

2. Šubertová Aneta 21:30

3. Vařejková Monika 22:30

4. Hatláková Anna 23:73

5. Holánková Adéla 25:96

6. Matoušková Natálie 26:43

7. Jakešová Anna 27:84

8. Jakešová Ivana 28:37

9. Štursová Lenka 29:27

10. Nachtigalová Adéla 29:98

11. Pozděnová Bára 30:08

12. Burianová Nikol 32:37

13. Schořová Vanesa 32:49

14. Kružíková Justýna 35:03

15. Vokřálová Aneta 36:40

16. Šilhánová Sabina 37:63

17. Remerová Alena 38:53

18. Pličková Magda 44:92

19. Pavelková Jana 47:03

20. Vonešová Natálie 1:27:59

 

foto zde

Fotogalerie:

Ředitelské volno 30.4.2018 a 7.5.2018


Ke stažení:


FOTO a VIDEO z 27. společenského plesu SRPŠ při ZŠ a MŠ Václava Havla Žďárec z.s.

27. společenský ples SRPŠ při ZŠ a MŠ Václava Havla Žďárec z.s.

 

FOTO: 1url.cz/zt9dI


VIDEO: www.uschovna.cz/zasilka/VQNFEPD2GH58BCNU-528


Úspěch v matematické olympiádě

 

Koncem ledna se konalo ve Šlapanicích u Brna okresní kolo matematické olympiády žáků 9. ročníků. Libuše Babičková změřila svoje matematické schopnosti s žáky ostatních základních škol a studenty kvarty gymnázií okresu Brno-venkov a obsadila 4. místo. Libuše postoupila do krajského kola matematické olympiády, které se bude konat 27. března.

Děkujeme za reprezentaci, blahopřejeme k velmi pěknému umístění a držíme pěsti.Usmívající se


Úkoly na jarní prázdniny

Pro velkou nemocnost žáků vkládám úkoly. Dále platí, že si děti zapisují úkoly do deníčku.

 

2. třída

M - str. 16 cv. 7

- str. 16 cv. 8 přepsat a vypočítat do domácího sešitu

Čj - pracovní sešit str. 41, 42

Čtení - str. 79, 81 (2X) + vlastní četba

 

3. třída

M - str. 108 cv. 4, 6

Čj - str. 51 cv. 3 pouze přepsat a doplnit

Čtení - str. 101 - 102 (2X) + vlastní četba


Geodesky

Fotogalerie:

Naši prvňáčci - tablo brnensky.denik.cz

Brněnsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze základních škol v Rozdrojovicích, Žďárci, Blanenské a Horníkově ulici v Brně. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/nasiprvnaci/nasi-prvnacci-zaci-z-rozdrojovic-zdarce-blanenske-a-hornikovy-ulice-v-brne-20180124.html

odkaz


Zimní radovánky na bobech

Fotogalerie:

Bylo nás pět

Naše třída se dne 15. ledna vypravila na představení Bylo nás pět do brněnského divadla Radost.

V představení nás pobavil Petr Bajza a jeho kamarádi.

Bližší informace naleznete zde


Ples SRPŠ


Ke stažení:


Úspěch v dějepisné olympiádě

Libuše Babičková, žákyně 9. ročníku, dosáhla v okresním kole Dějepisné olympiády na Gymnázium Tišnov 95 bodů a postoupila do krajského kola. Moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.


„BYLO NÁS PĚT“ v brněnském divadle RADOST

Nebylo nás pět, ale hned celý první stupeň.  V pondělí 15. 1 2018 jsme vyrazili do brněnského divadla Radost, abychom si připomněli velmi známou a také filmově zpracovanou knihu spisovatele Karla Poláčka „Bylo nás pět“.

 

Humor a legrace na nás číhaly doslova na každém kroku. Herci byli velmi spontánní a dokázali vykouzlit úsměv na tvářích všech žáků i učitelů.

 

Příběh party vesnických kamarádů byl nejen humorný, ale i poučný. Pokud máte chuť a čas, určitě se jeďte do brněnského divadla Radost na představení podívat. A vezměte s sebou celou rodinu, určitě se Vám to bude líbit. My osobně se už nemůžeme dočkat, až se zase společně vydáme za kulturou.

Fotogalerie:

Vánoční besídka

Fotogalerie:

Vánoční besídka na videu

Zpracovali jsme video záznamy jednotlivých vystoupení na naší vánoční besídce odděleně, myslím, že je to přehledné … tak neváhej a koukej :)

ODKAZ ZDE:

www.uschovna.cz/zasilka/TMUUJP7LTJCME9T4-D67

 

 

Fotogalerie:

Vánoce - zdobení perníků

Poslední předvánoční den jsme si udělali ve třídě malou besídku.

Ráno jsme si vyráběli jednohubky a obložené chlebíčky, potom jsme zdobili perníčky a nakonec jsme si rozdali dárečky.

Celý den se nám moc líbil.

