Karneval

Fotogalerie:
Zimní radovánky

Fotogalerie:
Vánoční nadílka

Fotogalerie:
Mikulášské tvoření s nadílkou

Fotogalerie:
Přípravy na Vánoce

Fotogalerie:
Hrajeme si každý den

Fotogalerie:
Naše oblíbené hračky

Fotogalerie:
Užíváme si podzimního sluníčka

Fotogalerie:
Ve školce je už vše nachystáno - srpnové přípravy

Fotogalerie:
ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY V MŠ

Také naše školka se loučí s předškoláky a je nám vždycky hodně smutno. Budoucím prvňáčkům přejeme hodně štěstí, hodné paní učitelky a spoustu zážiktů, které na ně čekají. Úžasný

Fotogalerie:
VÝLET K RYBNÍKU MĚSÍČEK

Fotogalerie:
Učíme se venku

Fotogalerie:
Den dětí

Dne 4.6. proběhl v naší školce Den dětí. Společně jsme se vydali na cestu za pokladem, který nám daleko v lesích ukryli skřítkové. Děti po cestě museli splnit 4 úkoly,za které vždy dostali klíč k otevření pokladu. Celkem jsme tedy posbírali 4 klíče a poklad jsme všichni společně zdárně otevřeli. Protože víme,že společně vše zvládneme. Po cestě jsme opakovali názvy kytek,hledali správné dvojice-rozhazene ponožky, "skákali přes potok" a lezli "přes hory"

Fotogalerie:
KNIHOVNA TIŠNOV

Měsíc březen je spojován s pohádkami a knihami. Děti se tedy vydaly do knihovny v Tišnově. Paní knihovnice měla pro děti připravený program "Pohádková mapa". Návštěvu knihovny a čtení považujeme za samozřejmost v životě každého z nás. Děti se učily poznávat pohádkové postavy, hledaly správné dvojice, skládaly obrázky s pohádkovou tématikou , určovaly kladné a záporné hrdiny, reprodukce textu a jeho porozumění.

Fotogalerie:
KARNEVAL

V měsíci březnu měla mateřská škola v plánu karnevalové řádění. Jako každý rok se děti na“ karnevalové šílenství“ velice těší, paní učitelky naopak trnou hrůzou, aby se nikomu nic nestalo. Naplánované soutěže a aktivity spojené s karnevalem proběhly bez problémů a všichni jsme si to plánované veselí nakonec užili.

Přišel za námi také kouzelník ŠIKULA S LIŠKOU :)

Fotogalerie:
TEN DĚLÁ TO, A TEN ZAS TOHLE...

Velice oblíbeným tématem měsíce únor je pro děti " POVOLÁNÍ". Děti rozvíjí námětové hry na pošťáky a na kuchaře". Společně jsme si vyzkoušeli "uvařit" ovocný salát s dresinkem, na kterém si děti velice pochutnaly. Usmívající se

Fotogalerie:
ZIMNÍ RADOVÁNKY

Tématy měsíce Leden jsou Zimní hry a Zima v lese.

Fotogalerie:
DIVADLO ÚSMĚV

Dne 28.1. děti z naší školky navštívily MŠ Vidonín, kde shlédly pohádku "Boudo Budko".Úsměv na tváři dětí a soustředěné pohledy vypovídají o tom, že se děti velmi bavily.

Fotogalerie:
ROZVOJ ENVIROMENTÁLNÍ VÝCHOVY - "NÁVŠTĚVA GRÓNSKA"

Děti ze třídy Oveček se seznámily s životem za polárním kruhem /zvířata, život eskymáků, iglů/. Poznaly nové slova, tím si rozšířili svoji slovní zásobu. Rozvíjeli jsme námětové hry na eskamáky, rybření, chystání hostiny pro celou školku. Upevňování kamárádských vztahů, spolupráce mezi dětmi. Děti tento den velmi zaujal a domů odcházely s úsměvem. :)

Fotogalerie:
ZDOBENÍ STROMEČKU PRO ZVÍŘÁTKA

Děti o Vánocích nezapomněly ani na zvířátka. No máme to šikovné dětiRozpačitý.

Fotogalerie:
JEŽÍŠEK V MŠ

Koncem prosincového období nás navštívili Ježíšek, na kterého jsme se hroooozně těšili. Děti dostaly spoustu nových dárečků, které si zasloužily a společně si tento den užily. I paní učitelkám Ježíšek nadělil. Děkujemeee!

 

 

Děkujeme za rok 2019 a do nového roku Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, spoustu pohody a lásky. Krásné Vánoce!!! Usmívající se

Fotogalerie:
ČERTOVSKÝ DEN

Ve pátek 6. prosince 2019 se naše školka proměnila v malé "peklíčko." Všichni čertíci i čertice si tento den řádně užili - tančili, řádili, pod kotlem topili .

Fotogalerie:
MIKULÁŠ V MŠ

Dne 5.12. 2019 přišel do MŠ děti navštívit Mikuláš. Dětem společně s čertíky a anděly předal pytlíčky plný dobrot. Děti mu na oplátku slíbily, že budou hodné jak ve školce, tak i doma a společně jsme jim zazpívali krátké říkanky a písničky.

Fotogalerie:
Předvánoční tvoření v MŠ

Předavánoční čas jsme přivolali "předvánočním tovřením", kde si rodiče s dětmi mohli vyrobit vánoční svícínky. Děti spolupracovaly s rodiči, tvořily dle vlastní fantazie. Svícny byly velmi zajímavé a děti s radostí odcházely domů. Upečené perníčky jsme spořádali úplné všechny. Vánoce tedy mohou přijít! :)

 

Děkujeme rodičům za pohodové odpoledne i za velmi kladná ocenění naší práce. Vaší spokojenosti a pochvaly si velmi vážíme a je pro nás motivací pro plánování dalších společných aktivit. I nám se tato společná akce líbila a můžeme tedy říci, že se vydařila. DÍKY!

