Zájezd do Velké Británie

V závěru letošního školního roku se podařilo realizovat zájezd do Velké Británie. Naši žáci a dvě žákyně z Osové Bitýšky doplnili zlínské gymnázium a v neděli 25. června vyrazil autobus do přístavu Calais. Čekala nás plavba trajektem přes kanál La Manche a k ránu nás přivítaly bílé útesy doverské.

V pondělí jsme absolvovali celodenní prohlídku Londýna za krásného slunného počasí (Big Ben, parlament, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Oxford Street, muzeum Madame Tussauds´s, London Eye, londýnské metro the Tube). Večer jsme se rozjeli do hostitelských rodin ve čtvrti New Malden.

V úterý jsme se probudili do zamračeného rána a odjeli autobusem do Cambridge. Kouzlo malebných uliček a univerzitních budov sice kazil déšť, ale i přesto jsme pochopili, proč se toto město na řece Cam řadí k nejkrásnějším v Anglii. Asi 30 km odtud leží národní hřebčín National Stud, kde chová koně i samotná královna.

Ve středu jsme  vyrazili do londýnské čtvrti City. Vstoupili jsme do obávané pevnosti Tower chránící korunovační klenoty a poté přešli přes Tower Bridge. Viděli jsme přístaviště Docklands, loď Francise Drakea, katedrálu Southwark i Shakespearovo divadlo The Globe. Přes Temži nás pak přenesl Millenium Bridge a naše kroky zamířily ke Katedrále sv. Pavla, dále k bance, radnici a burze. Odtud jsme dokončili okruh návratem k Toweru a nastoupili jsme na loď, která nás po Temži převezla do čtvrti Greenwich. Zde jsme si prohlédli námořní muzeum, loď Cutty Sark, observatoř, Greenwich Park. Samozřejmě jsme se rozkročili nad nultým poledníkem a vyzkoušeli, jaké to je stát na obou polokoulích. Zdálo se nám, že čas v Anglii uběhl podezřele rychle. V podvečer jsme se museli vydat na zpáteční cestu.

Jsem přesvědčená, že zájezdy tohoto typu jsou pro žáky (ale i pro učitele) velkým přínosem. Všichni bychom si přáli, aby se v dalších letech zlepšila bezpečnostní situace ve světě a my mohli cestovat bez obav a s nadšením.

 

S poděkováním cestovní kanceláři CK Royal

 

Mgr. Vlasta Rousová

 

Foto zde:


Den Země

Naše škola, ZŠ a MŠ Václava Havla Žďárec, se opět připojila k oslavám planety Země. Zvolili jsme pátek 21. dubna a jak se ukázalo, udělali jsme dobře. Po celém chladném týdnu nás páteční sluníčko a jen slabý vítr mile překvapily. A co jsme vlastně dělali? Pozvání přijali členové mysliveckého spolku z Tišnovské Nové Vsi – pan Žmol a pan Babička, kterým velmi děkujeme za zajímavé povídání, prezentaci i ukázky práce myslivců. Starší žáci uklízeli park u kostela a připravili pro mladší spolužáky čtyři stanoviště s ekologickou tématikou – třídění odpadů, poznávání  přírodnin, počítání s bobry a skládání  puzzle. Poděkování také patří třídním učitelům, kteří pro žáky vytvořili pracovní listy a ekohry. Příjemně strávený den jsme zakončili opékáním nejenom párků.

Jana Jakešová

Fotogalerie:


Úspěch v okresním kole matematické olympiády

 

Dne 4. dubna 2017 se konalo ve Šlapanicích u Brna a na Gymnáziu Tišnov okresní kolo matematické olympiády, ve kterém změřily svoje matematické schopnosti některé žákyně naší školy s žáky ostatních základních škol a studenty nižších stupňů gymnázií okresu Brno-venkov.

V kategorii Z6 za nás soutěžila Pavla Matoušková a Eliška Musilová, obě obsadily 14. místo.

V kategorii Z8 naši školu velmi úspěšně reprezentovaly 3 žákyně osmého ročníku:

Libuše Babičková            4. místo

Natálie Matoušková         5. místo

Kristýna Svobodová         5. místo

Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme k velmi pěknému umístění.Usmívající se


Beseda s včelařem

Ve středu 8. března přijel do školy pan Ing. Hloušek, předseda místní organizace Dolní Loučky Českého svazu včelařů. Připravil si pro žáky naší školy prezentaci o včelách. Děti se dozvěděly zajímavé informace ze života včel, poznaly jejich vývoj, hierarchii v úlu, velký význam při opylování rostlin. Ani tomuto hmyzu se nevyhýbají nemoci, paraziti a pomoci jim mohou pouze lidé. Včely během svého vývoje jsou čističkami, stavitelkami, kojičkami, strážkyněmi a létavkami.

Prezentace byla proložena soutěžními otázkami. Největší znalosti projevili žáci, kteří doma chovají včely a za odměnu dostali drobné dárky. Nad regulérností soutěže bděla dvoučlenná žákovská porota.

Děkujeme panu Hlouškovi za pěknou prezentaci a čas, který věnoval našim žákům.

Jana Jakešová

Fotogalerie:

Olympiáda z anglického jazyka - úspěch v okresním kole

Ve čtvrtek 23. února se dvě žákyně naší školy zúčastnily okresního kola Olympiády z anglického jazyka v Modřicích. Soutěž měla část poslechovou a konverzační. Děkujeme Adélce Holánkové z 6. ročníku za odvahu a účast v mladší kategorii a blahopřejeme Libušce Babičkové z 8. ročníku ke krásnému umístění na 7. pozici z 20 účastníků soutěže. Je velkým úspěchem obstát v konkurenci žáků, kteří se již dlouhodobě na tyto soutěže připravují a mnozí mají více hodin jazyka ve svém týdenním rozvrhu. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších studijních úspěchů.

V. Rousová


Lyžařský výcvik na ZŠ V. Havla Žďárec.

Pro 10 žáků 2. - 5. ročníku ZŠ a MŠ Václava Havla Žďárec se stal Skiareál na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí na 3 dny od úterý 24. do čtvrtka 26. ledna přechodným domovem. Základní a zdokonalovací lyžařský kurz proběhl za velice dobrých sněhových i meteorologických podmínek na velice dobře upravených obou sjezdovkách. Zdárnému průběhu napomohlo standardní ubytování a tradičně velmi dobré stravování.

 

Poslední den našeho pobytu proběhlo na sjezdovce natáčení pořadu rozhlasové stanice Region-Vysočina s názvem „Víte , jak se chovat na sjezdovce ?“, který přibližuje široké veřejnosti desatero vydané Mezinárodní lyžařskou federací (FIS), kterým se mají řídit všichni lyžaři na sjezdovkách a běžeckých tratích. Celého natáčení se naši žáci aktivně zúčastnili. Videopořad je možné zhlédnout na webu této stanice.

 

V týdnu od 13. do 17.února 2017 patřily z části výše uvedené sjezdovky 36 žákům a 5 instruktorům nejenom ze žďárecké školy, ale také ze ZŠ Strážek. Hlavním důvodem naší spolupráce bylo snížení poměrných nákladů na dopravu. Současně se upevňovaly vztahy mezi žáky obou škol v návaznosti na společný předvánoční sportovní den.

 

Každodenní dojíždění nebránilo tomu, abychom po osmé hodině stáli připraveni na sjezdovce. Výcvik končil vždy před třináctou hodinou. Čtyři dny modré oblohy, optimálních sněhových i teplotních podmínek byly odměnou všem aktérům, úplným začátečníkům i pokročilým, za aktivní přístup a zodpovědné chování.

 

Poslední den patřil závodům ve slalomu, od kterého nás neodradila zamračená obloha přinášející sněžení s deštěm. Nejlepší umístění si prakticky rovným dílem rozdělili žáci obou škol.

Opět se nám potvrdilo, že spoluprací dvou menších úplných základních škol je možné pořádat akce, které bychom samostatně obtížně financovali.

 

Závěrem chci poděkovat všem zainteresovaným, mezi něž patří žáci, instruktoři, řidiči ČSAD Tišnov a v neposlední řadě zaměstnanci SKI KLUBU Velké Meziříčí, s.r.o. v čele s jeho jednatelem panem Jiřím Pálkou.

 

Dalibor Kolář, vedoucí kurzu

 

Fotogalerie:

Zájezd Anglie - červen 2017

Koncem června by se měl uskutečnit zájezd do Anglie v ceně cca 6000 Kč. Je přihlášeno 6 účastníků. Doplníme takto školu ze Zlína. Ráda bych oslovila touto cestou všechny, kteří by měli ještě zájem se přihlásit nebo by o někom věděli. Potřebovali bychom alespoň ještě 1 osobu. V případě zájmu se můžete ozvat na tel. 549 444 051.

 

V. Rousová


Školní ples

foto zde


Ples SRPŠ


Národní testování

V listopadu se žáci 9. ročníku zapojili do národního testování společnosti SCIO a vyzkoušeli si testy z českého jazyka, matematiky, obecně studijních předpokladů a speciální SCATE test z anglického a německého jazyka. Tohoto testování se zúčastnilo asi 16300 žáků celé republiky.

Každý žák obdržel zprávu se svými výsledky jednotlivých testů a dalšími doporučeními pro přípravu na státní přijímací zkoušky na střední školy.


Ke stažení:


Setkání žáků ze ZŠ Strážek a ZŠ Žďárec

Ve středu 21.12.2016 došlo na připravované setkání žáků II. stupně dvou základních škol - ze Žďárce a Strážku -  v budově a tělocvičně naší žďárecké školy.