Fotogalerie:

Exkurze Brno

Dne 5. prosince se naše třída vypravila na exkurzi do Brna.

Navštívili jsme diecézní muzeum, kde jsme absolvovali výukový program ADVENT.

Součástí tohoto programu byla i prohlídka expozic muzea a obraz Madony z Veveří.

Poté jsme navštívili vánoční trhy.

Cestovali jsme vlakem. I to se nám moc líbilo.

více informací zde


Vánoční besídka

V letošním roce jsme na vánoční besídce zinscenovali scénku ŽIVÝ BETLÉM.

Fotky z celé besídky naleznete zde.


Zimní radovánky na školním dvorku

Fotogalerie:

Návštěva hřbitova

O svátku Všech svatých jsme se s panem učitelem vypravili na hřbitov ve Žďárci.

Pan učitel nám vyprávěl o zajímavých lidech, kteří jsou pohřbeni na místním hřbitově.

Poté jsme se zastavili u hrobu spisovatelky Anny Pammrové a nakonec u hrobu paní učitelky Brichtové, které některá děvčata vyrobila květiny.

Fotogalerie:

Projekt Věstonická venuše

V hodině čtení jsme se učili o Věstonické venuši.

Potom jsme ve skupinách pracovali na výtvarném zpracování venuše.

Nejprve jsme si sošku nakreslili na velký papír, potom si každý z hlíny vyrobil svou venuši. Vše se nám povedlo.

Fotogalerie:

Vánoční besídka

Kdo se chtěl naladit vánoční atmosférou, přišel 19. prosince na naši besídku. V letošním roce se zapojili snad všichni žáci školy, kdo nevystupoval, pomáhal s rekvizitami a oponou.

Besídka byla velice pestrá, střídala se pohybová a pěvecká vystoupení, která doplnily hrané scénky. Velký úspěch mělo stínové divadlo v podání žáků 2. a 3. ročníku.

foto zde


Předvánoční pečení perníčků

Část dnešního dopoledne jsme strávili pečením perníčků. Pohladili jsme chuťové buňky, ale hlavně ty čichové, které nám naladily zase o trochu více vánoční atmosféru.

Fotogalerie:

Informace o předvánočním týdnu

V pondělí 18., v úterý 19.  a ve středu 20.  prosince probíhá výuka podle rozvrhu.

Ve čtvrtek  21. a v pátek 22. prosince výuka končí po čtvrté vyučovací hodině v 10:50 hod.

Ve středu 20. prosince družina zkrácena do 13.00 hod., 22. prosince družina končí 13:20 hod. V pátek 22. 12. třídní besídka- předávání dárků ve třídě.


Kino

Ve čtvrtek dne 14. 12. pojedeme do kina na film z produkce BBC Earth - kino Tišnov. Vstupné 60 Kč, doprava 40 Kč. Předpokládaný návrat v 11:30.


Výlet Brno

V pátek 8. prosince jsme se vypravili nasát trochu té vánoční nálady na vánoční trhy do Brna. Nejprve nás čekal program v muzeu, kde jsme se dozvěděli nějaké zajímavosti, prohlédli vzácné obrazy a vyrobili si andělíčka z kukuřičného šustí. Poté jsme se vydali na trhy, prohlédli si stromeček, dali něco dobrého a vypravili se zase na cestu zpět. A teď už se  moc těšíme na vánoční svátky.

Fotogalerie:

Geometrie hrou 2. třída

Fotogalerie:

Mikulášská nadílka

Na svátek sv. Mikuláše navštívili naši školu Mikuláš, anděl a mnoho čertů. Zlobivé děti se bály, protože v knize hříchů byly zapsány všechny jejich prohřešky. Anděl se zaměřil na znalosti malé násobilky a rozdávání balíčků. Čerti měli hodně práce s odnášením hříšníků. Ani učitelé nebyli v bezpečí, dva si čerti chtěli odnést do pekla.

Děkujeme žákům devátého ročníku a také SRPŠ za financování balíčků pro děti.

Foto:


Adaptační pobyt žáků 1.ročníku

Adaptační pobyt 1.ročníku

15. a 16. listopadový den patřil celý prvňáčkům. Odjeli na dlouho ohlašovaný pobyt, kde by se měly utužit vazby ve třídě, lépe poznat kamarády a hlavně zažít spousty legrace.

Středeční chladné ráno nás přivítalo sluníčkem a to nám svítilo cestou ze zastávky ve Vidoníně, kde na nás čekala p.uč. „Babička“. Využili jsme nádherné přírody v okolí a téměř do setmění byli venku: dobyli jsme středověký hrad, hledali pobytová znamení zvířat, pomocí zrcátek pozorovali les, hráli Na slepou bábu se stromy, atd.

