Informace o platbách

 

 

Školné 300,- Kč za měsíc

 • Platit lze na účet 213 967 581600 nebo v kanceláři školy (p. Suchomelová), provozní hodiny v úterý od 15 hod.
 • U platby školného prosíme uvést své jméno nebo jméno dítěte.
 • Platba bude jednorázová za celý školní rok, tj. 3000,- Kč a to do 30. 11. 2021 nebo po půl roce 1200,- Kč do konce listopadu a 1800,- Kč do konce ledna.
 • Děti předškolního věku a děti s odkladem školní docházky jsou dle zákona od platby školkovného osvobozeny.

Pitný režim

 • Do konce září vybíráme v MŠ 200,- Kč na pitný režim.
 • Hygienické potřeby nám platí škola, pouze prosíme, aby děti během září přinesly do MŠ papírové kapesníčky ve velkém balení či v krabicích.

Příspěvek na kulturní akce – třídní fond 1000,- Kč

 • Do konce září vybíráme příspěvek na kulturní akce v hotovosti proti podpisu zákonného zástupce (na divadelní představení, exkurze, eko programy pro děti atp.).
 • Celkové vyúčtování akcí Vám dáme k nahlédnutí na konci školního roku a přeplatky vrátíme.

Stravné

 • Platit lze přes účet nebo v hotovosti ve školní jídelně.
 • Platba stravného do 15. dne v měsíci.
 • Informace o výši měsíční platby budete mít na konci každého měsíce v poličkách spolu s údaji k bankovnímu převodu.

Manuál MŠ

 

 

MANUÁL MŠ aneb JAK ZVLÁDNOUT NÁSTUP DO ŠKOLKY...


POVÍDEJTE SI O ŠKOLCE...

Než začne školní rok, udělejte si procházku ke školce, povídejte si s dítětem o tom, co je ve školce čeká (různé aktivity, dobré jídlo, kamarádi, paní učitelky, procházky, tvoření, čtení pohádek, hračky...).

 

VEĎTE DÍTĚ K SAMOSTATNOSTI...

Nespěchejte na něj (hlavně ráno v šatně), motivujte ho k samostatnosti (v oblékání, v jídle, hygieně), ujistěte jej, že pokud bude mít s něčím problém, paní učitelka mu vždy pomůže.

 

ZVYKEJTE DÍTĚ NA ODLOUČENÍ...

Nacvičte odloučení předem, s dítětem se láskyplně rozlučte a ujistěte jej, že se vrátíte, loučení však zbytečně neprotahujte.

 

PLŇTE SVÉ SLIBY...

A to vždy a bez výjimky. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, vždy slib splňte.

 

ROZLUČTE SE U DVEŘÍ DO TŘÍDY...

Prosíme Vás, nevstupujte do třídy s dítětem. Dítě předejte učitelce u dveří a rozlučte se. Niikdy neodcházejte tajně. Pokud už dítě něco ve třídě zaujalo a jde bez obtíží do třídy, už ho zbytečně nevolejte.

 

ZVAŽTE POSTUPNOU ADAPTACI...

Dítě může být ve školce ze začátku např. jen dvě hodiny (do svačinky), postupně můžete čas prodlužovat. Vždy se domluvte s paní učitelkou ve třídě.


NESLIBUJTE ODMĚNY...

Za pobyt ve školce předem neslibujte odměny. Dítě by mohlo být stresováno i strachem ze selhání.

 

SLEDUJTE INFORMACE...

Sledujte pravidelně informace v šatně na nástěnce. Informace jsou vždy aktuální a informují o životě ve třídě (program, akce třídy atp.). Informace o dění ve školce jsou i na webových stránkách.

 

AKTUALIZUJTE...

Informujte nás o jakékoliv změně svých kontaktních údajů, ať se s Vámi můžeme v případě potřeby spojit.

 

KONZULTAČNÍ HODINY...

Budete-li potřebovat radu, či se na cokoliv zeptat nebo si jen popovídat o svých dětech, obraťte se na nás. K dispozici jsou Vám paní učitelky ve třídách.


Co děti potřebují do MŠ

 

Šatna
• Do poličky uložte dětem kompletní náhradní oblečení pro případ "nehody" (slipy, kalhotky, ponožky, punčocháče, tričko, tepláky atp.) Náhradní oblečení mohou potřebovat i velké děti, když se např. polejí pitím nebo postříkají vodou v umývárně...
• Na procházku budou děti potřebovat vhodné oblečení, které je dobré přizpůsobit ročnímu období i aktuálnímu počasí. Pokud jezdíte do Mš autem "nalehko", nezapomeňte nechat dětem v MŠ teplejší oblečení na procházku.
• Dávejte dětem do MŠ vhodné boty, které zvládnou i deštivé počasí a nebudete se zlobit, když si je děti na procházce trochu ušpiní...

• Je dobré nechávat v šatně dítěti pláštěnku (nevhodný je deštník).

 

Třída
• Vyberte dětem pro pobyt ve třídě pohodlné oblečení, ve kterém se jim bude dobře pohybovat a hrát. U menších dětí je důležité, aby se jim s oblečením dobře manipulovalo na WC (lacláčky jsou sice roztomilé, ale děti si s nimi někdy neví rady. Paní učitelky rády pomohou, ale mají jenom jedny ruce...).

• Na přezutí do MŠ jsou nejvhodnější pevné bačkory nebo přezuvky, nejlépe s bílou podrážkou (není bezpomínečně nutné), které se dětem dobře nazouvají. Zcela nevhodné jsou pantofle nebo nazouváky bez pevné paty.

 

A nakonec Vás prosíme, abyste dětem všechno oblečení podepsali nebo jinak označili. Děti si svoje oblečení mohou snadno poplést a paní učitelka to pak např. při oblékání po odpočinku těžko dává dohromady...

 

Moc Vám děkujeme!
KONTAKTY

Základní škola a Mateřská škola
Václava Havla Žďárec,
okres Brno-venkov
Žďárec 28
594 56

zszdarec@seznam.cz

IČO: 709 405 84
Datová schránka: t847aex

Prohlášení o přístupnostiFORMULÁŘ

Přejete si nás kontaktovat?

Jméno:
Telefon:
Email:
Zpráva:
Nevyplňujte email:


© ZŠ a MŠ Václava Havla Ždárec & Štefl software