Již o půl osmé jsme začali s využitím interaktivní tabule zeměpisným kvízem zaměřeným na Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj. Soutěž, kterou připravila ředitelka školy ze Strážku paní Mgr. AnnaKnoflíčková, byla určena žákům žďárecké školy. Soutěžily 4 týmy po 4 žácích z osmého a devátého ročníku. Dalších více než 50 žáků si mohlo znalosti z našeho bližšího i vzdálenějšího regionu alespoňosvěžit.
V další hodině soutěžilo deset 5-6 členných smíšených týmů. Kolegyně a kolegové z naší školy připravili pro žáky pracovní listy s úkoly prolínajícími se prakticky všemi vyučovacími předměty.
V 9:30 hodin vypuklo sportovní klání.
Začali jsme futsalem chlapců 6. - 9. ročníku, následující florbalový blok dal příležitost jak chlapcům 6.-9. ročníku, tak děvčatům 6. a 7. ročníku a 8. a 9. ročníku. Závěrečné utkání dívek ve vybíjené končícíve 12:30 hod bylo vyvrcholením celého společného setkání. V průběhu dopoledne se přišli podívat a povzbuzovat své spolužáky také žáci I. stupně. Atmosféra byla opravdu bouřlivá
Po zhodnocení celého dne následoval společný oběd a odjezd našich partnerů do Strážku. Není ani tak podstatné, kdo zvítězil v jednotlivých soutěžích a utkáních, celé dopoledne se nám vydařilo. Všemorganizátorům soutěží patří poděkování za přípravu  setkání, žákům potom za nasazení jak při vědomostních soutěžích, tak při sportovních utkáních.
Každá ze zúčastněných škol má méně než 100 žáků. Především náklady na dopravu při pořádání kurzů, zájezdů  nebo podobných aktivit jsou poměrně značné. Podobná setkání chceme doplnit dalšími společnými aktivitami, které nám umožní snížit poměrné finanční náklady na dopravu pro jednotlivé žáky. Předpokládáme, že takovou akcí bude lyžařský kurz v polovině února 2017 ve Skiareálu ve Velkém Meziříčí.
-
Dalibor Kolář
foto zde

Fotogalerie:

Vánoční besídka

Příjemnou vánoční náladu měli jistě všichni, kteří přišli 20. prosince na besídku dětí ze školky a žáků školy. Po přivítání panem ředitelem si vzali slovo deváťáci, kteří celým programem provázeli a také přispěli několika básničkami z vlastní tvorby.

Děti mateřské školy krásně zazpívaly vánoční příběh Andělské světýlko, žáci 1. ročníku vystoupili s pohádkou O šípkové Růžence ve zpívané verzi. Následovala zhudebněná pohádka O Karkulce žáků 2. a 3. ročníku a malé zpěvačky z hudebního kroužku zazpívaly koledu Z jedné strany chvojka. Po vánočním příběhu žáků 4. a 5. ročníku, Poslouchejte křesťané, si všichni účinkující zazpívali koledy.

Věříme, že návštěvníci ocenili nejen nasazení účinkujících, ale i množství rekvizit a krásně vytvořené kulisy.

 

foto zde

Fotogalerie:

Vánoční tvoření 1. + 9. ročník

V pondělí 19. prosince navštívili naši deváťáci prvňáky, aby jim pomohli s výrobou vánočních svícnů. Hodina utekla jako voda a každý prvňáček si domů odnesl zdařilý výrobek.

Fotogalerie:

Vánoční besídka

Dne 20. prosince 2016 v 15 hodin se uskuteční Vánoční besídka žáků školy.


Ke stažení:


Vánoční florbalový turnaj

 

Součástí soutěží pořádaných AŠSK (Asociace školních sportovních klubů), jejímž členem je také naše škola, je vánoční florbalový turnaj, který proběhl 8.12.2016 v 6 okrscích našeho okresu. Turnaj je určen žákům I. stupně základních škol, tedy od 1. po 5. ročník.

 

Družstvo naší školy ve složení František Jakeš, Ondřej Buček, Václav Jakeš, Jan Valík, Libor Hubl, Jakub Mühlhansl, Martin Habán a Vít Štěpánek bylo zařazeno do okrsku, který se odehrál v tělocvičně ZŠ Smíškova Tišnov. Sjelo se celkem 7 týmů z Tišnova, Lomnice, Drásova Ostrovačic, Dolních Louček a Žďárce. Druhé místo ve skupině nás posunulo do boje o třetí příčku. Přestože se nám nepodařilo soupeře z Dolních Louček porazit, považuji čtvrté místo mezi podstatně většími školami za úspěch.

 

Všichni hráči předvedli plné nasazení. V útoku se prosadil Václav, autor 3 branek, obranu jistil Jakub a branku takřka bezchybně hájil Libor.

Děkuji všem našim hráčům za předvedený výkon. Všichni se těšíme na velikonoční turnaj, který bude také pro tuto nejmladší věkovou kategorii.

Fotogalerie:

Mikulášská nadílka

Opět po roce nastal adventní čas a naši školu navštívil Mikuláš se svojí družinou. Všichni žáci od rána netrpělivě očekávali, kdy se objeví ve dveřích jejich třídy. Děti na prvním stupni měly přichystané básničky a písničky. Kdo nic neuměl, musel aspoň nějakou básničku přečíst, jinak by od andělů nedostal sladkou nadílku. Čerti občas také zasáhli a největší "hříšníky" si označkovaliUsmívající se.

Nadílka se všem jistě líbila a poděkování patří našim deváťákům.

 

foto zde

Fotogalerie:

Gotika

Dne 28. listopadu k nám zavítala skupina Pernštejni s představením Gotika - život rytířů za vlády Lucemburků. V průběhu vystoupení jsme se dozvěděli, co všechno měl na sobě rytíř MichaelUsmívající se (žák 9. třídy), který šel do boje. Někteří žáci si mohli zahrát na rytíře, vyzkoušeli svoji rytířskou zdatnost. Starší žáci si zopakovali znalosti z dějepisu o vládě Lucemburků. Mladší si snad něco zapamatují a využijí v příštích letech.

Vystoupení skončilo soubojem dvou udatných rytířů.

Fotogalerie:

Oznámení o uzavření školy dne 18. 11. 2016


Žďár nad Sázavou - 8. ročník


Zeměpisná olympiáda - školní kolo

Koncem ledna proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci byli rozděleni do tří kategorií.

Olympiáda se skládala ze dvou částí, první část byla zaměřena na vědomosti žáků, druhá na práci s atlasem.

 

Úspěšní řešitelé (úkoly splnili minimálně na 60 %):

kategorie A - 6. ročník

1. Šubertová Aneta

2. Matoušková Pavla

 

kategorie B - 7. ročník

1. Neubauerová Zuzana

2. Štursová Lenka

3. Štěpánek Jan

4. Jakešová Ivana

 

kategorie C - 8. + 9. ročník

1. Svobodová Kristýna

2. Drápelová Karolína

3. Syslová Klára

4. Babičková Libuše

5. Jakešová Ludmila

6. Šubert Vlastimil

7. Holánek Michael

8. Matoušková Natálie

 

Do okresního kola postupují vítězky každé kategorie. Gratulujeme.

Ostatním žákům děkujeme za účast.

Jana Jakešová


BRuNO Brno - společná akce 6. a 8. ročníku

Úspěšné zvládnutí prvního pololetí oslavily 6. a 8. ročník ve středu 1. února návštěvou zábavního centra Bruno v Brně. Všichni se hned rozprchli zkoumat rozmanité atrakce. Hemžili jsme se na zemi, nad zemí i v podzemí. Centrum totiž nabízí zábavu ve třech úrovních. Zkoušeli jsme prolézat v podzemních norách, v přízemí jsme se odvážili do temného bludiště, běhali jsme jako křeček v točícím se kole, pokoušeli se o salta na trampolínách, lozili na pavoučí síti, jezdili na skluzavkách i tobogánech. Velkým lákadlem se stal autodrom, kde jsme testovali naše řidičské nadání. Kdo se nebojí výšek, mohl se pohybovat v ptačích budkách a sítích těsně pod stropem. Pro největší odvážlivce bylo v nejvyšším patře budovy ukryto „čapí hnízdo“ – prosklený výklenek, kam se odhodlá vstoupit opravdu jen ten, kdo netrpí závratí. Všichni se shodli, že čas tady utíkal mnohem rychleji než ve škole. A tak jsme se ani nenadáli a museli jsme se chystat na zpáteční cestu. Věříme, že aktivně strávený čas s kamarády byl pro všechny děti přínosem i motivací do dalšího poločasu školního zápolení.

 

tř. učitelky Jana Jakešová a Vlasta Rousová

Fotogalerie:

Olympiáda v anglickém jazyce - školní kolo

V týdnu 9. - 13. ledna započalo školní kolo olympiády v AJ v kategorii mladší žáci (6. a 7. ročník) a starší žáci (8. a 9. ročník). Všechny třídy nejdříve prošly poslechovým testem. Poté bylo z každého ročníku vybráno 5 kandidátů do konverzační části. Zde si žáci zakusili takovou malou maturitu, kdy si vylosovali jedno ze čtyř konverzačních témat (Moje rodina, Volný čas a koníčky, Jídlo a nápoje, Zvířata). Po krátké přípravě na "potítku" se snažili předvést co nejlepší výkon. Hodnotila se bohatost slovní zásoby, plynulost, pohotovost,  výslovnost a přirozenost slovního projevu. Přestože mnozí svedli souboj s trémou, důležité je, že si takovou situaci vůbec vyzkoušeli.

 

A jak to dopadlo? Na stupních vítězů stanuly Libuše Babičková (st. kategorie) a Adéla Holánková (ml. kategorie). Oběma dívkám gratulujeme a přejeme hodně štěstí 23. února v okresním kole.