Podvečerní a večerní aktivity již byly v režii p.uč. třídní. Tajemno místa, kde jsme byli ubytovaní – Fara v Heřmanově -  dávala všemu jiný rozměr. Namalovali jsme si obličeje a popisovali je, hráli Na zvířata, sestavovali rodiny ze členů, atd. Nastal čas jít spát a po pohádce O pasáčkovi vepřů jsme uléhali do postelí. Byli jsme však plní zážitků a spát se moc nechtělo. Otřeli jsme slzičky při vzpomínkách na maminku a usnuli.

Ráno po snídani jsme vyrazili na prohlídku Ekofarmy U Novotných. Sluníčku se přes mlhu nechtělo, ale co jsme měli vidět, to jsme viděli: ovce, kozy, jeleny i laně, drůbež a prase domácí. Nesli jsme jim něco na zub, tak za námi hned přiběhli.

Oba dny jsme obědvali u skvělého p. kuchaře Martina. Podle prázdných talířů bylo jasné, že se jídla doopravdy povedla.Úžasný

Co říci na závěr?

Moc se nám tam líbilo, užili jsme si to, zúčastnili jsme se všichni a zjistili jsme, že mít správného kamaráda je úžasné!!!Usmívající se


Pro 3. ročník- VYJMENOVANÁ SLOVA

Pomaličku jsme se dostali k učivu, které je pro žáky obtížné a to k vyjmenovaným slovům. Aby nám šla práce od ruky a vědomosti jsme rychle nabyli, založili jsme si sešit pouze na vyjmenovaná slova, kde stříháme, lepíme, vybarvuje, píšeme, prostě tvoříme. Obrázky by nám měly pomoci pochopit a zapamatovat si jednotlivá slova a jejich význam. Ale protože je to učivo opravdu náročné přiklám stránky s náměty na hry a procvičování.

 

http://www.vyrostu.cz/Hry/%C4%8Cesk%C3%BD-jazyk


Třídní schůzky

Ve středu 22. 11. 2017 ve 14:30 se uskuteční společná třídní schůzka, poté budou následovat individuální konzultace. V případě, že se nemůžete dostavit a máte zájem domluvit si jiný termín, napište mi na knoflickovaandreaa@seznam.cz nebo zavolejte na tel. číslo: 549 444 020.


Povinná četba

Čtenářské bingo aneb čteme s radostí


Tento školní rok mají žáci za úkol opět povinnou četbu. Plní tzv. čtenářské bingo, kdy za celý školní rok je úkolem vyplnit šest políček. Vychází to tedy tři na pololetí. Mohou vybírat z různorodé nabídky žánrů. Čím více knížek děti přečtou, tím lépe Usmívající se

Po přečtení si vyzvednou čtenářský list u paní učitelky, který vyplní a odevzdají. Danou knihu ještě spolužákům v krátkosti představí (stručně, zpaměti a spisovně).

 

Odkazy:

Nejčtivější literatura pro děti mladšího školního věku na www.ctesyrad.cz

Čítárny.cz - populární knižní portál, který propaguje dobré knihy

Rosteme s knihou - kampaň na podporu četby knih, nové knihy pro děti do 10 let

Nejčtivější literatura pro děti mladšího školního věku na www.ctesyrad.cz

Čítárny.cz - populární knižní portál, který propaguje dobré knihy

Rosteme s knihou - kampaň na podporu četby knih, nové knihy pro děti do 10 letVíce zde: http://trida-u-mufa.webnode.cz/ctenarsky-denik/odkazy/

Nejčtivější literatura pro děti mladšího školního věku na www.ctesyrad.cz

Čítárny.cz - populární knižní portál, který propaguje dobré knihy

Rosteme s knihou - kampaň na podporu četby knih, nové knihy pro děti do 10 letVíce zde: http://trida-u-mufa.webnode.cz/ctenarsky-denik/odkazy/

Nejčtivější literatura pro děti mladšího školního věku na www.ctesyrad.cz

Čítárny.cz - populární knižní portál, který propaguje dobré knihy

Rosteme s knihou - kampaň na podporu četby knih, nové knihy pro děti do 10 letVíce zde: http://trida-u-mufa.webnode.cz/ctenarsky-denik/odkazy/

Nejčtivější literatura pro děti mladšího školního věku na www.ctesyrad.cz

Čítárny.cz - populární knižní portál, který propaguje dobré knihy

Rosteme s knihou - kampaň na podporu četby knih, nové knihy pro děti do 10 letVíce zde: http://trida-u-mufa.webnode.cz/ctenarsky-denik/odkazy/
čím více knížek přečteš, tím lépe

Více zde: http://trida-u-mufa.webnode.cz/ctenarsky-denik/
 • během pololetí přečteš minimálně dvě knížky (libovolné), tzn. minimálně 4 knížky za školní rok

 • čím více knížek přečteš, tím lépe  - budeme soutěžit o nejlepšího čtenáře ;-)

 • o každé přečtené knížce zpracuješ zápis do čtenářského deníku (stačí sešit A5 linkovaný 564, ale můžeš mít třeba i formát A4 v tvrdých deskách – v deníku budeš moci pokračovat i následující rok)