Fotogalerie:
Příprava na Vánoce - pečení perníčků

Dne 27.11. se děti ze trídy Soviček i Oveček pustily do Vánočního pečení perníčků. Společně se jim práce moc dařila. Všichni jsme přiložili ruku k dílu a výsledek stál opravdu za to. Už se těšíme, až si je všechny zbaštíme. :)

Fotogalerie:
DUŠIČKY V MŠ

Fotogalerie:
HUDEBNÍ PŘEDSTAVENÍ JÁ NIC JÁ MUZIKANT

S hudebním programem pro děti přijel do školky pan Urbánek. Děti si poslechly pohádku, kterou sám pan Urbánek složil. Děti se seznámily s netradičními hudebními nástroji a na některé z nich si také mohly zahrát. Byla to správná kapela.

Fotogalerie:
STAVĚNÍ DOMEČKŮ PRO ZVÍŘÁTKA

Při tématu LES NA PODZIM jsme se společně s dětmi vypravili k lesu stavět domečky pro zvířátka, aby nám přes zimu hezky spinkaly. Nakrmily jsme je také kaštany a žaludy, aby neměly prázdná bříška. Dětem se domečky moc povedly.Usmívající se

Fotogalerie:
EDEN BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Dne 15.10. 2019 vyrazily děti ze třídy Soviček do centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem.

Hlavním cílem tohoto programu bylo seznámit děti s živou přírodou. Společně se podívaly na jízdárnu a povídaly si jakou péči vyžadují koně. Děti se na nich také svezly. Dále navštívily výběhy se zvířátky v Horácké vesničce. Děti si mohly pohladit a nakrmit domácí zvířátka. Celý program byl završen tvořivou dílnou, kde si společně děti vytvořily dárek z česané vlny.

Fotogalerie:
BAREVNÝ TÝDEN

Ve dnech od 7.10 do 11. 10 u nás v MŠ proběhl Barevný týden. Společně s dětmi  jsme si každý den připomněli příchod podzimního období pomocí jiné barvy. Děti ze třídy Soviček s vysokým nadšením plnily každý den úkol –hledání schovaného ovoce či zeleniny . Tím si procvičily orientaci v prostoru a počet 1-10. Splnit úkol se jim vždy povedl. Děti  ze třídy Oveček si po kruhu posílaly každý den předměty různé  barvy a třídily na pokyn paní učitelky. Byly také velmi šikovné a vše se jim vždy podařilo. Všechny děti byly následně odměněny diplomem a "zdravou" odměnou, kterou si opravdu zasloužily.

Tímto chceme poděkovat i rodičům, že děti oblékli a tenhle týden jsme si náramně užili. DÍKY!Usmívající se

 

Děkujeme za spolupráci.

Fotogalerie:
Malá univerzita

Dne 10.10 byla pro děti připravena lekce polytechnické výchovy. Rozvíjíme tak manipulační schopnosti, vizuální schopnosti, orientaci

v prostoru i na ploše/mapě/. Děti se učí spolupráci ve skupinkách, vzájemnému dorozumívání a toleranci. 1.lekce měla název „Malý stavitel města"

Fotogalerie:
ČIPERKOVÉ

Dne 25.9. 2019 jsme se společně s dětmi vypravili do Velkého Meziříčí. Firma VV sklo z Křižanova pořádala "Den dětí" , kde jsme shlédli hudebně taneční program ČIPERKOVÉ, který všichni známe z televize.  Pořádně jsme si zazpívali, zatancovali a užili zábavné dopoledne.

Fotogalerie:
NÁVŠTĚVA TĚLOCVIČNY

Dne 20.9. 2019 jsme s dětmi ze třídy Soviček navštívily naši tělocvičnu. Vytáhli jsme padák, se kterým moc rádi cvičime. Děti si během cvičení procvičily hrubou motoriku, orientaci v prostoru, posílly a protáhly celé tělo. Také si zopakovaly barvy a cvičily dle pokynů paní učitelky. Naši tělocvičnu budeme navštěvovat co nejvíce, protože jsme šikovní sportovci a cvičení nás moc baví. Jak sami vidíte..

Taaak dnešnímu cvičení třikrát ZDAR,ZDAR,ZDAR!Usmívající seUsmívající se

Fotogalerie:
DIVADLO ÚSMĚV

Na pohádku „Jak šel pejsek do školky“ jsme vyrazili s dětmi ze třídy Oveček i Soviček linkovým autobusem do sousední školky Vidonín. O divadelní představení se nám postaralo naše oblíbené divadlo Úsměv. Děti s nadšením sledovaly pohádkovou zápletku a chvílemi se jim napětím i tajil dech. Podívejte se sami…

Fotogalerie:
DIVADLO RADOST

Už na začátku září vyrazily děti ze třídy Soviček objednaným autobusem do Brna .V rámci spolupráce s okolními školkami  jsme společně shlédli divadelní představení Jája a Pája, které se konalo v divadle Radost. Po celou dobu nás provázel smích až jsme se za břicho popadali. Děti  nemohly z představení spustit oči. Dokonce jsme si i zazpívali. Všichni jsme si divadlo společně moc užili a už se těšíme další...

Smích nás nepřešel ani v autobuse.Usmívající seUsmívající seMrkající

Fotogalerie:
© Základní škola a Mateřská škola Václava Havla Žďárec, okres Brno-venkov, Žďárec 28, 594 56