 

Vlasta Rousová


Adaptační pobyt 7.ročníku

Poslední listopadové dny strávili žáci 7.ročníku na Adaptačním pobytu na Lesním penzionu Podmitrov. Cílem pobytu bylo zlepšení vztahů ve třídě, utvrzení kolektivu, poznání nových kamarádů. Spolu s pracovnicemi brněnského školského poradenského zařízení si zkusili  různými hrami, aktivitami a činnostmi najít k sobě navzájem lepší cestu. Podnikli také dva krátké výlety do okolí a měli také čas na zábavu. Teď bude již záležet na nich, jak vše nové využijí ve škole. Držíme jim palce. ;-)

Dějepisná olympiáda

Ve středu 22. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili školního kola dějepisné olympiády.

Téma bylo: Marie Terezie - žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18. století.

Žáci mohli získat maximálně 60 bodů. Úspěšných řešitelů, kteří úkoly zvládli alespoň na 60 %, bylo dvanáct.

 

Pořadí:

1. Kristýna Svobodová, 8. ročník, 52 bodů

2. Klára Syslová, 9. ročník, 50 bodů

3. Karolína Drápelová, 9. ročník, 47 bodů

4. Libuše Babičková, 8. ročník, 45 bodů

4. Monika Štursová, 9. ročník, 45 bodů

6. Jan Šimek, 8. ročník, 44 bodů

7. Natálie Matoušková, 8. ročník, 43 bodů

8. Vlastimil Šubert, 8. ročník, 42 bodů

9. Sára Minaříková, 8. ročník, 40 bodů

9. Ludmila Jakešová, 9. ročník, 40 bodů

11. Richard Žák, 8. ročník, 39 bodů

12. Martin Svoboda, 8. ročník, 36 bodů

 

Do okresního kola postupuje Kristýna Svobodová, dále na postup budou navrženy Klára Syslová a Karolína Drápelová. Gratulujeme.

Všem žákům děkujeme za účast.

 

Jana Jakešová


Výstava minerálů Tišnov

V pátek 4. listopadu se žáci deváté třídy s paní učitelkou přírodopisu vypravili na Mezinárodní burzu minerálů do Tišnova. Ta letošní byla  v pořadí XLII. Opravdu bylo co obdivovat - nespočetné množství krystalů, opracovaných šperků a výrobků z minerálů. Zájem návštěvníků byl veliký a již pár minut po začátku byl sál sokolovny plný. Žáci v devátém ročníku probírají geologii a v Tišnově se o kráse minerálů přesvědčili na vlastní oči.

Jakešová

Fotogalerie:

Úspěšné florbalistky

V pondělí 24.10.2016 se ve sportovní hale ZŠ Tišnov Smíškova uskutečnilo okrskové kolo starších žákyň ve florbalu.

 

Naše družstvo ve složení Aneta Šubertová, Vendula Jízdná, Lenka Štursová, Kristýna Hublová, Nikola Mynářová, Kristýna Svobodová, Karolína Drápelová, Eliška Crhová, Klára Syslová a Monika Štursová vybojovalo celkové 3. místo. Od druhého postupového místa do okresního kola jsme nebyli daleko. Základem tohoto úspěchu byl vynikající výkon Nikoly Mynářové na postu brankářky a maximální nasazení všech hráček v poli.

 

Družstvo mladších žáků (6. a 7. ročník) ve složení Jan Valík, Jan Svoboda, Jakub Mühlhansl,Václav Jakeš, Vít Štěpánek, Libor Hubl, Kristián Doležal, Jan Mühlhansl, Jan Štěpánek, Tomáš Jízdný, Jiří Sysel, Dominik Šibor a Adam Tlustoš obsadilo 6. místo z 9 účastníků turnaje, který se konal ve stejné hale dne 2.11.2016. Tento tým byl suverénně nejmladší, vždyť prvních šest jmenovaných jsou žáky 4. resp. 5. ročníku. Předvedené výkony jsou dobrou předzvěstí do budoucnosti.

 

Také starší žáci ve složení Martin Svoboda, Jan Šimek, Vlastimil Šubert, Richard Žák, Michael Holánek, Milan Marek, Martin Lunda, Alexandr Pitour, Richard Svoboda a Ladislav Žmol reprezentovali dobře naši školu. Přestože se jim nepodařilo postoupit ze skupiny díky těsným prohrám, předvedeným výkonem rozhodně nezklamali.

 

Všem 35 hráčkám a hráčům (což je více než 1/3 osazenstva naší školy) patří poděkování za nasazení, předvedené výkony, umístění a dobrou reprezentaci naší školy.

 

 

Fotogalerie:

Vzpomínka na Václava Havla

Vzpomínka na Václava Havla

V úterý 18. října 2016 se u příležitosti 80. výročí narození Václava Havla konal ve žďárecké škole Den otevřených dveří. Škola se v tento den otevřela široké veřejnosti.

Právě toto významné jubileum dalo podnět k tomu, jakým směrem se celá akce ubírala – vzpomínka na Václava Havla, který navštěvoval školu ve Žďárci v první polovině čtyřicátých let minulého století, jeho působení na nedaleké samotě Havlov a další zajímavosti z Havlova života.

Vstupní prostory byly vyzdobeny nástěnkami s fotografiemi, které připomínaly důležité momenty v životě Václava Havla: dětství, disidentství, rok 1989, sňatek s Olgou a Dagmar, dramatickou tvorbu,… Všechny informace o osobě Václava Havla spojovala jeho ústřední myšlenka: „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.“

Část této výzdoby vytvořili žáci v hodinách výtvarné výchovy, například listiny s citáty Václava Havla a další díla.

Jedinečné materiály nám poskytla paní učitelka Marie Brichtová, která začátkem měsíce října oslavila své 94. narozeniny. Právě ona učila na ždárecké škole, když do ní docházel Václav Havel se svým bratrem Ivanem. Mimo jiné nám zapůjčila osobní korespondenci s Václavem Havlem z šedesátých a devadesátých let minulého století včetně jeho fotografie s věnováním, kterou dostala při jejich osobním setkání.

Žáci s učiteli I. stupně si připravili na dopolední část programu kulturní pásmo s říkadly, básničkami, scénkami a písněmi. Celý den mohli všichni příchozí nahlédnout do tříd při výuce a prohlédnout si prostory školy. Třída prvňáčků byla vybavena starším zařízením, které mělo připomínat výuku na venkovské škole za dob našich babiček.

Žáci 8. a 9. ročníku v prezentacích připomněli život a dílo Václava Havla a průběh Sametové revoluce. Velice zdařilé prezentace v následujících dnech předvedli svým vrstevníkům na základních školách v Dolních Loučkách a ve Strážku.

Oba programy se setkaly s velkým úspěchem. Školu navštívilo při tomto dni značné množství rodičů, prarodičů, bývalých zaměstnanců. Pro všechny bylo připraveno občerstvení.

Kdo přišel, určitě nelitoval.

Poděkování patří všem žákům, učitelům a ostatním zaměstnancům, kteří se podíleli na vytvoření programu pro tento den. Poděkování patří také rodičům a některým obyvatelům Žďárce, kteří zapůjčili dobové vybavení školy.

Pro žáky i jejich učitele byl nebývalý zájem o tuto akci poděkováním a povzbuzením pro konání dalších podobných aktivit.

 

foto 2. stupeň zde


foto 1. stupeň zde

Fotogalerie:

Přírodovědný klokan 2016

 

Ve středu 12. října 2016 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili celorepublikové soutěže Přírodovědný klokan.

Jejich úkolem bylo v průběhu čtyřiceti minut vyřešit celkem 24 úloh z přírodopisu, zeměpisu, matematiky a fyziky.

Žáci 9. ročníku dosáhli průměrně 48 bodů, průměrný zisk bodů žáků 8. ročníku byl 36.

Na prvních pěti místech skončili:

1. Martin Lunda,  9.ročník

2. Alexandr Pitour,  9.ročník

3. Michael Holánek,  9.ročník

4. Monika Štursová,  9.ročník

5. Karolína Drápelová,  9.ročník


Všem žákům děkujeme za účast!

 

Hana Valíková


Informační leták pro rodiče


Jak jsme oslavili Evropský den jazyků

 

Evropský den jazyků se tradičně slaví 26.září. My jsme při této příležitosti uspořádali v úterý 27. září jazykový výlet na hrad Pernštejn. Je to ideální a blízké místo, kde můžeme zaslechnout z úst turistů útržky angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny i dalších jazyků. Říká se, že znalost je schopnost použít poznatky v praxi. Toto si na vlastní kůži ověřili žáci 8. a 9. ročníku. V průběhu výletu totiž plnili různé jazykové úkoly a soutěžili v rozmanitých aktivitách. Hnacím motorem byly sladké odměny.

A jak náš výlet probíhal? Ráno si předsedové tříd vylosovali svého maskota, který je spojen s hradem Pernštejnem. V obálce deváťáků se skrýval „aurochs“ – zubr a úlovek osmáků byl „wolf“ – vlk. Po osmé hodině ranní jsme vyskočili z útrob vlaku v Nedvědici. Pro zahřátí se dvě dvojice žáků utkaly v běhacím diktátu. Potom už vzhůru po Kamenici kolem pověstného tisu dobývat nedobytný hrad. K pokladně zamířili ti nejsmělejší, aby v roli anglicky hovořících turistů zakoupili vstupenky. V průběhu anglicky komentované prohlídky se všichni střídali jako tlumočníci do češtiny. Poté se obě třídy vydaly z nádvoří směrem na vyhlídku Mariino loubí (Maria Laube). Po cestě musely sesbírat 13 dílků puzzle a složit obrázek hradu. Po výstupu na pahorek se nám otevřel překrásný pohled na majestátný „Bear Stone – Medvědí kámen“. Nikdo netušil, že se tu ale někde skrývá poklad. Hledačům však netrvalo dlouho a dovlekli truhlici ukrývající dárkové balíčky pro všechny zúčastněné.