 • mimo záznamu v deníku svou knížku představíš ostatním v hodině ČJ nebo čtení a stručně, zpaměti a spisovně převyprávíš obsa • Více zde: http://trida-u-mufa.webnode.cz/ctenarsky-denik/
  stručně, zpaměti a spisovněstručně, zpaměti a spisovně
 • během pololetí přečteš minimálně dvě knížky (libovolné), tzn. minimálně 4 knížky za školní rok

 • čím více knížek přečteš, tím lépe  - budeme soutěžit o nejlepšího čtenáře ;-)

 • o každé přečtené knížce zpracuješ zápis do čtenářského deníku (stačí sešit A5 linkovaný 564, ale můžeš mít třeba i formát A4 v tvrdých deskách – v deníku budeš moci pokračovat i následující rok)

 • mimo záznamu v deníku svou knížku představíš ostatním v hodině ČJ nebo čtení a stručně, zpaměti a spisovně převyprávíš obsa • Více zde: http://trida-u-mufa.webnode.cz/ctenarsky-denik/

  Ke stažení:


  Planetárium Brno

  V úterý 7. listopadu jsme se vydali s žáky 5. ročníku do Planetária Brno. V přírodovědě jsme již probírali vesmír, sluneční soustavu, planety, a tak jsme plni znalostí a očekávání jeli na program s názvem Úžasné planety.

  Žáci o exkurzi napsali:

  "Dávali nám různé otázky, např. jaká je naše největší planeta?"

  "Ukazovali nám souhvězdí - pes, jednorožec, rytíř, orel."

  "Koupili jsme si nějaké dobroty - pizzu, bagetu, donut."

  "Film se mi moc líbil, ale na chvíli jsem usnula."

  "Cestou jsme se strašně nasmáli."

  Exkurzi jsme si užili, velmi chválím žáky za zájem a dobrou náladu.

  Jakešová

  Fotogalerie:

  Genetická metoda čtení a psaní

  Nácvik čtení genetickou metodou je rozdělen do tří etap:

  Cílem první etapy je motivovat děti ke čtení. Využívá se zkušenosti většiny dětí, které přicházejí do prvních tříd, že se umí podepsat hůlkovým písmem, nebo se to brzy naučí. Několik prvních týdnů ve škole se tedy seznamují s velkou tiskací abecedou, skládají slova, učí se podepsat sebe, své kamarády a zkouší číst a zapisovat jednoduché nápisy.

  Cílem druhé etapy je vytvořit základní čtenářské návyky. Žáci si to, co přečtou, hned zapíší. Čtení a psaní se vzájemně ovlivňují. Psaní silně podporuje schopnost číst, žáci si snáze zapamatovávají písmena, čtení zase napomáhá lepším výsledkům v psaní. V této etapě se pracuje pouze s velkými tiskacími písmeny a děti zapisují hůlkovým písmem, které je jednoduché, stojaté a bez ozdob. Má být ovšem pouze prostředkem ke snadnému vyjádření myšlenky a průpravou k psaní latinkou.

  • Přechod ke čtení malých tiskacích písmen

  Po získání základních čtenářských dovedností na textech psaných velkými tiskacími písmeny se ve třetí etapě uplatňuje transfer. Již koncem první fáze nácviku čtení některé děti poznávají malá tištěná písmena (běžně např. v, o, c, č, s, š, z, ž, ale také i, j, p, k). Této shody se využívá při výběru jednoduchých slov, na kterých si vyvozují a ukazují další písmena.

  I ve třetí fázi se pokračuje v pravidelném hláskovém rozkladu a skladu slov již delších a obtížnějších. Pozornost je věnována i posilování sluchového rozlišování tvrdých a měkkých slabik ve slovech (hody – hodí, tiká – tykadla, ...).

  Děti čtou svým tempem, nespěchá se na ně, ani se nevyvíjí tlak na vyšší výkon. Učitel respektuje různé dispozice dětí ke čtení.


  Výlet do galerie a knihovny 4. a 5. třídy

  Ve čtvrtek 17.5 2018 jela 4. a 5. třída a panem učitelem Štěpánkem a paní učitelkou Dosadilovou do Jamborovy galerie na výstavu jménem Horizonty mlhy v Tišnově .

  Tam jsme si chvíli povídali, co vidíme na fotografiích a pak jsme skládali morseovku, kde vyšel nějaký text a museli jsme pokreslit dlouhý papír tématem výstavy.

  Paní Radka nám pustila písničku o mlze přecházeli jsme potom papíře hned na to jsme šli vyrábět koláže.

  Mohli jsme kolážovou krabičku nebo obyčejnou koláž na papír.

  Rozloučili jsme se a vyrazili jsme do Tišnovské knihovny, která byla hned naproti.

  Tam jsme si poslechli přednášku o životě Josefa Lady.

  Potom jsme se mohli porozhlédnout po knihovně.

