Vrácení školného

 

Školné za měsíce, během kterých neprobíhala družina (duben, květen, červen), bude dětem vráceno hotově v září na začátku nového školního roku.

 

VZ


Vychovatel

 

Zdeněk Smrkal

Kontakt: tel. 732 795 476


Provozní doba

 

Odpolední: 10:55 - 16:30


Poplatky za ŠD

 

Celodenní: 50,-/měsíc


Splatnost poplatku  500,- Kč - do 30.září 2021 (lze platit hotově vychovateli ŠD nebo na účet školy)


Poslání školní družiny

 

Školní družina tvoří mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. ŠD není pokračováním školního vyučování, má svá specifika. Jejím hlavním posláním je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků, částečně také dohledu nad žáky.


Fotogalerie:


Vánoční nadílka

 

Poslední školní den v tomto roce nás v družině navštívil Ježíšek. Protože jsme byli hodní (alespoň většinu rokuUsmívající se), přinesl nám hodně dárečků. Radovat se mohli všichni. Z barbín měly větší potěšení holky, logicky. Klukům se nejvíce líbilo lego. Magnetickou stavebnici, nové deskovky, šipky a další hračky máme dohromady. Už se těšíme na leden! Děkujeme, Ježíšku! Tak zase za rok ahoj!

 

VZ

Fotogalerie:

Na svatého Martina bývá bílá peřina

 

Letos Martin na bílém koni bohužel nepřijel. Jenže my se na první sněhové vločky tolik těšíme! Tak jsme si je vyrobili alespoň z vaty!

 

VZ

Fotogalerie:

Halloweenská noc

 

V pátek 1. 11. se konalo již tradiční halloweenské spaní ve škole. Nejdřív jsme se museli posilnit. Díky hodné paní kuchařce jsme si pochutnali na špagetách s kečupem. Čekala nás ještě sladká tečka - pudink, který jsme si sami dozdobili. Pak už následoval kvíz s halloweenskou tématikou. Děti byly rozděleny do skupinek a bojovaly mezi sebou v nejrůznějších disciplínách. Nejvíce je zaujala tradiční halloweenská hra - lovení jablíček (apple bobbing). Cílem je vytáhnout jablíčko z nádoby s vodou. Je však přísně zakázáno používat ruce, pracují pouze naše zoubky! A přestože tato aktivita skončila menší potopou ve třídě, všichni jsme se pobavili. Hlavním programem večera pak byla stezka odvahy. Někteří trnuli hrůzou, co je vlastně čeká. Během cesty na děti číhalo hned několik nástrah. Jednak osmáci/deváťáci, kteří zde „strašili“. Nutno říci, že se úkolu zhostili poctivě a tímto jim patří velký dík. Dále bylo potřeba rozluštit tři hádanky. Naštěstí se chodilo po skupinkách. Víc hlav víc ví a taky se míň bojí! Rovněž nás zlobil vítr, kvůli kterému nám pozhasínaly všechny svíčky. Byla tma, že by se dala krájet. Nakonec přeci jen všichni dorazili zdárně do cíle. A co tam bylo? Halloweenská diskotéka s občerstvením. Tady se už nikdo bát nemusel! Zvolili jsme nejzdařilejší masku (ještě jednou gratuluji Vanesce Přikrylové z 5. ročníku) a zahráli si na dýdžeje. Pár odvážlivců dokonce tančilo! Zdálo se, že nás večer pěkně zmohl. Odebrali jsme se proto do tříd, kde jsme sledovali film. Sice jsme byli už v pyžamu, ale ještě jsme si dopřáli popcorn. Nakonec jsme zase tolik unavení nebyli a „blblo se“ až do půlnoci. Čekal nás víkend, sobota, den, kdy nemusíme vstávat brzy. I přesto byli někteří na nohou už v šest! A tak jsme aspoň všichni "plní energie" společně posnídali. Kolem osmé už byl čas zabalit spacáky a jet s rodiči domů. Celá akce byla velmi povedená, a už se moc těšíme na další ročník!

 

VZ

Fotogalerie:

Podzimní tvoření

 

Takto jsme si vyzdobili naši družinku během prvních měsíců letošního školního roku. V tento čas děti nejvíce prožívají svátek Halloween, který už neodmyslitelně patří k podzimu.

VZ

Fotogalerie:

Vnitřní řád ŠD
KONTAKTY

Základní škola a Mateřská škola
Václava Havla Žďárec,
okres Brno-venkov
Žďárec 28
594 56

zszdarec@seznam.cz

IČO: 709 405 84
Datová schránka: t847aex

Prohlášení o přístupnostiFORMULÁŘ

Přejete si nás kontaktovat?

Jméno:
Telefon:
Email:
Zpráva:
Nevyplňujte email:


© ZŠ a MŠ Václava Havla Ždárec & Štefl software