To už odzvonilo poledne a představa voňavé pizzy nás popoháněla dolů do Nedvědice. Tam jsme výlet završili v místní pizzerii, složili anglicky psaný recept na pizzu a někteří si popovídali v angličtině s místními hosty. Na zpáteční cestě jsme pozornost a paměť každého  účastníka prověřili závěrečným kvízem. Vítězkami se staly hned tři dívky, které se musely o speciální cenu rozdělit.

Každý si mohl přijít na své: zájemci o jazyky, historii, přírodu i umění. Na hradě také současně probíhala podzimní výstava květinových aranžmá. Věříme, že tento slunečný den zanechal v žácích samé příjemné zážitky.

 

Mgr. Vlasta Rousová

Fotogalerie:

Beseda o Novém Zélandu

V pátek 9. září naši školu navštívila paní Lucie Holá Hastings. Tato rodačka z Bystřice nad Pernštejnem nazývá Nový Zéland svým domovem již více než 10 let. Dvouhodinová beseda s žáky 8. a 9. ročníku byla příjemným a inspirativním zakončením 1. týdne nového školního roku.

První část setkání probíhala v angličtině. Slyšet tuto řeč naživo z úst téměř rodilého mluvčího byl, myslím, pro mnohé žáky podnětný zážitek. Ti nejsmělejší kladli dotazy v cizím jazyce. Poté už pokračovalo přátelské neformální povídání v češtině o této úžasné zemi, tamní přírodě, kultuře i osobních zážitcích. Naše obzory se rozšířily až k protinožcům. Teď když uslyšíme „Nový Zéland“, vybaví se nám hrdí Maorové s tradičním tetováním a tancem haka, tým rugby The All Blacks, pták kiwi, jedovatý pavouk „white tail“ i ostrov Waihiki, odkud nám Lucie mává.

Výlet na Nový Zéland je zkrátka sen. Ať se alespoň někomu z žáků podaří v budoucnu splnit.

 

Vlasta Rousová

Fotogalerie:

Exkurze - Třebíč, Dukovany

V úterý 4. října 2016 se žáci 6. - 9. ročníku vydali na exkurzi v rámci environmentální (ekologické) výchovy. Letošní rok jsme se zaměřili na energii. Nejprve jsme navštívili ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči. Zaujalo nás promítání přírodních živlů přímo na kouli znázorňující planetu Zemi. Zjistili jsme, jaké obnovitelné zdroje energie můžeme využívat. Na vlastní kůži jsme vyráběli elektrickou energii šlapáním na rotopedech. Naše vyrobená energie dokázala maximálně otevřít vrata u garáže. Žáci i učitelé měli dost času si vše vyzkoušet. Potom jsme jeli do jaderné elektrárny Dukovany. Shlédli jsme film s názvem Black out, jaké by to bylo, kdyby nešla elektřina. Procházeli jsme jednotlivá stanoviště, kde jsme se dozvěděli, jak funguje jaderná elektrárna, jaké používá palivo, jak se zachází s radioaktivním odpadem a mnoho dalších zajímavých informací. Ač nám počasí nepřálo, spokojení a téměř zahlcení novými informacemi jsme se šťastně vrátili domů.

Jana Jakešová

Foto:

Fotogalerie:

Program Recyklohraní

Ve čtvrtek 29.9.2016 do naší školy zavítala lektorka z programu Recyklohraní. Žáci 1. - 9. ročníku si zopakovali, jak správně třídit odpady, jak je třídění důležité a jakou neseme zodpovědnost na naši planetu Zemi. Žáci si zkusili rozmontovat pračku, počítač a baterii. Každá třída dostala na závěr certifikát o absolvování programu.

Jana Jakešová

Fotogalerie:

Výtvarná galerie škol. roku 2015/2016

Přestože výtvarný projev nebývá u všech žáků oblíbenou aktivitou, podařilo se v letošním školním roce vytvořit spoustu povedených prací.

Z početných témat našeho snažení vybírám např. portréty známých osobností, optické umění, roláž, asambláž s provázkem, podzimní mandaly, letní inchies a další.

Zprvu se všichni tvářili, že z nich žádného Picassa neudělám.

Někteří se v hodinách snažili více, jiní méně. Někdo v sobě možná objevil skrytý talent. Já jsem talentů našla hned několik. Za krásné výkresy všem díky a ať vás malování nebo jiné tvoření dále baví a přináší vám radost.

 

Mgr. Vlasta Rousová

Fotogalerie:

Chemické pokusy - 8. ročník

Ve středu 22. června jsme byli pozváni na Gymnázium Tišnov. Žáci gymnázia si pro naše žáky připravili chemické pokusy. Osmáci se rozdělili na dvě skupiny - chlapci a děvčata. Jedna skupina šla do chemické laboratoře, kde si žáci sami zkusili chemické pokusy  - např. "štěknutí" vodíku, pastu pro slony a druhá skupina sledovala pokusy, které předváděli žáci gymnázia - např. zkáza Titaniku, hasicí přístroj. Pokusy byly velmi zajímavé a efektivní.

Také jsme navštívili klášter Porta Coeli v Předklášteří. A samozřejmě nemohla chybět sladká tečka v podobě zmrzliny.

Fotogalerie:

Tišnov 8. třída

V úterý 21. června jsme se vydali na menší výlet do Tišnova. Užili jsme si solnou jeskyni a zase po roce zavítali na bowling. Některým se dařilo, jiným méně, ale na Moniku nikdo nemělUsmívající se. Pořád ne a ne se trefit! Výsledek jí však dobrou náladu nezkazil.

foto zde

Fotogalerie:

Olomouc 2016

Ve středu 15. června se do Olomouce vydali žáci 7. ročníku a zbytky žáků 8. a 9. ročníku (někteří byli v tu dobu na vodáckém kurzu v Čechách).

Návštěvu baziliky, ZOO a lanového centra Veverák jsme zvládli za příjemného polojasného počasí. Prohlídce historického centra už počasí nepřálo, ale museli jsme přece vidětUsmívající se olomoucký orloj a Sloup Nejsvětější Trojice - památku UNESCO.

Výlet se všem moc líbil!!

foto zde

Fotogalerie:

Výlet - 6. třída

foto zde


Angličtina všemi smysly v 6. ročníku

V rámci tematického okruhu Food (Jídlo) si žáci přinesli do hodiny angličtiny ochutnávky různých jídel a nápojů, např. jablka, rajčata, sýr, sušenky, brambůrky a limonádu. Na štítky si napsali anglický název a odhadovanou cenu. Představili potraviny v různých baleních, jako např. plechovka, láhev, krabice, sáček. Poté si zkusili roli zákazníků a prodavačů. Procvičili si konverzaci a naučili se důležitou otázku „Kolik to stojí?“ Na závěr se o všechny dobroty podělili a ochutnali anglický čaj s mlékem.

Fotogalerie:

Moravský kras a Černá Hora

Dne 4. května 2016 jeli žáci 6. -9. ročníku na exkurzi do Moravského krasu. Nejdříve navštívili Punkevní jeskyně, které jsou jedinou zpřístupněnou jeskyní v Česku s podzemní plavbou. Obdivovali jsme krásu krápníkové výzdoby, zkusili jsme jít ve tmě 100 metrů dlouhou raženou štolou na dno propasti Macocha a odtud jsme pluli na loďkách po ponorné říčce Punkvě.

Od jeskyní nás k hornímu můstku propasti Macocha vyvezla lanovka. Pohledem do propasti se někteří žáci kochali, jiní jen opatrně nakoukli a raději se vzdálili. Někteří se šli podívat také k dolnímu můstku. Občerstvili jsme se sladkým trdelníkem a pokračovali dál.

Jeli jsme do Černé Hory na prohlídku pivovaru. Viděli jsme varnu, sklepy, stáčírnu a další důležité části pivovaru. Cítili jsme vůni i "vůni" piva, chmele, sladu.

Jana Jakešová

Foto zde:

Fotogalerie:

Netradiční zážitky z Brna – 9. ročník

V pátek 29. dubna nám počasí dopřálo bezvadný výlet do Brna. Za nevšedními zážitky jsme vyrazili nejdříve do Laser Games arény. Nadšení ze hry všechny pohltilo. Otestovali jsme si postřeh, rychlost, mrštnost, taktické myšlení i smysl pro týmovou spolupráci v duchu našeho hesla: „Teamwork“.

Dále naše kroky zamířily na hrad Špilberk, kde nás čekala prohlídka kasemat. Vstřícný průvodce nás svým poutavým výkladem obohatil o mnohé zajímavosti z historie. Dozvěděli jsme se i podrobnosti z věznění barona Trencka, jehož osobnost je spjatá s naším bydlištěm.

Po přívalu informací opět hurá za zábavou. Těšili jsme se  na 5D kino. Většina z nás zhlédla dobrodružný snímek Underworld (Podmořský svět). K zrakovým a sluchovým vjemům přibyly vjemy pohybové (sedačka se hýbala různými směry) a dotykové – cítili jsme šimrání na nohou, vítr a pokropila nás i jemná sprcha.

Dorazili jsme s dobrou náladou a radostí z vydařeného výletu.

 

foto zde:


Den Země

V pátek 22. dubna se na celém světě slavil Den Země. Naše škola se připojila také. Žáci uklízeli okolí kašny, zametali na náměstí a v průjezdu u pošty, hrabali starou trávu na malém hřišti a listí v parku u kostela. Ve škole se na čtyřech stanovištích dozvěděli o zdrojích energie, odpadech, chráněných územích České republiky a zazpívali si anglické písně o Zemi. Své vědomosti si ověřili v malém ekologickém kvízu. Počasí nám přálo a tak jsme příjemně strávený den zakončili opékáním špekáčků.