  Vyrazili jsme do školy a cestou autobusem jsme sledovali auta z okna.

  Když jsme dorazili do školy, začali jsme psát toto vyprávění: Ve čtvrtek…….

  Lenka Žáková, 4. třída

   

  foto zde

  Fotogalerie:

  Tmelení kolektivu a bowling

  Dne 10. ledna 2018 jsme jeli do Pedagogicko psychologické poradny v Brně na Lesné, kde nám pracovnice centra připravily dvouhodinový program na tmelení kolektivu. V průběhu nedošlo k žádným excesům a při všech aktivitách jsme působili jako jeden tým. Po programu jsme se přesunuli do Tišnova, kde jsem si zahráli ve dvou pětičlšnných skupinách bowling. Nejlepším se stal Jirka Sysel, který měl 98 bodů. Celý den se vydařil.

  Fotogalerie:

  Paintball Brno 8. třída 9. 5. 2018

  Dne 9. 5. 2018 jsme jeli na výlet do Brna na paintball. Rozdělili jsme se na dva týmy - červení a žlutí. Červený tým nakonec velmi dramatickou bitvu těsně vyhrál. Vše se naštěstí obešlo bez vážnějších zranění, někteří z nás si odnesli "památku" v podobě modřiny. Při cestě zpět jsme měli rozchod na občerstení.

  Fotogalerie:

  Den Země

  Dne 20. dubna jsme v naší třídě oslavili Den Země.

  Nejprve jsme si ve třídě vypracovali projekt Ekošovo dobrodružství.

  Poté jsme odjeli do Tišnova na filmové představení.

  Nakonec pro nás deváťáci připravili v tělocvičně program s ekologickou tématikou.

  Vše se nám povedlo a líbilo.

   

  foto zde


  Velikonoční tvoření

  Před velikonočními prázdninami jsme  s panem učitelem měli velikonoční dílničky.

  Přinesli jsme si vrbové proutky, které jsme použili pro výrobu pomlázky.

  Vyráběli jsme další velikonoční dekorace.

  Celý den se nám moc líbil.

   

  Foto zde


  Úkoly na jarní prázdniny

  Pro velkou nemocnost žáků vkládám úkoly na jarní prázdniny, dále platí, že si úkoly zapisují děti do deníčků.

   

  2.třída

  M - str. 16 cv. 7

  - str. 16 cv. 8 přepsat a vypočítat do domácího sešitu

  Čj - pracovní sešit str. 41, 42

  Čtení - str. 79, 81 (2X) + vlastní četba

   

  3.třída

  M - str. 108 cv. 4, 6

  - str. 16 cv. 8 přepsat a vypočítat do domácího sešitu

  Čj - str. 51 cv. 3- přepsat do domácího sešitu a dopnit

  Čtení - str. 101, 102 (2X) + vlastní četba


  Vánoční besídka 2017


  Úspěch na „Vánočním poháru“

  Ve čtvrtek 8.12.2017 se naši nejmladší žáci z 3.-5. ročníku zúčastnili tradičního předvánočního turnaje ve florbalu. Opět se hrálo v tělocvičně ZŠ Smíškova Tišnov.

  Nalosováni jsme byli do čtyřčlenné skupiny. Po úvodní prohře s pozdějším celkovým vítězem celkem z Tišnova 0:2 jsme porazili Drásov 5:2 a Ostrovačice 3:1. V semifinále s Lomnicí jsme ještě 2 minuty před koncem vedli 1:0, malá nepozornost nás stála vyrovnání. V samostatných nájezdech byl soupeř lepší.

  V souboji o 3. místo nenechali kluci nic náhodě. Našeho tradičního rivala z Dolních Louček porazili 6:2.

  Ve všech pěti zápasech nastupovala základní čtveřice Jan Bretfeld - 5 gólů, Václav Jakeš - 5, Jan Valík - 4 a František Jakeš 1 gól. Střídali Nikolas Doležal a Lukáš Liška, v brance byl spolehlivý Libor Hubl.

  Při tak malém počtu našich hráčů si především základní sestava opravdu sáhla na dno, o to větší poděkování jim patří. Současně potvrdili, že naše ambice z předchozího turnaje byly na místě J.

  Všichni hráči už se těší na „Velikonoční pohár.“

   

  Dalibor Kolář


  Vánoční besídka 2017


  Ke stažení:


  JUMP PARK 8. třída

  Dne 29. 11. jsme se vydali do Brna, kde jsme navštívili JUMP Park a poté jsme se vydali na adventní vánoční trhy. V JUMP Parku bylo spoustu trampolín, každý si našel vhodnou zábavu. Nejvíce nás bavilo skákání do molitanová jámy. Zahráli jsme si i vybíjenou - rozdělili jsme se na dva týmy. Na vánočních trzích jsme nasáli vánoční atmosféru a jeli jsme zpět domů.