Jana Jakešová

Foto zde:

Fotogalerie:

Úspěch v MATEMATICKÉ OLYMPIÁDĚ

 

Okresního kola matematické olympiády ve Šlapanicích se dne 5. dubna 2016 zúčastnilo celkem 42 žákyň a žáků 7. ročníků a studentů příslušného ročníku osmiletých gymnázií okresu Brno - venkov. Naše žákyně v tak silné konkurenci obsadily velice pěkná místa:

 

Libuše Babičková - 4. místo

Natálie Matoušková a Kristýna Svobodová - 5. místo


 

Žákyním blahopřejeme k výbornému umístění a současně děkujeme za vzornou reprezentaci naší školyUsmívající se!Matematický KLOKAN 2016

 

Dne 18. března 2016 se naši žáci zapojili do mezinárodní soutěže Matematický KLOKAN. Žáci 6. a 7. ročníku počítali úkoly kategorie Benjamín, žáci 8. a 9. ročníku řešili úkoly kategorie Kadet.

 

Nejlepší řešitelé:

 

kategorie Benjamín

1. Kristýna Svobodová              7. ročník           96 bodů

2. Zuzana Neubauerová            6. ročník           76 bodů

3. Sára Minaříková                   7. ročník           70 bodů

 

kategorie Kadet

1. Matěj Havliš                         9. ročník           82 bodů

2. Michal Rous                         9. ročník           80 bodů

3. Karolína Drápelová               8. ročník           59 bodů

 

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme!!!Usmívající se


Muzeum Tišnov - 7. ročník

V úterý 5. ledna jela naše třída do tišnovského muzea, kde probíhá výstava s názvem "Společenský život hmyzu". Průvodkyně nám povídala o životě hmyzu, o námluvách a také jsme viděli živé zástupce hmyzu - strašilky, čmeláky, šváby. Na závěr jsme vyplňovali pracovní list. Z muzea jsme šli stmelit náš kolektiv na bowling. Byli jsme rozdělení do tří skupin - vždy dva chlapci a tři děvčata. Nejlepšími hráči byli Vlasta, Radek a Natálka. Samozřejmě jsme ochutnali i asijské pokrmy. Užili jsme si pěkný den.

Fotogalerie:

Klášter Porta Coeli a solná jeskyně - 9. ročník

Ve středu 16.12. jsme se vydali na exkurzi do Předklášteří. Navštívili jsme nejprve klášter Porta Coeli, který založila roku 1233 Konstancie Uherská - manželka Přemysla Otakara I. a matka Anežky České. Potom jsme si prohlédli výstavu v Podhoráckém muzeu o četnících v období první republiky. V muzeu probíhala ještě výstava o období první světové války. Z dochovaných dopisů, které psali vojáci z fronty, jsme si udělali obrázek o těžkostech této doby. Domů jsme si nesli své otisky prstů. Po prohlídce muzea jsme šli pěšky do Tišnova. V přírodopisu jsme se učili o blahodárném účinku mořské soli na lidský organismus, tak jsme si to šli zkusit na vlastní kůži do solné jeskyně. Velmi se nám tam líbilo, seděli jsme na zemi nebo na lehátkách a relaxovali jsme - někteří hráli karty, jiní stavěli ze soli.

Fotogalerie:

Turnaj v piškvorkách

V pátek 18. 12. 2015 proběhl pro zájemce z žáků a učitelů 2. stupně turnaj v piškvorkách, kterého se zúčastnilo celkem 15 žáků ze 7. - 9. třídy. Ze 6. ročníku se bohužel žádný dobrovolník nenalezl. Po pětičlenných základních skupinách, ze kterého postoupili vždy 3 nejlepší, pokračovalo klání ve tříčlenných skupinách. Třetí z těchto skupin obsadili dělené sedmé až deváté místo, druzí vytvořili skupinu, která se utkala o konečné čtvrté až šesté místo a vítězové těchto skupin rozhodli ve zájemných soubojích o obsazení pomyslných stupňů vítězů.

 

Nakonec se projevila vyzrálost těch nejstarších, kteří obsadili prvních pět míst.

 

Pořadí:

 

1. Matěj Havliš        9. třída

2. Tomáš Valík        9. třída

3. Michal Rous         9. třída

4. Mirek Pestr          9. třída

5. Iveta Balážíková   9. třída

6. Josef Kopečný      8. třída

 

Po vyhlášení výsledků 2015 následovalo utkání vítěze 2015 Matěje Havliše a vítězky 2014 paní učitelky Hany Valíkové, kteří se utkali na interaktivní tabuli před zraky téměř všech žáků a učitelů 2. stupně o absolutního vítěze. V nelítostném souboji, kdy by bylo ve třídě slyšet spadnout špendlík,  se Matěj nezachoval jako gentleman, paní učitelku 2:1 porazil a stal se absolutním vítězem a piškvorkovým králem.


Futsalová liga ZŠ 9.

Ve středu 18. listopadu se zúčastnili vybraní žáci osmé a deváté třídy 1. kola Školní futsalové ligy ve Velkém Meziříčí. Za soupeře nám los přidělil ZŠ Školní Velké Meziříčí a ZŠ Nové Město na Moravě. Naši žáci nemohou konkurovat obrovským školám, které mají v ročníku 40 žáků. Přesto jim patří dík za reprezentaci školy, i když výsledkově turnaj pro naši školu nedopadl nejlépe.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

9. ročník: David Burian, Slávek Fic, Mirek Pestr, Michal Rous, Danek Svoboda a Tomáš Valík.

8. ročník: Michael Holánek, Saša Pitour, Richard Svoboda a Laďa Žmol.

 

ZŠ Školní Velké Meziříčí - ZŠ Žďárec 6:1 (2:1) - branka - David Burian

ZŠ Nové Město na Moravě - ZŠ Žďárec 9:2 (4:2) - branky - David Burian a Saša Pitour.

ZŠ Školní Velké Meziříčí - ZŠ Nové Město na Moravě 7:3 (3:2)

 

1. ZŠ Školní Velké Meziříčí

2. ZŠ Nové Město na Moravě

3. ZŠ Žďárec

 

První dvě školy postupují do druhého kola, kde jim přejeme hodně úspěchů.


Výstava minerálů

V listopadu se v Tišnově konala mezinárodní výstava minerálů. Letošní rok jsme se na ni vypravili s deváťáky, kteří v přírodopisu probírají minerály a horniny. Prošli jsme sokolovnu i budovu gymnázia a opravdu bylo na co koukat. Krásné krystaly, přívěšky a různé výrobky a ozdoby. Zaujaly nás tzv. Heřmanovské koule, které se nachází nedaleko naší školy - u obce Heřmanov.

Fotogalerie:

Volby do školské rady


Planetárium Brno

 

Dne 27.10.2015 jsme jeli do planetária v Brně. Cesta byla dlouhá, ale veselá.  Náš program byl: hvězdná soustava,  a  potom nám promítali film, který se jmenoval Buňka, buňka, buňka a hrála jim u toho pěkná hudba. Viděli jsme, jak se chovají buňky v lidském těle a spoustu dalších zajímavostí. Velmi se nám to líbilo. A klidně bych tam jel znovu.

Zapsal: Richard Svoboda a Michael Holánek

Fotogalerie:

Prezentace 8. a 9. třídy - Praha

Po exkurzi do Prahy prezentovali žáci osmého a devátého ročníku své práce, ve kterých se zaměřili na pražské památky a objekty. Většině se jejich dílo podařilo, někteří musí věnovat příští prezentaci a přípravě na vlastní odprezentování více času.

 


Ke stažení:

Fotogalerie:

Přírodovědný klokan 2015

 

Ve středu 14. října 2015 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili celorepublikové soutěže Přírodovědný klokan.

Jejich úkolem bylo v průběhu čtyřiceti minut vyřešit celkem 24 úloh z přírodopisu, zeměpisu, matematiky a fyziky.

Žáci 9. ročníku dosáhli průměrně 48 bodů, průměrný zisk bodů žáků 8. ročníku byl 39.

Na prvních pěti místech skončili:

1. Michal Rous,  9.ročník

2. Jakub Gloser,  9.ročník

3. Michael Holánek,  8.ročník

4. Matěj Havliš,  9.ročník

5. Klára Syslová,  8.ročník

Veronika Jakešová,  9. ročník

Tomáš Valík,  9. ročník

Všem žákům děkujeme za účast!

Výsledky našich žáků zpracovala paní učitelka Jana Jakešová a Hana Valíková
a byly zaslány okresnímu důvěrníkovi Přírodovědného klokana panu Petru Přikrylovi.


Praha 8. a 9. ročník

 

Dne 30. září 2015 navštívili žáci 8. a 9. ročníku naše krásné hlavní město. Mnozí poprvé viděli Pražský hrad a výměnu stráží, nádhernou katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku, Staroměstský orloj, poprvé přešli Karlův most....

Za jeden den jsme toho stihli opravdu hodně!Usmívající se

 

foto zde

Fotogalerie:

6. třída - literatura

V hodině literatury jsme si přečetli ukázku o skřítcích. Poté si žáci měli sami vymyslet jméno skřítka a nějaký příběh o něm - co dělá, čím se živí apod. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.

CINK (Anna Jakešová)

Cink je skřítek, který patří mezi skřítky lesní. Cink se stará o les. Skřítka můžete spatřit také na louce. Legenda praví, že skřítek Cink plní přání, má doupě ve staré borovici u lesa. 