  Fotogalerie:

  Vánoční pohádka o jedličce


  Ke stažení:


  Plavecká výuka

  Naše škola již čtvrtým rokem za sebou zrealizovala plavecký výcvik. Na rozdíl od předchozích roků, kdy se výuky plavání zúčastnili pouze zájemci z řad dětí mateřské školy a žáků I. stupně základní školy, se stal letošní výcvik ve vazbě na náš školní vzdělávací program pro základní školu povinným pro žáky 1. - 5 ročníku. Podáním žádosti dne 14. 6. 2017 jsme pak využili rozvojový program MŠMT „Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2017.“

  Veškeré finanční náklady byly hrazeny z prostředků školy, zřizovatele a MŠMT. V předchozích letech hradili žáci náklady na dopravu, které byly tentokrát pokryty ministerskou dotací. Po schválení dotace jsme okamžitě uzavřeli smlouvu s ředitelkou Plavecké školy Kuřim paní Naděždou Hemberovou.

  V devíti dvouhodinových lekcích od 15. září do 24. listopadu t.r. se vzhledem k předchozím rokům větší část žáků zdokonalovala v plavání, menší část, především ti nejmladší, začínali od základů. Dnes můžeme říci, že všichni žáci, kteří plaveckou výuku absolvovali, minimálně zvládli základy plavání.

  V čem spatřujeme přidanou hodnotu, je vytváření pozitivního vztahu dětí nejenom k plavání, ale k pohybovým aktivitám jako takovým. Tomu určitě napomáhalo příjemné prostředí aguaparku Wellness Kuřim, vlídný přístup všech učitelek plavecké školy a také ukázněnost našich žáků.

  Všem tímto děkuji a předpokládám, že příští podzim budeme v plavecké aktivitě pokračovat.

  Jako malá odměna tentokrát pro všechny žáky školy je rezervace kuřimského bazénu na již tradiční předvánoční plavání

  ve čtvrtek 21. prosince 2017.

  Dalibor Kolář


  Třídní schůzky

  Projednané body:


  • chování a prospěch žáků

  • třídní fond

  • plánované akce

  • povinná četba


  Bylo odhlasováno, že si děti vylosují spolužáka, kterému dají menší dárek na vánoční besídce (max. 50 Kč). Další dárky si mohou dávat děti libovolně mezi sebou. Dále bylo odhlasováno založení třídního fondu, do kterého každý žák přispěje 100 Kč. Z těchto peněz bude nakupován materiál na vyrábění, hotové výrobky si žáci budou odnášet domů.


  Nejbližší akce:

  6. 12. mikulášská nadílka (připravují žáci devátého ročníku)

  19. 12. v 15:00 školní besídka

  21. 12. vánoční plavání (dobrovolné), filmové dopoledne ve škole

  22. 12. třídní besídka  Florbalové turnaje

  Koncem měsíce října a začátkem listopadu proběhly v Tišnově okrskové turnaje ve florbale. Pro naše žákyně a žáky to bylo vyvrcholení přípravy, kterou absolvovali v rámci hodin tělesné výchovy a v kroužcích florbalu.

  Obsadili jsme kategorie D IV., CH III. a CH IV., chcete-li jinak starší dívky -  8. a 9. ročník, mladší chlapci - 6. a 7. ročník a starší chlapci - 8. a 9. ročník.

  Vzhledem k malému počtu našich mladších žáků byl tým doplněn z poloviny spolužáky z 3., 4. a 5. ročníku, také děvčata doplnily 3 spolužákyně z nižších ročníků.

  Mladší chlapci sehráli celkem 5 zápasů ve složení František Jakeš, Nikolas Doležal (oba 3. roč.), Jan Bretfeld (4. roč.), Jan Valík a Václav Jakeš (oba 5. roč.), Libor Hubl a Vít Štěpánek (oba 6. roč.) a sedmáci Kristián Doležal, Adam Holubář - brankář a Jan Mühlhansl. Tým prošel turnajem bez vítězství s prohrami o jednu resp. dvě branky, celkově se dělili o předposlední místo v jedenáctičlenném obsazení turnaje. Pro kluky to bylo trochu zklamání, ovšem s ohledem na věk, který byl v průměru o 2 roky nižší než u soupeřů, považuji jejich vystoupení na turnaji za velký příslib do budoucích roků.

  Starší děvčata ve složení Tereza Mazánková (6. roč.), Aneta Šubertová a Pavla Matoušková (obě 7. roč.), Vendula Jízdná a Lenka Štursová - brankářka (obě 8. roč.) a deváťačky Libuše Babičková, Kristýna Hublová, Tereza Jarošová,  Natálie Matoušková, Nikola Mynářová a  Kristýna Svobodová vybojovala po roce opět skvělou bronzovou pozici mezi šesti týmy. Ovšem i v tomto případě to bylo malé zklamání. Děvčata vyhrála po 2 vítězstvích svoji tříčlennou skupinu s očekáváním, že postoupila do finále. Pro mě trochu nejasný hrací systém jim přidělil nevím jakým způsobem ještě další určené soupeřky z druhé skupiny, se kterými prohrála 1:2. Tato prohra je posunula do utkání o 3. místo, které suverénně vyhrála 3:0. Postup do okresního finále nám opět těsně uniknul.