 

MIMI (Zuzana Neubauerová)

Mimi skřítek je asi deset centimetrů malá chlupatá kulička, která vydává zvuky mííí, mííí. Mimi skřítci jsou zvyklí sedět majiteli na rameně. Když ho dáme třeba na stůl, tak neuteče. Je klidný a hodí se jako domácí mazlíček. Nemá však rád klece. Umí se přemístit kouzlem z jednoho ramene na druhé. Mimi je velmi roztomilý.

 

STRAŠÍLEK (Jan Štěpánek a Adam Tlustoš)

Strašílci byli velmi nebezpeční. Lidi se jim vyhýbali, protože strašílci neměli lidi v lásce a požírali je. Strašílci žili v lese a schovávali se v norách. Strašílci rádi lidi provokovali, živili se kořínky a masem.

 

BAHŇÁK (Vendula Jízdná a Tomáš Jízdný)

Rád se válí v bahně, které hází po lidech. Bydlí v bažinách. Jí ananas namočený v bahně. Pije bahnivý koktejl. Nosí na sobě bahno. Rád hraje bahnitý hokej.

 

VTIPÁLEK (Jirka Sysel a Dominik Šibor)

Vtipálek je skřítek, který patří do vtipálské planety LOL. Vtipálci se dostali na naši planetu. Nějaké najdeme i ve škole. Dějají si ze všech srandu. Umí se naštvat.


Zahájení školního roku 2016/2017

Ve čtvrtek 1. září 2016 se sál Kulturního domu ve Žďárci zaplnil odpočatými žáky, učiteli i rodinnými příslušníky. Pan ředitel slavnostně zahájil nový školní rok 2016/2017. Na prvňáčky bylo pasováno celkem 10 dětí, které přivítali jejich kamarádi deváťáci předáním dárečku a pamětního listu. Vybraní talentovaní žáci zpříjemnili toto zahájení hudebním a recitačním vystoupením. Přidal se k nim i pan učitel Štěpánek se svou harmonikou a rozezpíval celý sál. Přejeme všem žákům i zaměstnancům školy hodně elánu, úspěchů a radosti.

Fotogalerie:

ZAYFERUS VE ŽĎÁRCI

V pátek 4. září zavítala do Žďárce lednická společnost na ochranu dravých ptáků Zayferus. Pro žáky ZŠ i MŠ připravila tato skupina podívanou na místním hřišti. Do ukázek výcviku dravců se zapojili i někteří žáci a vysloužili si tak drobné dárky.

Mohli jsme zhlédnout jestřáby, sokoly, rarohy, poštolky, sovy, supa kapucína i orla bělohlavého, který se majestátně proletěl nad hřištěm a odmítal návrat.

Věříme, že poučný, poutavý i vtipný komentář zanechal v paměti žáků příjemné zážitky.

 

Foto: zde

Fotogalerie:

Organizační pokyny závěru školního roku 2016/2017

26.,27. a 29. června - končí vyučování v 10. 55 hod, 30. června končí vyučování po krátkém programu v tělocvičně asi v 9 hod. Po skončení programu bude následovat oběd.

23. června - filmové představení Kráska a zvíře - kino Tišnov. Vstupné 60 Kč, doprava hrazena z vstupného z vánoční besídky.

26. června- odevzdávání a rozdávání učebnic.

28. června - exkurze Porta coeli Předklášteří - Odjezd v 7. 53 ze Žďárce do Dolních Louček a poté pěší přesun z Dolních Louček, návštěva Porta coeli, návštěva ranče Loučka, příjezd v 12. 02 do Žďárce. S sebou: svačina, pití, pokrývka hlavy, kartička pojišťovny, vhodnou obuv, případné léky na alergie.  Za nepříznivého počasí se exkurze neuskuteční.

29. června- pěší výlet do rekreační oblasti Kutiny. Odchod 7. 25 ze školy, návštěva RANČE U BIZONA, návrat v 11. 45 do Žďárce. S sebou: svačina, pití, pokrývka hlavy, kartička pojišťovny, vhodnou obuv, případné léky na alergie.  Za nepříznivého počasí se exkurze neuskuteční.

Sběr papíru - do 28. června před poštu.

Do konce školního roku musí mít žáci vráceny příp. zaplaceny všechny učebnice, uhrazeny všechny poplatky, zaplaceny obědy, kroužky...

Příspěvek Žďáreckého Impulsu na třídní výlet je 150 Kč. Po výletě bude provedeno vyúčtování.


Exkurze

V pondělí 12. června jsme navštívili pštrosí farmu na Moravci. Chovají zde pštrosy dvouprsté a my tak mohli vidět nejen velké chovné kusy, ale i čerstvě vylíhnutá kuřátka. Celým areálem nás provedla paní Dostálová, která nám pověděla mnoho nového a zajímavého. Po exkurzi na farmě jsme se přesunuli do Heřmanova, kde nás čekal výstup na Svatou horu. Měli jsme štěstí, že zrovna ten den byla domluvena malá mše, které se děti mohly zúčastnit.

Fotogalerie:

Školní výlet - Šafránkův mlýn - Drahonín

 

Školní výlet 1.ročníku byl neobvyklý v tom, že jsme navštívili místo, které je nedaleko školy, a proto jsme šli obě cesty pěšky. Cesta do údolí řeky Bobrůvky byla místy dost kamenitá, ale nám to nevadilo, protože jsme se těšili na to, co nás čeká: velký sportovní areál, bazén, spaní v chatičkách, večerní hra, diskotéka. Naše představy se splnily a druhý den jsme neradi odcházeli. Prvňáčci prokázali to, že jsou již velkými školáky a být někde bez maminky jim nečiní problém.

Foto z akce zde:


Co si kdo navaří, to si taky sní!!!

Fotogalerie:

Informace o školním výletě do Bystřice nad Pernštejnem

Termín: 21. - 22. 6. 2017 (středa, čtvrtek), sraz 15 minut předem

 

Odjezd: Odjezd 7.03 ze Žďárce směr Tišnov (veřejná doprava).

 

Program:

První den máme od 9.00 zajištěn program v centru Eden - Od kočího po kováře (asi 1,5- 2 hodiny), následuje prohlídka zbylých expozic - Horácká vesnice, panský dům, eko- centrum a dalších. Cesta k ubytování povede kolem prolézaček a soch, kde strávíme nějaký čas. V 13.30 půjdeme na oběd na pizzu (peníze s sebou, asi 1/4+ pití). V 15.00 se ubytujeme. Následuje odpočinek, v 16.00 bowling, v 18.00 večeře. Druhý den snídaně od 6.30- 7.30, balení se a v 9.00 návštěva Městského muzea, procházka po městě a odjezd domů.

S sebou:

K jídlu- svačina, pití na 1. den (na druhý den si žáci budou moci koupit v obchodě pití i svačinu), finanční hotovost podle uvážení rodiče.

Důležité!!!  Vhodné oblečení (i na převlečení), tepláky, mikina, kraťasy, kapesníky, pláštěnka, dobré boty, přezůvky, spodní prádlo, ručník, hygienické potřeby, pyžamo (tepláky) na spaní.

Pokud děti berou léky- vzít s sebou, kartička ZP. Mohou mít mobil (na vlastní nebezpečí).

 

Předběžná cena:

100 Kč za program, 220 Kč za nocleh, 95 Kč za jídlo, bowling 40 Kč, cesta 45 Kč

Záloha 500 Kč.  Na výlet dostanou žáci příspěvek od Impulsu. Po výletě bude provedeno vyúčtování.

 

Příjezd: Ve čtvrtek 13.32 hod. do Žďárce (veřejná doprava). Konec akce- děti si přebírají rodiče.


Den dětí

Fotogalerie:

Náš výlet do nedalekého Milešína

Přijali jsme pozvání rodiny Lundovy do Milešína. Pan Fr. Lunda zde s pomocí členů rodiny vybudoval za domem několik zastavení, které tvoří pomyslnou naučnou stezku. Jeho velkým koníčkem je zemědělství, láska k přírodě a pozitivní náhled na život. Celým jeho poutavým výkladem nás upoutaly znalosti z dějin, místopisu i další zajímavosti. Děti plnily úkoly a za ně získávaly čokoládové penízky. Nezradilo nás ani počasí, a tak jsme ještě stihli opéci buřty přímo na dvorku.

Velmi děkujeme a přejeme panu Fr. Lundovi, aby měl další nápady  a mohl v práci pokračovat. Slovy přímo Fr. Lundy: „ Nedělám to pro sebe, ale chci zanechat vzpomínky pro další generace.“

Foto z akce zde:


Třídní schůzky

Projednané body:


a) chování a prospěch žáků

b) školní pomůcky pro příští rok

c) organizace příštího školního roku

d) plánované akce

e) povinná četba

f) mléko do škol

g) sběr pet-víček

 

ad b) Školní pomůcky pro příští školní rok budou ČÁSTEČNĚ nakoupeny přes školu. Jedná se o sešity a výkresy. Rodiče budou na konci školního roku informování o částce, která se vybere a hromadně se učiní objednávka. Další pomůcky jako např. tužky, lepidla, barvy zajišťují rodiče individuálně podle požadavků třídního učitele.

 

ad c) Dojde k navýšení počtu samostatně vyučovaných hodin v jednotlivých ročnících v hlavních předmětech, tedy každý ročník samostatně:  3x ČJ/TÝDEN

2x M/TÝDEN


ad d) Senec- pouze pro zájemce

výhledově pštrosí farma na Moravci- termín v jednání

třídní výlet- 21.- 22. 6. 2017 - Bystřice nad Pernštejnem (bližší informace budou upřesněny)


Primární prevence

Koncem března si naše třída prožila další dobrodružnou cestu...a nebyla to cesta jen tak ledajaká, provázela nás na ní paní Mgr. Lenka Cupáková- lektorka PPP Brno. Dvě hodiny jsme s ní řešili zajímavé úkoly, zkusili jsme si spolupráci, ochotu podat si pomocnou ruku, pracovat na jedné lodi a táhnout za jeden provaz. Ne vše se nám dařilo zvládnout, ale nechybělo nám odhodlání a chuť do práce. Každý z nás si z tohoto dne odnáší cenné zkušenosti a prožitky.