  Starší chlapci se mezi ostatními dalšími devíti mužstvy rozhodně neztratili. Ve složení Tomáš jízdný, Jiří Sysel, Dominik Šibor, Jan Štěpánek, Adam Tlustoš- brankář (všichni 8. roč.) a deváťáci Martin Svoboda, Jan Šimek, Vlastimil Šubert, Radek Pitour a Richard Žák vybojovali konečné 7. místo. Jedno vítězství, jedna remíza a dvě nejtěsnější prohry 0:1 ve velice vyrovnané skupině je neposunuli o nějaký ten stupínek výše.

  Závěrem chci poděkovat všem 31 hráčkám a hráčům, což pro zajímavost tvoří 36 % všech žáků naší školy, za maximální nasazení, neutuchající bojovnost a fair play vystupování na všech třech turnajích.

  Další florbalové klání tentokrát pro ty nejmenší - 1. - 5. ročník - proběhne díky tišnovským pořadatelům ještě před letošními Vánocemi. Očekávání je z naší strany až neskromné. Uvidíme J.

   

  Dalibor Kolář, vedoucí florbalových družstev


  Halloweenská noc ve škole

  V úterý 24.10. 2017 se sešli žáci 7. ročníku na třídní akci s názvem "Halloweenská noc ve škole". Program jsme zahájili odpoledne v 15 hod. a ukončili až budíčkem ve středu ráno. Nabídka her a soutěží byla pestrá, např. běhací diktát, dlabání dýní, hra "Nemocná strašidla" se slanými tyčinkami, soutěž "Přivolej si černou kočku", tradiční lovení jablek pusou, noční hra "Kolující části těla" nebo "Mumifikace spolužáka". Všichni se také podíleli na přípravě večeře ve školní kuchyňce. Provětrali jsme se na podvečerní vycházce kolem Žďárce a společně se báli při sledování hororového filmu. Myslím, že nám všem tato akce příjemně zahájila podzimní prázdniny. Chválím sedmáky za aktivní přístup, kamarádské chování a rovněž za slohové příspěvky, ze kterých vybírám následující úryvky.

   

  Mgr. Vlasta Rousová

   

   

  Aneta Vokřálová:

  „Jednoho dne nás napadlo, že bychom mohli spát ve škole. Navrhli jsme to paní učitelce, které se tento nápad líbil. Blížil se Halloween, a tak jsme to nazvali Halloweenská noc. …

  Jak se setmělo, zapalovali jsme vyřezané dýně. … Nikdo nespal a ráno jsme šli poklízet binec, co jsme udělali. Paní učitelka nám uvařila výborný čaj a pak jsme šli hledat po třídách dvě „bomby“ – nápoje…“

   

  Eliška Musilová:

  „Dne 24. 10. se sešla naše třída ve škole po vyučování, abychom tu přenocovali. Paní učitelka měla naplánované různé aktivity a zábavu…Dále se naše třída shodla, že se budeme dívat na horor. Film začal a my se postupně začali tisknout k sobě.“

   

  Kristián Doležal:

  „První hru vyhrála skupina č. 1. Paní učitelka jim řekla, že výhrou je večeře s panem ředitelem. Nebyla to večeře, ale velká dýně…

  Jak jsme se vraceli do školy, tak probíhala událost jak z hororu. Nemohli jsme se dostat do školy, zkusili jsme to oběhnout a odemknout z druhé strany. Nepovedlo se…naštěstí za chvilku jel kolem školy pan školník a nám se povedlo ho zastavit. Podařilo se mu dveře odemknout a my se mohli vrátit k programu.“

   

  Adéla Holánková:

  „Šli jsme do kuchyně, kde jsme uvařili výborné špagety. Všechno jsme uklidili a paní učitelka připravila velký vandlík s vodou a jablky. Nám už bylo jasné, o co se jedná. Závodili jsme, kdo dřív vytáhne jablko bez použití rukou. Dominik a Honza byli celí mokří…Ráno se nám vůbec nechtělo, prospali jsme skoro všechny hodiny, ale moc se nám to líbilo.“

   

  Jan Mühlhansl:

  „Po různých aktivitách jsme šli na procházku kolem Žďárce…až za tmy jsme se vrátili do školy a naše třídní učitelka nám četla příběh a přitom nám podávala záhadné předměty…už se těším na další Halloweenskou noc.“

  Fotogalerie:

  Exkurze do Obory Holedná v Brně - Kohoutovicích

  Exkurze do Kohoutovické obory


  Dnes žáci prvního stupně navštívili okrajovou část Brna a v rámci aktivit EVVO plnili zajímavé úkoly. Byli rozděleni do skupin podle věku a ty nejmladší provázel programem kamarád Markazín - plyšový divočák. Jeho cílem bylo najít na konci obory maminku - opravdovou bachyni. Spolu s divokými prasaty jsme mohli spatřit stádo daňků, muflony a jiné obyvatele lesa. Lovili jsme i nejmenší živočichy  lesa a malého rybníčka a dozvěděli se něco o jejich životě. Celé dopoledne jsme strávili venku a příjemnou formou se vzdělávali.  Mnozí z nás ani netušili, že město Brno má takový nádherný kout přírody.