Exkurze- adaptační pobyt 1.ročníku na Krátké

 

Poslední dny před jarními prázdninami jsme strávili s žáky 1.ročníku na statku ve Vesnické památkové rezervaci Krátká na Novoměstsku. Přenesli jsme se do dob minulých a zjistili jsme, že žít v této oblasti nebylo snadné. Usmažili jsme si bramborové placky, vyrobili sýr a máslo, umleli mouku.

Největším zážitkem však byl pěší výlet na horu Drátník, kde jsme prolezli skalním oknem na spodní část skály a sestoupili do jeskyně. Všichni se odhodlali skálu zdolat. Navíc nám ještě přálo počasí, takže se nám z těchto nádherných končin ani nechtělo domů.

 

Foto zde:


Hrátky ve sněhu

Fotogalerie:

Dnešní sáňkování a bobování

Fotogalerie:

PF 2017

Úspěšnou plavbu klidnými vodami roku 2017 přejí žáci druhého a třetího ročníku.Fotogalerie:

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny trvají od 23.12. 2016 do 2.1. 2017. Žáci jdou do školy v úterý 3.1. 2017.

Ve čtvrtek dne 15. 12. pojedeme do kina na pohádku ANDĚL PÁNĚ 2 do Tišnova. Vstupné 70 Kč. Doprava hrazena Impulsem/SRPŠ.

Dne 28. 11. se žáci zúčastnili představení Gotika - život rytířů za vlády Lucemburků, vstupné bylo hrazeno ze sběru léčivých rostlin.


Třídní schůzky

Projednané body:


• chování a prospěch žáků

• školní pomůcky, třídní fond

• plánované akce

• vkladní knížka

• povinná četba


Bylo odhlasováno, že si děti vylosují spolužáka, kterému dají menší dárek na vánoční besídce (max. 50 Kč). Další dárky si mohou dávat děti libovolně mezi sebou. Dále bylo odhlasováno založení třídního fondu, do kterého každý žák přispěje 100 Kč. Z těchto peněz bude nakupován materiál na vyrábění, hotové výrobky si žáci budou odnášet domů.


Nejbližší akce:

5. 12. mikulášská nadílka (připravují žáci devátého ročníku)

20. 12. školní besídka

21. 12. třídní besídka

22. 12. vánoční plavání (dobrovolné), filmové dopoledne ve škole

24.-26. 1. lyžařský výcvik (dobrovolné)


Školní besídka

Na školní besídku, která se uskuteční 20. 12. 2016 v 15:00 v tělocvičně, nacvičujeme dětskou operu Červená Karkulka. Prosím rodiče, aby dohlédli na domácí přípravu dětí a zajistili hercům kostým. Stačí jednoduše. Sbor bude mít bíle tričko a černé kalhoty.

Rozdělení rolí: Karkulka: Danielka (náhradníci: Anetka, Lucka)

Vlk: Patrik (náhradník Luky)

Holoubek: Míša, Vaneska, Radka, Anetka (náhradníci: Kristýnka, Judith, Nikolas)

Myslivec: Léňa Ž. (náhradník František, Dan)

Babička: Štěpánka (náhradník: Nela)

Sbor: zbylé děti

Přidávám text i hudební podklad.

Děkuji za spolupráci!


Ke stažení:


Halloween

Celý svět byl zaplaven oslavami Halloweenu. Ani my jsme nezůstali pozadu a slavili jsme celé dopoledne. Někteří z nás přišli v krásných kostýmech, takže třída byla najednou plná čarodějnic, myšek a dalších bytostí. Den to byl nabitý, počítali jsme začarované příklady, kouzlili v českém jazyce, připravili jsme si kouzelný lektvar a na vzpomínku na tento den, jsme si namalovali dýničky ze sádry. Ale věřte, že jsme si nezapomněli připomenout i Památku všech zesnulých, lidově dušičky.

Fotogalerie:

Den otevřených dveří

V úterý dne 18. 10. 2016 se otevřely dveře školy nejenom žákům, učitelům a provozním zaměstnancům, ale i široké veřejnosti. Den otevřených dveří se konal k příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla. Do naší třídy zavítala řada návštěvníků a my jim rádi ukázali, jak každodenně pracujeme. Mohli si také prohlédnout výtvory z projektové výuky, kdy jsme se učili o této významné osobnosti.

Fotogalerie:

Velká novina

Máme ve třídě zvířátko! A jaké? Křečka džungarského

Fotogalerie:

Cože? Vkladní knížka?

Ano, ano, čtete dobře, v naší třídě jsme se vrhli do spoření. Každý máme takovou knížku, je celá speciální a říká se jí vkladní. My prvně koukali, co si to na nás paní učitelka zase vymyslela, ale už víme, všechno nám vysvětlila. Není to žádná sranda, žádná knížka ke kafíčku, je to mnohem vážnější. Představte si to, spoří se do ní bodíky. Do startu každý dostal dvacet bodů vklad, s kterým hospodařím po zbytek školního roku. Dobré co? Dvacet bodů zadarmo! Asi vás napadne, jak můžeme další plusové bodíky získat, je to celkem jednoduché. Když budeme plnit svoje povinnosti, paní učitelka nás odmění nejen známkou, ale i nalepeným puntíkem do vkladní knížky. A za co například puntík získáme:

+ aktivita v hodinách

+ samostatnost a spolupráce

+ pomoc

+ pomůcky

+ výrazné zlepšení

+ mimořádné akce, aktivita

 

Ale víte co? Bod se dá získat i za špatnosti, ale má to háček, to je totiž červený puntík, který se odčítá. Takže když máte dvacet a dostanete červený puntík, už jich máte jenom devatenáct. Chápete, že jo? A za co jsou třeba červené puntíky?

- 1 bod- pozdní příchod

- 2 body- nepřipravenost na výuku

- 2 body- za nevypracovaný DÚ, nedonesený

- 3 body- vyrušování ve vyučování, neuposlechnutí

paní učitelky

- 5 bodů- za hrubost, neukázněnost, ubližování, posmívání

 

A počkejte, teď přichází ta největší sranda. Na konci ledna si paní učitelka otevře obchod a my budeme moct nakupovat za bodíky, které jsme nasbírali. Tak nám i paní učitelce přejte, ať dává jenom samé plusové bodíky a ty červené zůstanou zavřené v šuplíku.

 

!!! Důležité !!! Červený puntík neznamená konec světa! Příležitostí ke sbíraní plusových puntíků bude ještě dost. Usmívající se


Střípky z měsíce září

Září uteklo jako voda. Byl to měsíc, kdy jsme vypluli na desetiměsíční plavbu za vzděláním na společné lodi a nezbývá nám nic jiného než táhnout za jeden provaz, aby to byla plavba úspěšná. Hned z kraje měsíce jsme si to vyzkoušeli a společně došli na to, že každý z nás je na palubě důležitý a jakmile by jeden z nás nedržel lano pořádně, naše loď by do konečného přístavu doplula jen stěží. Abychom neseděli pořád jen ve školních lavicích, vydali jsme se do Radešínské Svratky na výstavu skotu a následně do krajiny Žďárských vrchů za poznáním tajů a krás přírody. Ale aby to nevypadalo, že jen výletujeme, také jsme se toho spoustu naučili a zkoušeli jsme učivo prakticky a zábavně.

Fotogalerie:

Program - Mgr. Cupalová

Koncem března naše třída absolvovala program se speciálním pedagogem-Mgr. Janou Cupalovou z PPP Brno, který se jmenoval "Dobrodružná cesta."

Naše třída se vypravila na cestu, na které jsme měli řešit nejrůznější úkoly.

Program nám pomohl se stmelením naší třídy, upevnil kamarádské vztahy ve třídě.

Všechno se nám povedlo.

foto zde


Ostatky 2017

V úterý před Popeleční středou jsme měli v naší třídě ostatky.

Děti se oblékli do masek, které si přinesly. Naši spolužáci Libor a Vítek nám zahráli na hudební nástroje-harmoniku a trubku.

Pak jsme se vydali na návštěvu ostatních tříd.

V nich  Vítek zahrál na trubku a Janík předváděl akrobatické prvky.

Nakonec jsme si ve třídě zahráli Twiter a snědli jsme koblihy, které nám připravily paní kuchařky.

Všechno se nám moc líbilo.

Fotogalerie:

Myslivecký den

V pátek 10. 2. 2017 jsme měli den myslivosti. Některé děti přinesly myslivecké trofeje, klobouk, časopisy o myslivosti.

Pan Žák nám vyprávěl o životě myslivců. Ti se v zimě starají o zvířata: dávají do krmelců,seno, obilí, sůl.

Myslivci mají i hony, při kterých loví zvěř.

Dozvěděli jsme se zajímavé informace o divokých prasatech, srnách a muflonech.

Pan Žák přinesl hlavu muflona, kterého ulovil.

Václav Jakeš

Fotogalerie:

Sběr papíru

Dne 8. března se uskuteční na naší škole sběr papíru. Žáci mohou přinést papír k poště.


Práce žáků - prezentace

V hodinách informatiky jsme vytvářeli zajímavé prezentace.

Na začátku jsme prezentovali projekty -  kraje, které jsme probrali v hodinách vlastivědy, poté jsme každý připravil zajímavou prezentaci o zvířatech. Výsledek naší práce si můžete prohlédnout.