   

  fotky naleznete zde


  Senec 2017

  Úspěch v Senci.

  Na základě pozvání vedením města Sence jsme se dne 27.září 2017 zúčastnili 28. ročníku „Behu zdravia.“

  Vypsáno bylo celkem 16 kategorií chlapců a dívek vždy podle ročníku narození, konkrétně od ročníku narození  2002  po ročník 2009.

  Náš školní tým čítající 14 běžkyň a běžců obsadil celkem 12 kategorií.

  Jaké byly výsledky? Velmi dobré. Závodu se zúčastnilo 344 dětí ze 12 škol, naše škola jako jediný zahraniční účastník. Dvě třetí místa Anety Šubertové a Honzy Šimka, čtvrté místo Ríši Žáka, páté Vašíka Jakeše a šesté Anety Mynářové nás vynesly při bodování prvních 6 závodníků na konečné 7.-8. místo v soutěži družstev.

  Nutno dodat, že vítězná ZŠ Tajovského má 14 krát více žáků (1225) než naše žďárecká.

  Výlet na Slovensko pokračoval již tradičně obědem ve školní jídelně naší partnerské ZŠ J.G. Tajovského Senec.

  V odpoledních hodinách jsme projeli Bratislavou a za krásného slunečného počasí navštívili hrad Devín, tyčící se nad soutokem řek Dunaje a Moravy.

  Na místě je poděkování všem našim soutěžícím. Všichni bez výjimky běželi tzv. „na krev“, dobíhali zcela vyčerpáni. Také jejich chování bylo přáteli ze Sence velice kladně hodnoceno, což potvrdili v děkovném dopise.

  Opět máme přislíbeno pozvání na soutěže Senecké sportovní olympiády, která se uskuteční ve třetím květnovém týdnu 2018.

  Podrobněji k uvedenému závodu na:

  https://www.senec.sk/sk/aktualita/beh-zdravia-2017

  Dalibor Kolář, vedoucí týmu

   

  fotka ze závodu zde


  Nabídka kroužků ve školním roce 2017/2018

  vedoucí

  název

  kdy

  jak často

  pro koho

  Cena za I. pololetí

  Jakešová

  Turistický kroužek

  Pátek

  min. 3x do roka

  Žáci 3. - 9. roč.

  max.15 dětí

  80,- Kč za výšlap

   

  Knoflíčková

  Florbal – I. stupeň

  Čt - 13:15 - 14:45

  1x za 14 dnů

  Žáci 1. – 5. roč.

  250,- Kč

   

  Knoflíčková

  Florbal – II. stupeň

  Čt - 13:15 - 14:45

  1x za 14 dnů

  Žáci 6. – 9. roč.

  250,- Kč

   

  Rousová

  Konverzace v angličtině–II. st.

  Út - 13:15 -14:00

  Každý týden

  Žáci 6.-9. roč.

  500,- Kč

   

  Stix

  Futsal – I. + II stupeň

  Po - 13:15 - 14:45

  Každý týden

  Žáci 1. – 7. roč.

  500,- Kč

   

  Štěpánek

  Sborový zpěv

  Čt - 11:05 - 11:50

  Každý týden

  Žáci 1. – 3. roč.

  500,- Kč

   

  Melicharová

  Sportík

  Čt - 16:00 - 16:45

  Každý týden

  Děti MŠ

  500,- Kč

   

  Dosadilová

  Tanečky

  Po - 12:00 - 12:45

  Každý týden

  Žáci 1.-5. roč.

  500,- Kč

   

  Vonešová

  Doučování

  Čt - 13:00 -13:45

  Každý týden

  Žáci s poruchami učení

  Bez úplaty

   


  Ke stažení:


  Informační leták - školní rok 2017/2018


  Ke stažení:


  Putování pohádkou 2017


  Seznam pomůcek - 4. a 5. ročník


  Ke stažení:
  KONTAKTY

  Základní škola a Mateřská škola
  Václava Havla Žďárec,
  okres Brno-venkov
  Žďárec 28
  594 56

  zszdarec@seznam.cz

  IČO: 709 405 84
  Datová schránka: t847aex
  FORMULÁŘ

  Přejete si nás kontaktovat?

  Jméno:
  Telefon:
  Email:
  Zpráva:
  Nevyplňujte email:


  © ZŠ a MŠ Václava Havla Ždárec & Štefl software