Ke stažení:


Zeměpisná olympiáda - školní kolo


Zimní radovánky

Fotogalerie:

Vánoční besídka

Vánoční besídka naší třídy se uskuteční v úterý 20. prosince v 15 hodin v tělocvičně.

Na programu bude vánoční hra Poslouchejte, křesťané, vánoční písně a koledy + vystoupení ostatních tříd.


Anděl Páně

Ve čtvrtek 15. prosince 2016 jede naše třída do Tišnova na pohádku Anděl Páně.

Vstupné - 70 Kč, dopravu hradí Žďárecký impuls + SRPŠ.

Odjezd od školy, film začíná v 9 hodin.


Korunovační klenoty

Protože prožívám jubilejní rok Otce vlasti, rozhodli jsme se udělat si v naší třídě projekt Karel IV.

První úkol naší třídy byl, že jsme si ve vlastivědě povyprávěli o korunovačních klenotech, které jsme potom vyrobili v 3D. Nejprve nás pan učitel Štěpánek rozdělil do skupin, které si vybraly některý předmět z korunovačních klenotů. Ten jsme potom vyráběli.

Nakonec jsme práce vystavili na chodbě naší školy, kde vznikla malá výstavka.

Celá práce nás bavila dozvěděli jsme se mnoho nového.

foto naleznete zde


Perníčky

V letošním adventu nám pan učitel navrhl, že si upečeme ve škole perníčky.

Všem se nám tento nápad líbil.

Další den jsme se pustili do práce.

Nejvíc nám pomohlo, že těsto přinesla z domu naše spolužačka Kája.

Poté bylo vše jednoduché.

Vypracovali jsme těsto a vykrajovali perníčky. Někto použil i dřevěné formy, do kterých se perník vtlačuje.

Paní kuchařky nám potom pomohly perníky dopéct.

Všichni jsme si na dobrotách pochutnali.

foto zde


Adventní věnec

V pátek před první nedělí adventní jsme si ve třídě vyráběli adventní věnce.

Děti si přinesli vše potřebné a hned nato jsme se pustili s panem učitelem Štěpánkem do práce.

Nejprve jsme vyrobili vlastní věnec, který jsme později dozdobili pomocí tavné pistole.

Někomu pan učitel pomohl, někdo zvládl  vše sám.

Spolužáci se mezi sebou podělili a výsledek stál za to.

Všem se nám práce podařila.

foky naleznete zde

Fotogalerie:


Adaptační pobyt 7.ročníku

 

Poslední listopadové dny žáci 7.ročníku absolvovali třídenní pobyt na Lesním penzionu Podmitrov, který měl napomoci ke zlepšení vztahů ve třídě, k utvrzení kolektivu a chtěl ukázat žáky tak, jak je ve škole neznáme. Spolu s pracovnicemi brněnského školského poradenského zařízení jsme zažili dny plné her, aktivit, zábavného učení a legrace. Při závěrečném hodnocení jsme s žáky zjistili, že oni sami chtějí  vztahy ve třídě zlepšit, mít co nejvíce kamarádů, ale potřebují pomocnou ruku.

Budeme jim držet palce, aby se jim dařilo dál vylepšovat třídní kolektiv.

 


O Šípkové Růžence- operka na besídku


Ke stažení:


Výuka analyticko-syntetickou metodou


Ke stažení:


Výuka genetickou metodou


Ke stažení:


Aby byly děti šťastné


Ke stažení:


Základní informace

Jsme žáci druhého a třetího ročníku. Druháků je deset (pět kluků a pět holek). Třeťáků je jedenáct (tři kluci a osm holek). Naší třídní učitelkou je Mgr. Andrea Knoflíčková. V hodině i o přestávce nám ještě pomáhá asistentka Hana Musilová. Nejsme všichni ze Žďárce, hodně nás dojíždí z okolních vesnic.  Letos máme třídu vyzdobenou v námořnickém duchu. A když se to vezme kolem a kolem, školní rok je taky taková plavba námořníka. Rád pluje v klidných vodách, ale taky se mu může stát, že se dostane na rozbouřené moře. Tak nám držte pěsti, ať ve zdraví a s hlavou plnou vědomostí doplujeme do přístavu Prázdniny 2017.


Blatiny

V pondělí dne 26.9.2016 jsme jeli na výlet do Blatin u Sněžného, které leží v CHKO Žďárské vrchy. Po příjezdu jsme šli na louku, kde nás lektorky rozdělili do skupin. Jedná skupina zůstala na louce a druhá šla do lesa, potom jsme se zase vyměnili.

Já jsem šla prvně do lesa, kde jsme hledali např. brouky, žížali, mravence, pavouky a jejich pozůstatky. Dali jsme je do zkumavek, navzájem si je ukázali a paní lektorka Sára nám o nich řekla něco zajímavého.

Později jsme si hráli na datle - doktory stromů a poté jsme se vyměnili a šli na louku, kde nás lektorky zase rozdělili do skupin. Někteří šli k malému rybníčku a ostatní poznávali na louce rostliny.

Také jsme vytvářeli obrázky z rostlin, které jsme našli na louce. Cestou domů jsme se stavili v Lesním penzionu Podmitrov, tam jsme se občerstvili a prohlídli jsme si tamní mini zoo. Po prohlídce zvířátek jsme už jeli domů.

Výlet se mi moc libil a užili jsme si ho.

 

Napsala Martina Jarošová.


Nabídka kroužků 2016/2017

vedoucí

název

kdy

Jak často

Pro koho

Cena

Jakešová

Turistický kroužek

Pátek

min. 3x do roka

Žáci 3. – 9. roč. max.15 dětí

80,- Kč za výšlap

Knoflíčková

Florbal – I. stupeň

Čt - 13:15 – 14:45

1x za 14 dnů

Žáci 1. – 5. roč.

150,- Kč

Knoflíčková

Florbal – II. stupeň

Čt - 13:15 – 14:45

1x za 14 dnů

Žáci 6. – 9. roč.

200,- Kč

Rousová

Konverzace v angličtině–II. st.

Po - 13:15 – 14:00

Každý týden

Žáci 6. – 9. roč.

200,- Kč

Stix

Futsal – I. stupeň

Po - 12:00 – 12:45

Každý týden

Žáci 1. – 5. roč.

150,- Kč

Stix

Futsal - II. stupeň

St – 13:15 – 14:45

Každý týden

Žáci 6. - 9. roč.

300,- Kč

Stix

Dramatický kroužek

Po – 13:15 – 14:45

Každý týden

Žáci 4. - 9. roč.

200,- Kč

Štěpánek

Sborový zpěv

Po - 12:00 – 12:45

Každý týden

Žáci 1. – 9. roč.

150,- Kč

Valíková

Matematický kroužek 8.a9. r.

Pá – 13:15 -14:45

1x za 14 dnů

Žáci 8. a 9. roč.

200,- Kč

Melicharová

Sportík

Pá – 16:00 – 16:45

Každý týden

Děti MŠ

200,- Kč


Národní výstava strakatého skotu

 

Dne 15. září jsme jeli s panem učitelem Štěpánkem do Radešínské Svratky na výstavu českého strakatého skotu.

Jde o největší výstavu strakatého skotu v České republice. Vystavuje tam více než 50 chovatelů z celé České republiky s více než 150 kusy všech kategorií skotu.

 

Když jsme přijeli, dostali jsme seznam s osmi úkoly. Udělali jsme jen dva, protože nás nebavilo čekat dlouhé fronty ke stánku s úkoly. Potom jsme se rozdělili do skupin. Já jsem byla s Luckou a Terkou.

Prošli jsme celou výstavu a viděli jsme tam prasata, ovce, kozy, samozřejmě krávy a pastevecké psy.

 

Asi v 11 hod. jsme odjížděli z Radešínské Svratky. Kolem 12 hodiny jsme přijeli do Žďárce a šli domů nebo do družiny.

Výlet se mi líbil a užili jsme si ho.

 

Martina Jarošová

 

Český skot

 

Pan učitel Štěpánek nám řek,l že pojedeme na výlet do Radešínské Svratky na strakatý skot.

Přijeli jsme na výstavu a byli jsme poučeni o tom, jak se máme na chovat.

Měli jsme vyplnit úkol na rozdaných kartičkách, splnili jsme jenom dva, protože na stanovištích byly velké fronty.

Chodili jsme po areálu a potom jsme museli čekat na autobus.

Nasedli jsme do autobusu a jeli jsme do školy a někteří šli do družiny a někdo domů.

Napsal……..Martin Habán a Jakub Mühlhansl


ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2015/2016

Školní rok 2015/2016 začal slavnostním uvítáním prvňáčků v místním kulturním domě.

Do školních lavic zasedlo celkem 97 žáků. Po úvodním projevu pana ředitele bylo našich 12 prvňáčků uvítáno krásným dárkem od občanského sdružení Ždárecký impuls v podobě batůžků. Tímto byly děti pasovány na školáky. Přivítat svoje nejmladší spolužáky přišli i žáci 9. ročníku a předali jim drobný dárek. Pro prvňáčky výjimečný den zpříjemnilo hudební a recitační vystoupení žáků školy.

Přejeme všem žákům a pedagogům hodně úspěchů, příjemných zážitků a hodně energie ve školním roce 2015/2016.

 

FOTO: ZDE

Fotogalerie:

Fotogalerie

Fotky z dění ve škole naleznete zde.
KONTAKTY

Základní škola a Mateřská škola
Václava Havla Žďárec,
okres Brno-venkov
Žďárec 28
594 56

zszdarec@seznam.cz

IČO: 709 405 84
Datová schránka: t847aex
FORMULÁŘ

Přejete si nás kontaktovat?

Jméno:
Telefon:
Email:
Zpráva:
Nevyplňujte email:


© ZŠ a MŠ Václava Havla Ždárec & Štefl software